WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Створення та використання модулів - Реферат

Створення та використання модулів - Реферат

Реферат на тему:

Створення та використання модулів

Модуль — це оформлена за деякими правилами сукупність визначень типів, констант, змінних та підпрограм. Спочатку складається текст модуля, потім він компілюється і записується на диск у вигляді tpu-файла. Такий файл неможливо виконати, як самостійну програму. Його використовують, як допоміжний файл у процесі розробки головної програми.

Виділяють два напрямки вживання модулів. Перший – зв'язаний з формуванням бібліотек підпрограм повністю готових до роботи. Це зручно в рамках будь-якої технології програмування. Достатньо підключити модуль до програми і можна використовувати його елементи в цій програмі.

Другий напрямок - конструювання програм великого розміру. В зв'язку з сегментною організацією пам'яті персональних ЕОМ існують обмеження на розмір програми (не більше як 64К). Очевидно, що цього замало для розв'язання реальних виробничих задач.

Для виконання програми на Pascal в оперативній пам'яті комп'ютера виділяється місце після пам'яті зайнятої системними програмами MS-DOS. Вся доступна пам'ять розподіляється на сегменти, в кожному з яких розміщується певна інформація. В кодовому сегменті розміщена головна програма зі своїми підпрограмами. Всі дані, описані в головній програмі, займають окремий сегмент даних. Кожен з модулів, що підключається, також займає один сегмент (незалежно від того, чи є цe модуль системної бібліотеки Turbo.tpl чи особистої бібліотеки).

На етапі проектування великої програми треба розподілити всі підпрограми між головною програмою та модулями. Частіше в модуль об'єднують логічно зв'язані підпрограми, наприклад, всі додаткові процедури та функції для роботи з рядками.

Структура модуля:

Unitім'я; {заголовок модуля}

Interface

Інтерфейсна частина

Implementation

Тексти підпрограм

Begin

Блок ініціалізації модуля

End.

Ім'я модуля вибирається довільно, але воно повинно бути унікальним. Зразу після заголовка розміщують слово Interface. В інтерфейсній частині модуля розміщують оператор Uses, оператори описування глобальних типів, констант, змінних, які будуть передані в програму при підключенні модуля. Також, записують заголовки всіх підпрограм, які входять до модулю.

У розділі Implementation приводяться тексти всіх підпрограм у тій послідовності, в якій вони були описані в розділі Interface. В заголовках підпрограм можна не вказувати списки параметрів. Перед підпрограмами можуть бути описані локальні типи та змінні для свого блоку ініціалізації.

В блок ініціалізації звичайно включають оператори визначення початкових значень, відкриття файлів, перевірки їх наявності тощо. Цей блок може бути пустим, у такому разі не пишуть слово Begin.

Оператори з блоків ініціалізації всіх модулів виконуються на початку роботи головної програми.

Приклад. Використання функції для обчислення ступеня.

Модуль:

Unit Math;

Interface

Function Step(a:real; b:real):real;

Implementation

Function Step:real;

Begin

If a<=0 then

Begin

Writeln( 'перевірте дані');

Halt(0);

End;

If b=0 then Step:=1 else Step:=exp(b*ln(a));

End;

Begin

End.

Програма:

Uses Math;

Var x,y,z : Real ;

Begin

Readln(x:y);

Z:=Step(x,y)+Step(y,x);

Writeln(x,y,z);

End.


 
 

Цікаве

Загрузка...