WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Мобільні агенти і обчислення. - Реферат

Мобільні агенти і обчислення. - Реферат

віддалене керування.
Структура управління мобільного агента
Запропонована структура управління мобільними агентами полягає в тому, що кожний сервер надає простий інтерфейс для прийняття агента в своє середовище. Після входу в середовище агент стає спроможним доступитися до локальних ресурсів для виконання власної задачі.
На відміну від мобільного коду, який тільки сліпо виконується, мобільний агент може показати всі ознаки, які були в нього закладені, включаючи реактивність і навчання. Треба встановити, як узгоджується автономність і взаємодія між агентами. Якщо прибулий агент бажає скористатися простим ресурсом на комп'ютері, відповідальним за надання доступу до ресурсу покладається на сервер, і вже в його компетенції буде надання дозволу на використання ресурсу або заборона такого доступу через можливу небезпеку для інших агентів або для самого серверу. З другого боку, агент може забажати взяти завершене управління. Регламент надання таких повноважень агентам в даний момент досліджується і залишається центральним для успіху запропонованої структури керування мобільними агентами.
Мобільні обчислення - Obliq
Програмна модель створення мігруючих програм базується на засобах, які доступні в мові розподіленого сценарію Obliq.
В Obliq, довільні дані, в тому числі й процедури (код програми), можуть бути передані по мережі. Одиниця даних Obliq може бути представлена графом, при чому деякі вершини є змінними (це означає, що вони мають деякий стан, який може бути змінений присвоєнням), а інші вершини незмінні (означає, що вони не можуть бути змінені). Наприклад, текст процедури програми є незмінним і не може бути змінений, в той час, як поля в деякому об'єкті змінні через те, що цим полям взагалі можна присвоїти нові значення.
Коли граф даних передається на виконання до віддаленої процедури, або повертається від неї, будемо казати, що він передається по мережі. Зупинимось на передачі даних трохи детальніше.
Починаючись від даного кореня, граф даних копіюється від початкового сайту до машини призначення, при цьому змінні вершини не копіюються; в їхній позиції вписується посилання на місце в мережі, де вони насправді знаходяться. Наприклад, об'єкт (одна з основних структур даних) в Obliq ніколи не копіюється по мережі, замість цього на нього передається вказівник. На цей об'єкт потім можна віддалено послатися через цей самий мережевий вказівник, наприклад, віддалено викликати один з методів.
Процедури Obliq, подібно іншим даним, мають значення, яким можна маніпулювати і передавати. Значення процедури зветься припиненням, воно складається з тексту процедури та таблиці значень для глобальних змінних цієї процедури.
На відміну від механізму передачі даних по мережі, в Obliq існує примітив, який дозволяє дозволяє передати весь граф даних, як змінних, так і незмінних. Це необхідно при переміщені всього інтерфейсу користувача на інший хост. В графі даних можуть міститися дані про положення та параметри всіх вікон користувацького інтерфейсу. Після одержання такої копії графа даних, на машині, куди мігрує програма, проінтерпретувавши цей граф можна миттєво відновити зовнішній вигляд інтерфейсу користувача, "яким його залишили".
Агент в Obliq- це такий програмний продукт, яке може "стрибнути" по мережі з одного комп'ютера на інший.
Портфель(Suitcase) - це ті дані, які агент переносить із собою при міграції з сайту на сайт. В ньому міститься "довгострокова" пам'ять агента. Це може бути список машин, які вже були відвідані, завдання, які треба виконати на кожному комп'ютері, і результати виконання цих завдань.
Бріфінг(Briefing) - дані, які агент отримує на кожній машині при вході. Може включати пораду для агента (наприклад, "дуже зайнятий тепер, спробуйте піти на інший сайт"), і будь-які дані, які описують цей сайт, як то локальна файлова система і наявні бази даних.
Сервер агента(Agent Server) - для даного сайта це програма, яка приймає код агента по мережі, виконує його і забезпечує агента локальними даними.
Команда стрибка(Hop instruction) - використовується агентами, щоб пересунутися з одної машини до наступної. Ця команда має, як параметри, сервер агента, код агента, і його Suitcase. Агент і Suitcase відсилаються до сервера агента для виконання.
