WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка системи білінгу Інтернет та телефонних послуг - Пошукова робота

Розробка системи білінгу Інтернет та телефонних послуг - Пошукова робота

Таблиця 19 – Структура таблиці Window

Поле

Тип

Розмір, байт

Пояснення

ID

text

50

назва вікна

Right

integer

4

ордината в пікселах

Down

integer

4

абсциса в пікселах

Width

integer

4

ширина

Height

integer

4

висота

Рисунок 3.2 – Структурна схема БД білінга

Всі таблиці розробляються стандартними засобами майстра в Microsoft Access XP [15]. Всі зв'язки між таблицями в базі даних реалізовані типу „багато-до-одного", що забезпечує абсолютну цілісність даних і простоту реалізації контролю за транзакціями.

4 РОЗРОБКА ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ СХЕМИ

Дуже важлива частина програми – це інтерфейс користувача, оскільки користувач весь час працює в його середовищі. Більш за те, для користувача інтерфейс втілює програмний продукт адже його не цікавить програмний код, який виконується в комп'ютері. Незалежно від того, скільки часу і зусиль витратить розробник на написання і оптимізацію програмного коду, якість програми для кінцевого користувача буде визначатися його зовнішнім інтерфейсом.

Розробляючи інтерфейс користувача, потрібно враховувати призначення програми [13]. Дизайн програми, яка постійно використовується і весь час присутня на екрані, напевно, повинен відрізняться від програм, що рідко використовуються. Для програми, основним призначенням якої є виведення на екран інформації, вимоги будуть інші, ніж до програми для вводу, збору інформації або інтенсивного обміну з базою даних.

Спектр користувачів також буде впливати на розробку інтерфейсу. Програма, що орієнтована на початківця, вимагає простоти компонування, а для досвідчених користувачів можна вводити складні елементи. Велику роль грає також традиційність інтерфейсу програм, призначених для вирішення типових задач.

Проектування інтерфейсу користувача, як правило, це ітераційний процес. Первинний варіант компонування екрану не часто задовольняє розробника. Visual Basic містить всі необхідні інструментальні засоби, для різних аспектів проектування інтерфейсу.

Програма білінгу і програма тарифікації реалізовані за допомогою багатодокументного інтерфейсу MDI (Multiple Document Interface), який підтримує декілька форм всередині основної форми-контейнера [10]. Система MDI дозволяє користувачеві виводити на екран одночасно декілька документів, кожний у власному вікні. Документи або дочірні вікна містяться в материнському вікні, яке представляє робочу область для всіх підлеглих вікон програми.

Для створення програми програміст використовує об'єкти, ті, що вже існують в Visual Basic та такі, як, елементи управління, форми, об'єкти доступу до даних. Visual Basic дозволяє програмісту створювати об'єкти користувача і визначати для них властивості і методи.

Об'єкт це комбінація програмного коду і даних, яка може оброблятися як самостійна сутність. Об'єкт може бути частиною програми, як, наприклад, елементи управління. Сама програма теж є об'єктом. Об'єкти Visual Basic підтримують властивості, методи і події. Дані об'єкта (установки або атрибути) це його властивості, в той час як різні процедури, якими можна маніпулювати об'єктом називаються методами. Подія – це дія, розпізнавана об'єктом, наприклад, натиснення миші або натиснення клавіші.

Деякі об'єкти містять інші об'єкти. Наприклад, форма, звичайно, містить один або більше елементів управління. Потрібність об'єктів-контейнерів полягає в тому, що в програмному коді складної програми контейнери можна використовувати для конкретизації звернень до необхідних об'єктів.

Найпростіший спосіб створення об'єкта в контейнері це використати техніку drag and drop (вхопити і перетягнути), що дозволяє швидко створити об'єкт. Звичайно в програмі об'єкти використовуються для отримання вводу даних і керування від користувача, виведення результатів роботи програми або повідомлень. Деякі об'єкти, наприклад, такі, як елементи управління, формують інтерфейс користувача програми.

4.1 Розробка функціональної схеми програми тарифікації

Функціонально програма тарифікації є лінійною задачею [7]. Проте сам модуль тарифікації є достатньо громіздким, тому в пункті 4.1.1 буде розглянуто інтерфейс самої програмної оболонки, а в пункті 4.1.2 буде подано алгоритм роботи модуля тарифікації.

