WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційні технології - Реферат

Інформаційні технології - Реферат

Приклад. Як приклад інтегрованого ППП приведемо пакет MathCAD, призначений як для складних математичних обчислень, так і для нескладних (у режимі інженерного калькулятора).

Технології машинної графіки й візуалізації - технології, що базуються на системах малювання й креслення різних графічних об'єктів й образів за допомогою ЕОМ і пристроїв малювання (наприклад, плоттеров), а також їх візуального, наочного подання. Особливо слід зазначити засобу анімації - "пожвавлення" зображень на екрані, комп'ютерних мультфільмів.

Приклад. Прикладом засобів машинної графіки може служити програмний комплекс зображення просторових об'єктів й їхньої динамічної актуалізації - пакет 3D-Studio . Пакет 3D-Studio дозволяє не тільки створювати тривимірні сцени, але й використати ці сцени при реалізації комп'ютерних анімаційних ситуацій (мультипликаций) з використанням різних графічних файлів різних форматів, що дає можливість застосовувати при розробці мультфільмів відомі графічні пакети: СorelDraw, PhotoPaint й ін. 3D-Studio має модульну структуру, що складається з п'яти модулів, за кожним з яких закріплені конкретного типу завдання, розв'язувані в строгій послідовності. Перший модуль (2D-Shaper) є основним інструментом створення й редагування плоских фігур, а також постачання інших модулів особливими геометричними структурами, формами й траєкторіями. Для перетворення плоских фігур у тривимірні каркасні об'єкти є модуль 3D-Lofter, у який включені потужні засоби генерації складних просторових форм і структур. Підготовлені двовимірні плани моделей відображаються ("видавлюються") у третій вимір по спеціально заданих траєкторіях. Модуль 3D-Lofter постачений засобами деформації, наприклад, по осях, що дозволяє створювати тривимірні об'єкти більше складних форм. Можна побудувати 3D-фігуру по трьох проекціях на координатні площини.

Гіпертекстові технології. Гіпертекст, hypertext - сверхтекстовая, надтекстова. Ця технологія на базі засобів обробки більших, глибоко вкладених, структурованих, зв'язаних семантично й понятийно текстів, інформації, які організовані у вигляді фрагментів (тексту), що ставляться до однієї й тій же системі об'єктів, що розташовано у вершинах деякої мережі й звичайно виділяються кольорами; вони дозволяють при машинній реалізації швидко, натисканням декількох клавіш, викликати й поміщати в потрібне місце що переглядає або организуемого нового тексту потрібні фрагменти гіпертексту, "прив'язані" до виділеним по кольорах ключовим словам або словосполученням. Гіпертекстова технологія дозволяє визначати, вибирати варіант актуалізації інформації гіпертексту залежно від інформаційних потреб користувача і його можливостей, рівня підготовки. При роботі з гіпертекстовою системою користувач має можливість переглядати документи (сторінки тексту) у тім порядку, у якому йому це більше подобається, а не послідовно, як прийнято при читанні книг. Досягається це шляхом створення спеціального механізму зв'язку різних сторінок тексту за допомогою гіпертекстових посилань.

Приклад. Прикладами гіпертекстів можуть бути електронні журнали.

Засоби й системи мультимедиа (multimedia) і гипермедиа (hypermedia). Медиа - "середовище або носій інформації". Мультимедийность, многосредность - актуалізація різних середовищ і почуттів сприйняття інформації: засобу озвучування, пожвавлення - мультиплікації, графічного й наочного подання вхідні й вихідних дані завдання й сценаріїв рішення або навіть самого рішення.

Приклад. Прикладами засобів мультимедиа можуть служити звукові карти (Sound Blaster) для генерування на ЕОМ широкого діапазону звуків, активні звукові колонки для їхньої передачі й пристрою зчитування інформації з компакт-дисків - CD-ROM, що дозволяють зчитувати більші обсяги інформації - наприклад деяку складну й тривалу музичну композицію, - а потім відтворювати їх з використанням попередніх двох засобів мультимедиа.

Засоби гипермедиа - засобу на основі синтезу концепції гіпертексту й мультимедиа, тобто в гіпертекстові фрагменти можуть бути "убудовані" мультимедийное супровід, мультимедийные додатка.

