WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Проектування однорангової локальної мережі 10Base-T з 6-ма робочими станціями для офісу розміром 5х10 метрів - Курсова робота

Проектування однорангової локальної мережі 10Base-T з 6-ма робочими станціями для офісу розміром 5х10 метрів - Курсова робота

В однорангових мережах також може виникнути функціональна несиметричність: одні користувачі не бажають розділяти свої ресурси з іншими, і в такому випадку їх комп'ютери виконують роль клієнта, а за іншими комп'ютерами адміністратор закріплює тільки функції по організації спільного використання ресурсів, а отже вони є серверами, в іншому випадку, коли локальний користувач не заперечує використання його ресурсів і сам не виключає можливості звернення до інших комп'ютерів, ОС, що встановлюється на його комп'ютері, повинна включати і серверну, і клієнтську частини. На відміну від мереж з виділеними серверами, в однорангових мережах відсутня спеціалізація ОС в залежності від переважаючої функціональної спрямованості - клієнта або сервера. Всі варіації реалізовуються засобами конфігурування одного і того ж варіанту ОС.

Однорангові мережі простіші в організації і експлуатації, але вони застосовуються в основному для об'єднання невеликих груп користувачів, що не пред'являють великих вимог до обсягів інформації, що зберігається, її захищеності від несанкціонованого доступу і до швидкості доступу. При підвищених вимогах до цих характеристик більш відповідними є дворангові мережі, де сервер краще вирішує задачу обслуговування користувачів своїми ресурсами, оскільки його апаратура і мережна операційна система спеціально спроектовані для цієї мети.

1.3 Топологія локальних обчислювальних мереж

Під топологією (компонуванням, конфігурацією, структурою) комп'ютерної мережі звичайно розуміється фізичне розташування комп'ютерів мережі відносно один одного й спосіб з'єднання їх лініями зв'язку. Важливо відзначити, що поняття топології ставиться насамперед до локальних мереж, у яких структуру зв'язків можна легко простежити. У глобальних мережах структура зв'язків, яка зазвичай прихована від користувачів, не занадто важлива, тому що кожен сеанс зв'язку може здійснюватись по своєму власному шляху.Топологія визначає вимоги до устаткування, тип використовуваного кабелю, допустимі і найбільш зручні методи керування, надійність роботи, можливості розширення мережі.

Одним з підходів до класифікації топології ЛОМ є виділення двох класів топології: широкоінформуючий та послідовний. В широкоінформуючих конфігураціях інформація, що передається по мережі може бути прийнята всіма користувачами. До таких топологій відносяться загальна шина, дерево, зірка з пасивним центром.

В послідовних конфігураціях кожен фізичний рівень передає інформацію лише одному комп'ютеру. Прикладом таких топологій є кільце, зірка з інтелектуальним центром, ланцюжок.

Топологія типу зірка.

Концепція топології мережі у виді зірки прийшла з області великих ЕОМ, у якій головна машина одержує й обробляє всі дані з периферійних пристроїв як активний вузол обробки даних. Вся інформація між двома периферійними робочими місцями проходить через центральний вузол обчислювальної мережі.

Рисунок 1.2- Топологія "зірка"

Пропускна здатність мережі визначається обчислювальною потужністю вузла. Колізій (зіткнень) даних не виникає.

Кабельне з'єднання досить просте, тому що кожна робоча станція зв'язана з вузлом. Витрати на прокладку кабелів досить високі, особливо коли центральний вузол географічно розташований не в центрі топології.

При розширенні обчислювальних мереж не можуть бути використані раніше виконані кабельні зв'язки: до нового робочого місця необхідно прокладати окремий кабель з центра мережі.

Топологія у виді зірки є найбільш швидкодіючою з усіх топологій обчислювальних мереж, оскільки передача даних між робочими станціями

проходить через центральний вузол (при його хорошій продуктивності) по окремих лініях, використовуваних тільки цими робочими станціями. Частота запитів передачі інформації від однієї станції до іншої невисока в порівнянні з іншими топологіями.

У випадку виходу з ладу центрального вузла порушується робота всієї мережі.

Кільцева топологія.

При кільцевій топології мережі робочі станції зв'язані одна з іншої по колу, тобто робоча станція 1 з робочою станцією 2, робоча станція 3 з робочою станцією 4 і т.д. Остання робоча станція зв'язана з першою.

Комунікаційний зв'язок замикається в кільце.

