WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Проектування однорангової локальної мережі 10Base-T з 6-ма робочими станціями для офісу розміром 5х10 метрів - Курсова робота

Проектування однорангової локальної мережі 10Base-T з 6-ма робочими станціями для офісу розміром 5х10 метрів - Курсова робота

3.2.2 Комутатор D-Link DES-1008D

Комутатор (Switch) – один з найбільш важливих пристроїв при побудові корпоративних мереж. Комутатор працює на другому канальному рівні моделі OSI. Головне призначення комутатора – розвантаження мережі за допомогою локалізації трафіку в межах окремих сегментів.

Ключовою ланкою комутатора є архітектура без блокування (non-blocking), яка дозволяє встановити множинні зв'язки Ethernet між різними парами портів одночасно, причому кадри не втрачаються в процесі комутації. Сам трафік між взаємодіючими мережевими пристроями залишається локалізованим. Локалізація здійснюється за допомогою адресних таблиць, що встановлюють зв'язок кожного порту з адресами мережевих пристроїв, що відносяться до сегменту цього порту. Таблиця заповнюється в процесі аналізу комутатором адрес станцій відправників в передаваних ними кадрах. Кадр передається через комутатор локально у відповідний порт тільки тоді, коли адреса станції призначення, вказана в полі кадру, вже міститься в адресній таблиці цього порту. У разі відсутності в таблиці адреси станції призначення, кадр розсилається в решту всіх сегментів. Якщо комутатор виявляє, що MAC-адреса станції призначення кадру знаходиться в таблиці MAC-адрес, приписаній за портом, то цей кадр скидається – його безпосередньо отримає станція призначення, що знаходиться в даному сегменті. І, нарешті, якщо кадр є широкомовним (broadcast), тобто якщо всі біти поля MAC-адреси одержувача в кадрі задаються рівними 1, то такий кадр буде розмножений комутатором (подібно до концентратора), тобто прямує в решту всіх портів.

D-Link DES-1008D це некерований комутатор 2-го рівня, призначений для підвищення продуктивності роботи невеликої групи користувачів, забезпечуючи при цьому високу пропускну спроможність.

Комутатор забезпечений 8 портами 10/100 Мбіт/с, що дозволяє невеликій робочій групі гнучко підключатися до мереж Ethernet і Fast Ethernet. Це досягається завдяки властивості портів автоматично визначати мережну швидкість, працювати в стандартах 10Base-T і 100Base-T4, а також працювати в дуплексному і напівдуплексному режимах передачі.

Загальні характеристики:

- 8 портів 10/100 Мбіт/с з автовизначенням MDI|MDX;

- Управління потоком для запобігання втрат даних;

- Динамічний буфер даних для кожного порту;

- Автопрограмування конфігурації мережі;

- Схема комутації "store-and-forward";

- Авто корекція зворотної полярності витої пари;

- Пропускна спроможність внутрішньої магістралі - 3,2 Гбіт/с

- Метод комутації - Store-and-Forward

- Розмір таблиці МАС-адрес - 8K

- Розмір буфера даних - 512kB, динамічне виділення буфера для кожного порту.

3.2.3 Кабель типу вита пара

Вита пара (ВП) являє собою два скручених одножильних або багатожильних мідних провідника. Підвищення рівня технології виготовлення кабеля на базі скручених пар дозволило суттєво покращити електричні параметри цього виду кабеля, наблизивши їх до відповідних параметрів коаксіального кабеля, а іноді і перевищуючи їх. ВП діляться на екрановані та неекрановані. Екрановані ВП включають зроблену з фольги екрануючу ізоляцію для захисту від електромагнітних перешкод. ВП повинна мати певне число скруток на 1 м.

Рисунок 3.2 Вита пара

Неекрановані кабелі як правило мають хвильовий опір 100 Ом, а екрановані – 150 Ом.

В рамках кожного типу кабеля розрізняють декілька його категорій. Наприклад, для неекранованого кабеля з 4-х скручених пар визначені категорії 3, 4, 5. Основні відмінності в категоріях полягають в частотних характеристиках. Так, неекранований кабель 3 категорії має смугу пропускання 15 МГц, 4 категорії – 20 МГц, 5 категорії – 100 МГц. Підключення робочих станцій до передавального середовища на базі ВП здійснюється за допомогою роз'єму RJ-45.