Приклад. Глобальної гипермедийной системою є WWW (Word Wide Web – Всесвітня Павутина) – система навігації, пошуку й доступу до гіпертекстового й мультимедийным ресурсам Інтернету в реальному масштабі часу. Глобальної її можна вважати тому, що на відміну від звичайного (локального) гіпертексту, посилання на документ у ній (здійснювана одним або декількома щигликами миші) можуть привести не тільки до іншого документа (як у локальному гіпертексті), але й до іншого комп'ютера (WWW -серверу), можливо, в іншій півкулі. Робота ведеться за допомогою універсальною програми-клієнта, що дозволяє об'єднати в єдине ціле клієнта й сервер. Для доступу до WWW-сервера (інформації на ньому) необхідно знати адреса сервера, наприклад, адреса http://www.ua5.org – сервер з цією статтєю, http (HyperText Transfer Protocol - протокол роботи з гіпертекстом). Є система автоматичного пошуку по певних ключах (запитам, розділам). Інформація в WWW представлена у вигляді гіпертекстового документа, що включає в себе різні типи даних (текст, графіка, відео, аудіо, посилання на інші гіпертекстові документи й т.д.). Такі документи називають WWW-сторінками (WWW-pages). Ці сторінки проглядаються за допомогою браузерів - спеціальних програм для навігації по мережі. Сторінки зберігаються на комп'ютерах-вузлах мережі, які називають сайтами (site). Кожен комп'ютер має своя унікальна IP-адреса URL (Uniform Resource Locator - універсальний локатор ресурсів), за допомогою якого браузер знає, де перебуває інформація й що треба з нею робити. Сторінка - основний елемент WWW. На них перебуває та інформація, що ми шукаємо в мережі, або посилання на потрібну інформацію. Сторінки, гіпертекст - це легка й швидка у використанні, надзвичайно потужна система зв'язаних ключових слів і фраз (посилань), що дозволяє посилатися на інші ключові слова й фрази інших сторінок. Ці посилання звичайно виділені іншими кольорами, і досить просто клацнути мишкою по виділеному посиланню, щоб перейти до інформації, на яку посилається це посилання. Для створення гіпертекстових додатків (наприклад, особистої WWW-сторінки) використається спеціальна мова HTML (HyperText Markup Language), що дозволяє створювати гіпертекстовий документ у будь-якому текстовому редакторі формату ASCII, з підключенням графічних файлів двох основних форматів - GIF й JPEG.

Технологія віртуальної реальності, віртуальна реальність - технології актуалізації різних гіпотетичних середовищ і ситуацій, що не існують реально й можливих як варіанти розвитку реальних аналогів, систем реального миру; ці технології й системи дозволяють управляти віртуальним об'єктом, системою, шляхом моделювання законів простору, часу, взаємодії, інерції й ін.

Вища форма розвитку комп'ютерного офісу - віртуальний офіс і віртуальна корпорація - це офіси й корпорації, що не існують у звичайному, класичному виді, а існуючі уявлювано, розподілено - як у просторі, так і в часі (відділи й співробітники можуть перебувати навіть на різних континентах, спілкуючись по роботі за допомогою ЕОМ і мереж зв'язку). Вони є вищим щаблем організації ділового співробітництва й у корені міняють організацію робіт і систему інформаційного забезпечення співробітників.

Приклад. Віртуальна маркетингова корпорація "Так Вінчі" поєднує ряд гірничорудних родовищ, виробничі (машинобудівні й будівельні), транспортні, інвестиційні, екологічні системи. Всі підсистеми "Так Вінчі" поставляються без доробок під конкретний об'єкт. Один зі сценаріїв, пропонованих у проекті (Venture Management Model), моделює нижченаведену ситуацію. Гірничодобувна компанія веде розробки в Новій Гвінеї. Побудований у цій місцевості готель може бути розширений для обслуговування зростаючого потоку ділових клієнтів цієї компанії, а також туристів. Консорціуму, що має бізнес у сфері комунікацій і готельних послуг, пропонується участі на паях у розвитку цієї місцевості й експлуатації готелю. Для зниження накладних витрат на розширення готелю й інфраструктури туризму залучаються великі будівельні компанії (на умовах участь на паях у прибутках). Відзначимо при цьому, що критерії ефективності бізнесу в такому составі - різні, а процес прийняття стратегічних рішень сполучений з конфліктними інтересами партнерів, що динамічно змінюється їхньою картиною. Для реалізації цієї корпорації є електронна пошта для підтримки процесів прийняття рішень першими особами, засобу телеконференцій для функціональних підрозділів й аналітиків, геоінформаційна система, САПР, взаємодіюча із СУБД через структуру даних із просторовою прив'язкою, система комп'ютерного діловодства на всіх етапах. Використаються сучасні технології типу "клієнт-сервер" й об'єктно-орієнтовані під Windows NT, Windows 95 (робочі місця), Unix (сервер), повні версії MS Office і комп'ютерний документообіг. У системі електронного документообігу використаються: повнотекстовий пошук, доступ до проектної документації на всіх етапах життєвого циклу проекту, підготовка інтерактивної технічної документації. Документ може містити текст, наприклад, HTML-документ, ілюстрації в одному або декількох шарах, редакторські виправлення й коментарі учасників різних робочих груп, що беруть участь у проекті, тривимірні об'єкти із програм САПР, що підключають до документа відео- і аудіофайли.

Є ще багато інших видів (класів) технологій: комп'ютерної алгебри, об'єктно-орієнтовані, CASE-технології, нечіткі й ін.


 
 

Цікаве

Загрузка...