Прокладка кабелів від однієї робочої станції до іншої може бути досить складною і дорогою, особливо якщо географічно робочі станції

розташовані далеко від кільця (наприклад, у лінію).

Рисунок 1.3 – Кільцева топологія

Повідомлення циркулюють регулярно по колу. Робоча станція посилає по визначеній кінцевій адресі інформацію, попередньо одержавши з кільця запит. Пересилання повідомлень є дуже ефективним, тому що більшість повідомлень можна відправляти "у дорогу" по кабельній системі одне за іншим. Дуже просто можна зробити кільцевий запит на всі станції. Тривалість передачі інформації збільшується пропорційно кількості робочих станцій, що входять в обчислювальну мережу.

Основна проблема при кільцевій топології полягає в тому, що кожна робоча станція повинна активно брати участь у пересиланні інформації, і у випадку виходу з ладу хоча б однієї з них уся мережа паралізується. Несправності в кабельних з'єднаннях локалізуються легко.

Підключення нової робочої станції вимагає короткотермінового вимикання мережі, тому що під час установки кільце повинне бути

розімкнуте. Обмеження на довжину обчислювальної мережі не існує, тому що воно, у кінцевому рахунку, визначається винятково відстанню між двома робочими станціями.

Шинна топологія.

При шинній топології середовище передачі інформації

представляється у формі комунікаційного шляху, доступного дня всіх робочих станцій, до якого вони усі повинні бути підключені. Усі робочі станції можуть безпосередньо вступати в контакт із будь-якою робочою станцією, що існує в мережі.

Рисунок 1.4 – Шинна топологія

Робочі станції в будь-який час, без переривання роботи всієї обчислювальної мережі, можуть бути підключені до неї чи відключені. Функціонування обчислювальної мережі не залежить від стану окремої робочої станції.

У стандартній ситуації для шинної мережі Ethernet часто використовують тонкий кабель або Cheapernet-кaбeль із трійниковим з'єднувачем. Вимикання й особливо підключення до такої мережі вимагають розриву шини, що викликає порушення циркулюючого потоку інформації і зависання системи.

Нові технології пропонують пасивні штепсельні коробки, через які можна відключати і включати робочі станції під час роботи обчислювальної мережі.

Завдяки тому, що робочі станції можна включати без переривання мережних процесів і комунікаційного середовища, дуже легко прослуховувати інформацію, тобто відгалужувати інформацію з комунікаційного середовища.

1.4 Стандарт 10Base-Т

В даний час серед локальних мереж найбільш широке використання одержала мережа Ethernet. Успішний досвід експлуатації мережі Ethernet дозволив взяти її за основу при розробці стандарту IEEE 802.3 керування доступу до передавального середовища для мереж із множинним доступом з контролем несучої і виявленням колізій. В якості фізичного середовища передачі стандартом IEEE 802.3 визначені 2 види коаксіального кабеля, кручена пара провідників і оптоволоконний кабель. Відповідно розрізняють чотири види специфікацій передавальної середовища: 10Base5, 10Base2, 10Base-T, 10Base-F.

Удосконалення мережевих засобів, і в першу чергу адаптерів, дозволило широко використовувати кручені пари провідників як передавальне середовище локальних обчислювальних мереж. Так, у рамках мережі Ethernet і, відповідно, стандарту IEEE 802.3 розроблена специфікація 10Base-T

Стандарт 10BASE-T визначає сегмент Ethernet на основі неекранованих витих пар (UTP) категорії 3 і вище з|із| топологією пасивна зірка (Twisted-Pair Ethernet).

10BASE-Tстав першим незалежним від виробника стандартом реалізації Ethernet з використанням витої пари. Проте|однак|, насправді це була еволюційна переробка стандарту StarLAN фірми AT&T, який мав версії з|із| швидкостями 1 Мбит/с і 10 Мбит/с. 10BASE-T — це фактично StarLAN-10.

У сегменті 10BASE-T передача сигналів здійснюється по двох витих парах дротів|проводів|, кожна з яких передає тільки|лише| в один бік (одна пара – що передає, інша – що приймає). Кабелем, що містить|утримує| такі подвійні виті пари, кожний з абонентів мережі|сіті| приєднується до концентратора (хабу|). Концентратор проводить|виробляє,справляє| змішування сигналів від абонентів для реалізації методу доступу CSMA/CD, тобто|цебто| в даному випадку реалізується топологія пасивна зірка. Використання двох зустрічно направлених|спрямованих| витих пар спрощує завдання|задачу| детектування колізій.


 
 

Цікаве

Загрузка...