Нарешті, агент - це визначений користувачем код, Suitcase та Briefcase. Всі потреби агентів в даних повинні бути задоволені тим, що знаходиться в чемодані або в параметрах Бріфінга. На кожному сайті, агент перевіряє Briefcase і чемодан, щоб з'ясувати свою наступну поведінку. Після виконання деяких завдань на одному сайті, звичайно виконується команда стрибка для пересунення до наступної машини.
Якщо агент має інтерфейс користувача, то перед стрибком виконується копіювання відповідного графу даних, зберігається в чемодані і відновлюється на новому місці.
Як вже було сказано, агент визначається кодом, Suitcase'ом та Briefcase'ом: Suitcase мандрує з агентом від сайту до сайту, в той час, як свіжий Briefcase забезпечується в кожному новому місці сервером агента. Агенти пересуваються від машини до машини за допомогою виконання команди стрибка:
let rec agent =
proc(siutcase, briefcase)
(* працювати на поточному сайті *)
(* вирішити, куди піти далі *)
hop(nextSite, agent,siutcase);
(* виконати agent на nextSite з siutcase *)
end;
Як бачимо, агент являє собою процедуру, яка має два параметри. Siutcase і Briefcase - це довільні дані, в якості яких зручно використовувати об'єкти. Кожний агент відповідає за зміст чемодана, і кожний сервер агента відповідає за зміст briefcase'а. Сервери агентів є простими обчислювальними програмами-серверами, і їх головним завданням є виконання агентів і забезпечення їх відповідними інструкціями. Ще однією функцією сервера агента може бути перевірка "вірчих грамот" агента, тобто його ідентифікація.
Visual Obliq - це середовище для швидкого створення програм з інтерфейсом користувача. Воно складається з:
o Інтерактивного конструктора, який дозволяє швидко створити і запрограмувати інтерфейс користувача, при чому генерація коду на Obliq відбувається автоматично.
o Системи run-time підтримки, яка складається з бібліотек і мережевих сервісів.
Примусити програму мігрувати до нового сайту можна за допомогою виконання команди переміщення. Для переміщення програми на інший сайт треба виконати одну з наступних команд:
o MigrateTo(Host)
o MigrateToServer(ServerName, Host)
Перша команда переміщує програму до сервера агента по замовчанню під назвою VOMigrate, на машину з назвою Host. VOMigrate продовжує виконання програми з того місця, де воно було перерване, і не забезпечує агента новими інструкціями. Таке переміщення є достатнім для найпростішого переміщення програми.
Друга команда примушує агента мігрувати до визначеного сервера агента під назвою ServerNarne, на машині з назвою Host. У обох випадках сервер агента запускається користувачем, який отримав переміщеного агента.
Команда переміщення повертає значення true в тому випадку, якщо агент успішно перемістився. В іншому випадку повертається значення false. В разі успішного мігрування виконання локального екземпляру агента завершується одразу після надходження повідомлення, інтерфейс користувача і стан виконання програми знищується. У випадку невдалої спроби переміщення, агент продовжує виконуватися неначе нічого не сталося.
Сервер агента - це розширений інтерпретатор Visual Obliq, який включено в середовище розробки мобільних агентів.
Визначені користувачем сервери агента створюються за допомогою розширення сервера агента по умовчанню, щоб забезпечити агента специфічними інструкціями, наприклад, здійснити контроль доступу. Щоб бути корисним, серверу агента потрібно мати дружній до користувача інтерфейс, щоб допомогти користувачеві відслідковувати і регулювати активність міграційних програм. Наприклад, користувач міг би зумовити: "Я дозволяю працювати на цій машині тільки програмам типу X"; "Я повернусь в час Y". Визначений користувачем сервер агентів припускає ідентифікувати прибулих агентів, а також здійснювати шифрування.
Висновки
Мобільні агенти є полем дослідження, що дедалі стає ширшим. Ключовими перевагами мобільних агентів є локальна взаємодія, гнучкість сервера і взаємодія реального часу. Зараз існують декілька реалізованих систем розробки і підтримки мобільних агентів. Ведуться дослідження.
Список використаної літератури
1. Krishna Bharat, Luca Cardelli "Migratory Applications"
2. Todd Papaioannou "Mobil Agents: Are They Useful for Establishing a Virtual Presence in Space?"

 
 

Цікаве

Загрузка...