WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробки програмно-апаратного комплексу тарифікації і білінга телефонних розмов та інтернету - Дипломна робота

Розробки програмно-апаратного комплексу тарифікації і білінга телефонних розмов та інтернету - Дипломна робота

  • таблиць, які будуть входити в базу даних;

  • стовпців, що належать кожній таблиці;

  • взаємозв'язків між таблицями і стовпцями.

Конструювання бази даних пов'язане з побудовою її логічної структури [3]. У реляційної моделі логічна структура бази абсолютно не залежить від її фізичної структури і способу зберігання. Логічна структура також не визначається тим, що бачить у себе на екрані кінцевий користувач (це можуть бути віртуальні таблиці, створені розробником або прикладними програмами).

Конструювання баз даних на основі реляційної моделі має ряд важливих переваг перед іншими моделями – незалежність логічної структури від фізичного і призначеного для користувача уявлення і гнучкість структури бази даних (конструктивні рішення не обмежують можливості виконувати в майбутньому найрізноманітніші запити).

Оскільки реляційна модель не вимагає опису всіх можливих зв'язків між даними, можна згодом задавати запити про будь-які логічні взаємозв'язки, що містяться в базі, а не тільки про ті, які планувалися спочатку. З іншого боку, реляційні системи не мають ніяких вбудованих захисних механізмів проти некоректних структурних рішень і не вміють розрізнювати хорошу структуру бази даних від посередньої. До того ж не існує автоматизованих засобів, які могли б замінити розробника в процесі прийняття структурних рішень.

Важливо при проектуванні реляційних баз даних приділити увагу застосуванню правил нормалізації [11]. У ході нормалізації забезпечується захист цілісності даних шляхом усунення дублювання даних. У результаті таблиця, яка спочатку відображала сутність, розбивається на дві або більш пов'язаних таблиць, які можуть бути зібрані разом в цю сутність за допомогою операції об'єднання. Цей процес називається декомпозицією без втрат і просто означає розділення таблиці на декілька менших таблиць без втрати інформації. Нормалізація найбільш корисна для перевірки створеної структури. Можна проаналізувати рішення про те, які стовпці повинні бути включені в ту або іншу таблицю з точки зору правил нормалізації, пересвідчившись при цьому, що не зроблено фатальних помилок. Розуміння основ процесу нормалізації також може допомогти в процесі проектування бази даних, але воно не є універсальним рецептом при побудові бази з нуля. Отже, щоб визначити які стовпці повинні розташовуватися на початку таблиці, загального правила не існує. Однак тут може надати істотну допомогу моделювання залежності - аналіз суті даних (в термінах об'єктів або речей) і залежності між ними (один-до-одного, один-до-, багато-до-багатьох).

На практиці проектування бази даних вимагає хорошого розуміння предметної області, що моделюється, а також знань в області моделювання залежності і нормалізації. Проектування бази даних звичайно є ітеративним процесом, в ході якого крок за кроком досягається необхідний результат, а іноді і переглядається декілька кроків, переробляючи попередню роботу з урахуванням нових потреб, що з'явилися. Ось зразкова послідовність кроків, що виконується в процесі проектування бази даних [6]:

Дослідження інформаційного середовища для моделювання:

  • звідки поступає інформація і в якому вигляді;

  • як вона буде вводитися в систему, і хто цим буде займатися;

  • як часто вона змінюється;

  • які параметри системи будуть найбільш критичними з точки зору часу реакції на запит і надійність;

  • вивчення всіх паперових матеріалів, а також інформаційних файлів і форм, які використовуються в організації для зберігання і обробки даних;

  • уточнення, в якому вигляді інформація повинна витягуватися з бази даних (в формі звітів, замовлень, статистичної інформації);

  • кому вона буде призначатися.

Створення списку об'єктів (речей, які будуть предметом бази даних) разом з їх властивостями і атрибутами. Об'єкти, очевидно, повинні бути зібрані в таблиці (кожний рядок таблиці буде описувати один об'єкт, наприклад організацію, рахунок або платіжне доручення), властивості об'єктів будуть представлені стовпцями таблиці (наприклад, адреса компанії, вартість дистрибутива).

У ході роботи обов'язково повинен створюватися макет таблиць і зв'язків між ними, званий структурою даних, або діаграмою залежності між об'єктами.

Заздалегідь розібравшись з об'єктами і їх атрибутами, треба пересвідчитись, що кожний об'єкт має атрибут (або групу атрибутів), по якому однозначно можна ідентифікувати будь-який рядок в майбутній таблиці. Цей ідентифікатор звичайно називається первинним ключем. Якщо такого немає, то для отримання штучного ключа потрібно створити додатковий стовбець.

