WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Поняття про WWW та мову програмування HTML - Курсова робота

Поняття про WWW та мову програмування HTML - Курсова робота

розташовані елементи управління програмою: меню і екранні кнопки.Велику частину вікна займає власне область, в якій виводиться зміст WWW-документів, що переглядаються. У нижній частині вікна розташований рядок стану. У цьому рядку Netscape відображає таку інформацію, як, наприклад, процентну частку від повного розміру файла, що завантажується в даний момент або URL документа, на який вказує гіпертекст, якщо курсор миші вмістити на відповідну дільницю документа.
У таблиці нижче приведені команди, необхідні для виконання найпростіших дій при перегляді документів в WWW при допомозі Netscape Navigator 3.0. Система команд і меню в інших графічних програмах не набагато відрізняється від прийнятої в Netscape. Потрібно врахувати, що автори програм перегляду з якихось таємничих спонук використовують різні терміни для позначення одних і тих же понять.
Дія Команда в Netscape 3.0
Відкрити документ з відомим URL на WWW-сервері. Меню: File ¦ Open Location
Потім ввести URL в діалоговому вікні, що з'явилося і "натиснути" екранну кнопку OK.
Або: ввести URL в полі "Location:", розташоване у верхній частині вікна, і натиснути клавішу Enter.
Відкрити домашню сторінку (homepage). "Натиснути" екранну кнопку із зображенням будиночка Home
Перервати завантаження документа. "Натиснути" екранну кнопку Stop
Відкрити документ, що знаходиться в файлі на локальному комп'ютері. Меню: File ¦ Open File
Перезавантажити поточний документ. "Натиснути" екранну кнопку Reload.
Зберегти поточний документ в файлі. Меню: File ¦ Save As
Перейти до перегляду документа, з яким є гіперзв'язок в поточному документі. Перемістити курсор миші у виділену підкресленням і/або контрастним кольором дільницю на екрані і натиснути ліву клавішу миші.
Рухатися назад по ланцюжку документів, переглянених в поточному сеансі роботи. "Натиснути" екранну кнопку <> Forward
Запам'ятати URL поточного документа в списку "закладень" для подальшого повернення до нього Меню: Bookmark ¦ Add Bookmark
Відкрити документ з списку "закладень". Меню: Bookmark
Вибрати документ з меню, що спускається
Програми перегляду здатні правильно відобразити вміст файлів самих різних форматів, починаючи від найпростіших текстових і закінчуючи графічними, звуковими і іншими спеціалізованими форматами; при цьому, як ми вже знаємо, "рідним" форматом для WWW є HyperText Markup Language (HTML). А що ж відбувається, коли програма перегляду "не розуміє" формату файла, що завантажується? У перший раз зіткнувшись з цією нерідкою ситуацією, можна і розгубитися, тому нижче буде стисло описано два можливих варіанти розвитку подій:
1. Програма перегляду знає, яка з інших програм, встановлених на вашому комп'ютері, розуміє формат даного файла. - В цьому випадку програма перегляду запустить необхідну програму-помічника або програму-префікс і передасть їй отриманий файл для обробки. Як правило, програма перегляду, перш ніж запустити програму-помічника, питає вашого дозволу. Це робиться по тій причині, що навіть самий невинний на перший погляд файл може бути потенційно небезпечний для вашого комп'ютера. Зокрема, документи в форматі Word for Windows 6.0 можуть містити макрокоманди, здатні знищувати або переписувати файли на вашому жорсткому диску.
2. Програма перегляду не знає, в якої програми попросити допомоги при інтерпретації даного файла. - В цьому випадку вам буде запропоновано чотири альтернативи:
1) More Info... - дати додаткову інформацію про ситуацію, що виникла і запропонувати встановити програму-префікс (plug-in), який розуміє даний формат файла,
2) Pick App... - вибрати програму-помічника, вже встановлену на вашому комп'ютері, для обробки даного файла,
3) Save File... - зберегти файл на локальному диску,
4) Cancel - відмінити завантаження даного файла. Часто команду Save File... використовують для того, щоб отримати програмне забезпечення і документацію з колекцій ("архівів").
Проблема русифікації
Творці програмного забезпечення для роботи в WWW спочатку не були дуже стурбовані потребами людей, бажаючих публікувати і читати інформацію на своїх рідних мовах, що не використовують латинський алфавіт, в тому числі і на російській мові. Останнім часом ситуація починає помітно змінюватися до кращого, але все ж перегляд і публікація документів на російській мові зв'язана з деякими труднощами.
1.6. Коди і символи
Файл, що містить гіпертекстовий WWW-документ, являє собою текстовий файл. "Всередині" комп'ютера сучасної архітектури і при передачі по мережах кожний символ тексту представляється у вигляді цілого числа, яке, в свою чергу, кодується комбінацією з восьми двійкових розрядів, званих бітами. Така комбінація з восьми біт, що обробляються ЕОМ як одне ціле, отримала назву байт. Кожний біт в байті може мати рівно два стани: "включений" і "вимкнений", або "1" і "0".
Легко пересвідчитися, що існує рівно 256 комбінацій з восьми біт, кожний з яких може бути зайнятий або нулем, або одиницею. Таким чином виходить, що вісьма бітами (тобто, одним байтом) можуть бути представлені числа, або коди, від 0 до 255 (тобто, від 00000000 до 11111111 в двійковій системі числення). Кожному коду можна поставити у відповідність певний текстовий символ, наприклад, букву або цифру, або керуючий символ, такий як повернення каретки, перехід на новий рядок і т. п. Щоб текст виглядав однаково на моніторах різних комп'ютерів, необхідний певний стандарт на відповідність кодів і символів, що представляються ними для текстової інформації. Такий стандарт, прийнятий в цей час на переважній більшості комп'ютерних систем, отримав назву American Standard Code for Information Interchange (ASCII, вимовляється як "аскі"). Цей стандарт охоплює лише коди від 0 до 127. У кодовій таблиці ASCII не знайшлося місця для багатьох спеціальних символів, що часто використовуються. Також, з буквених символів там присутні тільки символи англійського алфавіта. Щоб закодувати букви національних алфавітів, в тому числі російського, зберігши при цьому сумісність з таблицею ASCII, необхідно використати коди в діапазоні від 128 до 255. Ось тут-то і починаються складності.
Кодові таблиці для кодування букв російського алфавіта (кирилиця)
Існує досить багато різних кодових таблиць, співпадаючих в діапазоні кодів від 0 до 127 зі стандартом ASCII і використовуючих діапазон кодів від 128 до 255 для спеціальних символів і букв російського алфавіта. Серед них найбільш поширені наступні чотири:
1. Microsoft Windows Cyrillic code page 1251
Відома також як CP-1251 або Windows-1251. Найбільш широко застосовується в "русифікованих" системах Microsoft Windows 3.1, 95, 98 і NT.
2. KOI8-r
Базується на державному стандарті Коду Обміну Інформацією КОІ8 (ГОСТ 19768-74). Застосовується в основному на комп'ютерах з операційною системою UNIX. Прийнята за стандарт кодування російськомовних текстів при обміні по електронній пошті. Більшість

 
 

Цікаве

Загрузка...