Рисунок 3.3 RJ-45 конектор

Для позначення діаметру дроту часто застосовується американська міра - AWG (American Wire Gauge)(gauge-калібр, діаметр). Нормальний дріт для використовування в 10 Base-T відповідає 22 або 24 AWG. Причому чим менше діаметр дроту, тим більше ця величина. Цей тип кабелю є найдешевшим і найпоширенішим. Максимальна відстань передавання у ньому 1,5 - 2,0 км, максимальна швидкість – 1,2 Гбіт/с. Має гірший, ніж у коаксіальному кабелі, захист від завад. Тривалість поширення сигналу 8-12 нс/м. Загасання сигналу 12 - 28 Дб на 100 м на частоті 10 МГц. Термін експлуатації 2 - 6 років.

3.2.5. Патч-корд.

Патч-корд - це засіб для комутації телекомунікаційних ліній і каналів в кросовій шафі або на патч-панелі. Він сполучає одну лінію зв'язку з іншою. Також використовується для підключення мережного адаптера комп'ютера до кабельної системи. Патч-корд являє собою короткий відрізок гнучкого кабелю, що обжатий з обох кінців 8-позиційними модульними вилками.

Рисунок 3.4 Патч-корд UTP Cat5 (2м, синій)

Основною характеристикою патч-корду є його гнучкість. Це означає, що він повинен бути виготовлений з багатожильних провідників і мати гнучку пластикову зовнішню оболонку. Як правило, патч-корд складається з чотирьох мідних багатожильних пар з розміром провідника 24 AWG в пластиковій ізоляції і в загальній пластиковій оболонці. Дозволяється використовувати провідники розміром 22 AWG, але застосовуються вони рідко.

3.2.6 Розетка

Розетка – це елемент фіксації роз'єму, який не приймає участі в передачі електромагнітної енергії, не відносяться до передавальних пристроїв. Розетка представляє собою пластмасову коробочку з шурупом і двохсторонньою наклейкою для монтажу на стіну. Розетки встановлюють на стіні та іншій поверхні. В залежності від конструктивного виконання на розетці може бути від одного до двадцяти роз'ємів. В мережі використовуться розетки типу RJ-45.

Рисунок 3.5 Розетка RJ-45 1-pin

3.1.7 Пластиковий короб

Пластиковий короб – це кабелепровід, який кріпиться до стіни. Його також прокладають по периметру дверних пройомів чи на рівні плінтусів. Він є найбільш розповсюдженим варіантом підведення кабелю до робочих станцій.

В даний час пропонуються екрановані короби: використання металевих вставок, встановлених в жолоб і нанесення металевого покриття методом вакуумного розпилення. На згинах короба (наприклад в куті стіни) використовують кутники (зовнішні чи внутрішні), а для краю короба – заглушки. В мережі використовується екранований короб Kopos LH 40x40.

Рисунок 3.6 Короб Kopos LH 40x40

Висновок

На даній курсовій роботі було спроектовано однорангову локальну мережу на базі технології 10 base-T для офісу розміром 5 м на 10 м і розраховано її вартість. Даний тип мереж найбільше підходить для малих офісів, оскільки він є досить дешевим і продуктивним. Використане обладнання дозволяє передавати дані зі швидкістю 10 Мбіт/с, що частково забезпечує умови для виконання цілей у межах офісу, які пов'язані із передаванням даних по мережі. Оскільки мережа є невелика, немає необхідності використовувати виділений сервер.

Мережа спроектована з врахуванням можливостей розширення та вдосконалення відповідно до нових потреб чи легкої заміни компонентів, які вийшли з ладу. Використання однакової апараної та програмної конфігурацій значно полегшує адміністрування мережі.

Перелік посилань на джерела

  1. Маслов І.В. КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з курсу "Комп'ютерні мережі" для студентів спеціальності 7.091401 "Системи управління та автоматики" - Івано-Франківськ, 2001 – 38 с.

  2. Основы современных компьютерных технологий./ Под ред. А.Д.Хомоненко. – СПб.: Корона, 1998. – 448 с.

  3. Локальные вычислитильные сети. Принципы построения, архитектура, коммуникационные средства./ Под ред. С.В.Назарова. – М.: Фин. и стат., 1994. – 400 с.

  4. Буров Є. Комп'ютерні мережі. – Львів: БАК, 1999 – 468 с.

  5. Хаусли Т. Системы передачи и телеобработки данных. – М.: Радио и связь, 1994. – 297 с.

  6. Халсалл Ф. Передача данных, сети компьютеров и взаимосвязь открытых систем. – М.: Радио и св., 1995. –354 с.

  7. Богумирский Б. Энциклопедия Windows 98. – СПб.: Питер, 1998. – 624 с.

  8. СТП 02070855-03-99. Курсовий і дипломний проект. Вимоги до змісту і оформлення


 
 

Цікаве

Загрузка...