4.1.1 Інтерфейс програми тарифікації

При запуску програми тарифікації на екрані з'являється головне вікно в якому розміщено таблицю з даними про чотири останні дзвінки (рис.4.1). В стовбцях записується майже вся інформація, що виходить з модуля тарифікації (Дата, Час, Номер, Тривалість, Абонент, Лінія, Місто, Напрямок, Територіальна зона, Часова зона, Тривалість, Тариф і т.п.). Це вікно можна закривати, проте воно лише мінімізується в системний лоток.

Для настройки програми тарифікації слугує вікно настройки (рис. 4.2). В ньому можна встановити такі параметри:

 • поля і формати вхідних даних (для настройки під різні АТС);

 • фільтри символів (для перекодування спеціальних символів, використання яких є небезпечним для баз даних);

 • параметри вхідного порту (COM-порт або файл);

 • параметри бази тарифікації і вихідної бази даних;

 • лог-файли;

Рисунок 4.1 – Головне вікно програми тарифікації

Рисунок 4.2 – Вікно настройки програми тарифікації

Вікно ліцензії (рис. 4.3) потрібне для виведення інформації про стан з ліцензуванням програми. Ліцензія може бути тимчасовою, постійною і простроченою. Якщо необхідно, можна в спеціальне поле ввести Код Ліцензії і змінити умови використання програми.

Усіма вищевказаними вікнами керує системне меню, яке можна викликати через кнопку контекстного меню на значку програми тарифікації в системному лотку.

Можна вибрати такі пункти меню:

 • Відкрити – відновити на екрані головне вікно програми (рис. 4.1);

 • Настройка – відкрити вікно настройки (рис. 4.2);

 • Ліцензія – вікрити вікно ліцензії (рис. 4.3);

 • Вихід – закрити всі вікна і завершити роботу програми.

Рисунок 4.3 – Вікно ліцензії програми тарифікації

4.1.2 Алгоритм тарифікації

Програма тарифікації циклічно з періодом приблизно в 1 секунду виконує наступні дії (рис. 4.4):

 • читання даних з вхідного порта;

 • за допомогою спеціальних символів визначається рядок даних;

 • по шаблону визначаються поля і їх формати;

 • значення полів проходять первинну обробку відповідно до форматів (наприклад, час приводиться до формату yymmddwhhmmss (рік місяць день_місяця день_тижня година хвилина секунда), створюється поле ExtNumber, в яке копіюються лише цифри з поля Number і т.п.);

 • дані з полів проходять обробку в модулі тарифікатора за спеціальним алгоритмом, використовуючи базу даних тарифів. В результаті визначається вартість, валюта, часові параметри і додаткові поля;

 • виходячи з вищевказаної інформації визначається тривалість, ціна тарифної одиниці і вартість розмови;

 • формується вихідний рядок, що відображається в головному вікні програми ATServer і виводиться в вихідну базу даних.

Алгоритм модуля тарифікації абсолютно лінійний і може зміняватися користувачем. На рис. 4.5 наведено базовий варіант алгоритму:

 • поступлення вхідних даних (таблиця 4.1);

 • визначення Тарифної моделі з таблиці Line (таблиця 4.4);

 • визначення Затримки набору з таблиці DialDelay (таблиця 4.5);

 • визначення Типу дзвінка з таблиці Kindcall (таблиця 4.6);

 • визначення Транка і Шаблона номера з таблиці Trunk (таблиця 4.7);

 • видалення зайвих цифр Транка з Номера за Шаблоном;

 • визначення Міста і Ключа захисту з таблиці Dialtown (таблиця 4.8);

Рисунок 4.4 – Алгоритм програми тарифікації

Рисунок 4.5 – Алгоритм модуля тарифікатора

 • розкодування Міста по Ключу захисту;

 • визначення Напрямку і Географічної зони з таблиці Dialdirection (таблиця 3.9);

 • розкодування Напрямка по Ключу захисту;

 • розкодування Географічної зони по Ключу захисту;

 • визначення Назви географічної зони з таблиці Dialzone (таблиця 3.10);

 • визначення Часової зони з таблиці Timezone (таблиця 3.11);

 • визначення Тарифу і часових параметрів з таблиці Tariff (таблиця 3.12);

 • визначення Курсу валюти з таблиці Course (таблиця 3.13);

 • вивід вихідних даних (таблиця 3.2).


 
 

Цікаве

Загрузка...