WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка системи білінгу Інтернет та телефонних послуг - Пошукова робота

Розробка системи білінгу Інтернет та телефонних послуг - Пошукова робота

Новизна мови полягає в:

 • передусім, у використанні технології RAD;

 • створенні консольних 32-х розрядних програм Win32;

 • використанні графічного інтерфейсу користувача (GUI – Graphical User Interface);

 • підтримка повного циклу розробки, включаючи програмування, тестування, компіляцію і повторне використання елементів управління ActiveX;

 • включенні до складу інших програм елементів, створених з допомогою Visual Basic і підтримуючих роботу з ними (Internet Explorer, Microsoft Office 97 і інш.);

 • створенні інтерфейсу користувача (меню, діалогові вікна, і інш.) з використанням технології drag-and-drop;

 • оновленні і поліпшенні можливостей відладки програм: Visual Basic забезпечує розробника новими могутніми засобами, що роблять процес відладки ActiveX – елементів управління так же звичним, як і відладка звичайних програм.

 • можливості вміщувати в форми елементи управління ОСХ для швидкого створення спеціалізованих програм, таких як Web-браузери, не втрачаючи швидкості виконання програм.

Інтегроване середовище розробки (IDE – Integrated Development Environment) в Visual Basic повністю стандартизоване [2]. Його інтерфейс ідентичний інтерфейсу Microsoft Office. Використовується технологія IntelliSense для максимально швидкого створення безпомилкового (з синтаксичної точки зору) початкового коду.

У порівнянні з попередньою версією в середовищі розробника з'явилася багато нових можливостей:

 • використання технології IntelliSense, що дозволяє на етапі написання початкового коду автоматично перевіряти синтаксис мови і наявність об'єктів, посилання на які створюються;

 • можливість роботи з декількома проектами з єдиного середовища, що дозволяє одночасно завантажувати і налагоджувати декілька елементів ActiveX;

 • новий потужний редактор, який перевіряє синтаксис мовних конструкцій, відмічає їх кольором і підтримує режим drag and drop між окремими сторінками початкового тексту і навіть різними додатками;

 • новий менеджер проектів, що дозволяє переглядати компоненти, з яких складається проект, їх ієрархію і взаємозв'язки;

 • модифіковане вікно для установки і редагування властивостей програмних об'єктів, що дозволяє упорядковувати їх по алфавіту або по категоріях;

 • оновлений відладчик з можливістю відстеження процесу виконання програм, стану і значення глобальних і локальних змінних;

 • нова панель для розміщення вікон програми при її виконанні на моніторах з різними параметрами екрана.

В якості СУБД для вибрано MS Access, що дуже гармонійно вписується в середовище розробки Visual Basic [6,7].

3 РОЗРОБКА СТРУКТУРНОЇ СХЕМИ

Розробка структурної схеми програмного продукту з використанням СКБД являє собою процес проектування бази даних.

Процес, в ході якого вирішується, який вигляд буде у бази даних, що знову створюється, називається проектуванням бази даних. Робота по проектуванню бази даних включає вибір:

 • таблиць, які будуть входити в базу даних;

 • стовпців, що належать кожній таблиці;

 • взаємозв'язків між таблицями і стовпцями.

Конструювання бази даних пов'язане з побудовою її логічної структури [3]. У реляційної моделі логічна структура бази абсолютно не залежить від її фізичної структури і способу зберігання. Логічна структура також не визначається тим, що бачить у себе на екрані кінцевий користувач (це можуть бути віртуальні таблиці, створені розробником або прикладними програмами).

Конструювання баз даних на основі реляційної моделі має ряд важливих переваг перед іншими моделями – незалежність логічної структури від фізичного і призначеного для користувача уявлення і гнучкість структури бази даних (конструктивні рішення не обмежують можливості виконувати в майбутньому найрізноманітніші запити).

Оскільки реляційна модель не вимагає опису всіх можливих зв'язків між даними, можна згодом задавати запити про будь-які логічні взаємозв'язки, що містяться в базі, а не тільки про ті, які планувалися спочатку. З іншого боку, реляційні системи не мають ніяких вбудованих захисних механізмів проти некоректних структурних рішень і не вміють розрізнювати хорошу структуру бази даних від посередньої. До того ж не існує автоматизованих засобів, які могли б замінити розробника в процесі прийняття структурних рішень.