Потім повинна бути розглянуті залежність між об'єктами: чи являється залежність типу один-до- чи багато-до-багатьох, чи є можливість об'єднання пов'язаних таблиць.

Аналіз структури бази даних з точки зору правил нормалізації для пошуку логічних помилок. Виправлення всіх відхилень від нормальних форм або обгрунтування рішення відмовитися від виконання ряду правил нормалізації в інтересах простоти освоєння або продуктивності. Документування причини таких рішень.

Безпосереднє створення структури бази даних і розміщення в ній деяких прототипів даних. Обов'язкове експериментування із запитами, вивчення отриманих результатів. Виконання рядів тестів на продуктивність, щоб перевірити різні технічні рішення.

Оцінка бази даних з точки зору технічного завдання.

Нормалізація – це набір стандартів проектування даних, званих нормальним формами. Загальноприйнятими вважаються п'ять нормальних форм, хоч їх було запропоновано значно більше. Створення таблиць відповідно до цих стандартів називається нормалізацією. Нормальні форми змінюються в порядку від першої до п'ятою. Кожна подальша форма задовольняє вимогам попередньої форми. Якщо слідувати першому правилу нормалізації, то дані будуть представлені в першій нормальній формі. Якщо дані задовольняють третьому правилу нормалізації, вони будуть знаходитися в третій нормальній формі (а також в першій і другій формах).

Виконання правил нормалізації звичайно приводить до розділення таблиць на дві або більше таблиць з меншим числом стовпців, виділенню відносин первинний ключ – зовнішній ключ в менші таблиці, які знов можуть бути сполучені за допомогою операції об'єднання.

Одним з основних результатів розділення таблиць відповідно до правил нормалізації є зменшення надмірності даних в таблицях. При цьому в базі можливе виникнення однакових стовпців первинних і зовнішніх ключів. Таке навмисне дублювання - це не те ж саме, що надмірність. Насправді підтримка несуперечності між первинними і зовнішніми ключами пов'язана з поняттям цілісності даних.

Правила нормалізації, подібно до принципів об'єктного моделювання, розвивалися в рамках теорії баз даних. Більшість розробників баз даних визнають, що представлення даних в третій і четвертій нормальних формах повністю задовольняє всі їх потреби.

Перша нормальна форма вимагає, щоб на будь-якому перетині рядка і стовпця знаходилося єдине значення, яке повинне бути атомарним. Крім того, в таблиці, що задовольняє першій нормальній формі, не повинно бути груп, що повторюються. У ряді випадків об'єктне моделювання приводить до таких самих результатів, оскільки в цьому випадку ми маємо відношення один-до-багато.

Друге правило нормалізації вимагає, щоб будь-який не ключовий стовбець залежав від усього первинного ключа. Отже, таблиця не повинна містити не ключові стовпці, що залежать тільки від частини первинного ключа. Представлення таблиці у другій нормальній формі вимагає, щоб всі стовпці, що не є первинними ключами (стовпці, що описують об'єкт, але не ідентифікують його однозначно, залежали від усього первинного ключа, а не від його окремих компонентів. Це правило відноситься до випадку, коли первинний ключ утворений з декількох стовпців.

Третя нормальна форма підвищує вимоги другої нормальної форми: вона не обмежується складовими первинними ключами. Третя нормальна форма вимагає, щоб жоден не ключовий стовбець не залежав від іншого не ключового стовбця. Будь-який не ключовий стовбець повинен залежати тільки від стовбця первинного ключа.

Четверта нормальна форма забороняє незалежні відносини типу один-до-багатьох між ключовими і не ключовими стовпцями.

П'ята нормальна форма доводить весь процес нормалізації до логічного кінця, розбиваючи таблиці на мінімально можливі частини для усунення в них всієї надмірності даних. Нормалізовані таким чином таблиці звичайно містять мінімальну кількість інформації, крім первинного ключа.

Перевагою перетворення бази даних в п'яту нормальну форму є можливість управління цілісністю. Оскільки при цьому будь-який фрагмент не ключових даних (даних, що не є первинним або зовнішнім ключем) зустрічається в базі даних тільки один раз, не виникає ніяких проблем при їх оновленні. Якщо, наприклад, змінюється фізична адреса замовника, відповідні поправки треба внести тільки в таблицю Замовники, і не треба переглядати інші таблиці на предмет пошуку і зміни в них значення відповідного поля Фізична адреса.


 
 

Цікаве

Загрузка...