Важливо при проектуванні реляційних баз даних приділити увагу застосуванню правил нормалізації [11]. У ході нормалізації забезпечується захист цілісності даних шляхом усунення дублювання даних. У результаті таблиця, яка спочатку відображала сутність, розбивається на дві або більш пов'язаних таблиць, які можуть бути зібрані разом в цю сутність за допомогою операції об'єднання. Цей процес називається декомпозицією без втрат і просто означає розділення таблиці на декілька менших таблиць без втрати інформації. Нормалізація найбільш корисна для перевірки створеної структури. Можна проаналізувати рішення про те, які стовпці повинні бути включені в ту або іншу таблицю з точки зору правил нормалізації, пересвідчившись при цьому, що не зроблено фатальних помилок. Розуміння основ процесу нормалізації також може допомогти в процесі проектування бази даних, але воно не є універсальним рецептом при побудові бази з нуля. Отже, щоб визначити які стовпці повинні розташовуватися на початку таблиці, загального правила не існує. Однак тут може надати істотну допомогу моделювання залежності - аналіз суті даних (в термінах об'єктів або речей) і залежності між ними (один-до-одного, один-до-, багато-до-багатьох).

На практиці проектування бази даних вимагає хорошого розуміння предметної області, що моделюється, а також знань в області моделювання залежності і нормалізації. Проектування бази даних звичайно є ітеративним процесом, в ході якого крок за кроком досягається необхідний результат, а іноді і переглядається декілька кроків, переробляючи попередню роботу з урахуванням нових потреб, що з'явилися. Ось зразкова послідовність кроків, що виконується в процесі проектування бази даних [6]:

Дослідження інформаційного середовища для моделювання:

 • звідки поступає інформація і в якому вигляді;

 • як вона буде вводитися в систему, і хто цим буде займатися;

 • як часто вона змінюється;

 • які параметри системи будуть найбільш критичними з точки зору часу реакції на запит і надійність;

 • вивчення всіх паперових матеріалів, а також інформаційних файлів і форм, які використовуються в організації для зберігання і обробки даних;

 • уточнення, в якому вигляді інформація повинна витягуватися з бази даних (в формі звітів, замовлень, статистичної інформації);

 • кому вона буде призначатися.

Створення списку об'єктів (речей, які будуть предметом бази даних) разом з їх властивостями і атрибутами. Об'єкти, очевидно, повинні бути зібрані в таблиці (кожний рядок таблиці буде описувати один об'єкт, наприклад організацію, рахунок або платіжне доручення), властивості об'єктів будуть представлені стовпцями таблиці (наприклад, адреса компанії, вартість дистрибутива).

У ході роботи обов'язково повинен створюватися макет таблиць і зв'язків між ними, званий структурою даних, або діаграмою залежності між об'єктами.

Заздалегідь розібравшись з об'єктами і їх атрибутами, треба пересвідчитись, що кожний об'єкт має атрибут (або групу атрибутів), по якому однозначно можна ідентифікувати будь-який рядок в майбутній таблиці. Цей ідентифікатор звичайно називається первинним ключем. Якщо такого немає, то для отримання штучного ключа потрібно створити додатковий стовбець.

Потім повинна бути розглянуті залежність між об'єктами: чи являється залежність типу один-до- чи багато-до-багатьох, чи є можливість об'єднання пов'язаних таблиць.

Аналіз структури бази даних з точки зору правил нормалізації для пошуку логічних помилок. Виправлення всіх відхилень від нормальних форм або обгрунтування рішення відмовитися від виконання ряду правил нормалізації в інтересах простоти освоєння або продуктивності. Документування причини таких рішень.

Безпосереднє створення структури бази даних і розміщення в ній деяких прототипів даних. Обов'язкове експериментування із запитами, вивчення отриманих результатів. Виконання рядів тестів на продуктивність, щоб перевірити різні технічні рішення.

Оцінка бази даних з точки зору технічного завдання.

Нормалізація – це набір стандартів проектування даних, званих нормальним формами. Загальноприйнятими вважаються п'ять нормальних форм, хоч їх було запропоновано значно більше. Створення таблиць відповідно до цих стандартів називається нормалізацією. Нормальні форми змінюються в порядку від першої до п'ятою. Кожна подальша форма задовольняє вимогам попередньої форми. Якщо слідувати першому правилу нормалізації, то дані будуть представлені в першій нормальній формі. Якщо дані задовольняють третьому правилу нормалізації, вони будуть знаходитися в третій нормальній формі (а також в першій і другій формах).


 
 

Цікаве

Загрузка...