WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Формати GIF та JPG(JPEG). Який кращий? Оптимізація у PhotoShop - Реферат

Формати GIF та JPG(JPEG). Який кращий? Оптимізація у PhotoShop - Реферат

Формат файлів графічних зображень JPG (JPEG) був розроблений Об'єднаною групою експертів в області фотографії (Joint Photographic Experts Group) як засіб для збереження зображень, що мають велику глибину кольору. В даний час файли формату JPG підтримуються більшістю програм роботи з растровою графікою. Оскільки формат передбачає втрати при стисненні, то рівень втрат може бути змінений користувачем у широких межах. У багатьох пакетах передбачений деякий прийнятний рівень, при якому зображення не дуже сильно спотворюється при збереженні в даному форматі. Значення цього рівня звичайно задається параметрами настроювань визначеного пакета. Як правило, це число змінюється в межах від 1 до 99 і зміст його для різних програм різний. Ще одним важливим параметром файлів JPG є схема їхнього збереження. Розрізняють дві схеми - звичайна і прогресивна. Прогресивна схема збереження така, що при вивкеденні таких зображень створюється враження поступового прояву малюнка на екрані з усе більшим уточненням окремих деталей. Це нагадує прояв зображення при роботі з чересстрочными файлами формату GIF, однак тут уточнення провадиться не по рядках а, як правило, по прямокутних областях 8х8 чи більше. При збереженні зображення в звичайній формі його відображення буде виконуватись шляхом розгортання зображення зверху вниз. Файли формату JPG, на відміну від файлів формату GIF, не можуть мати кілька зображень, що будуть при перегляді змінювати один одного. Крім того, для них немає можливості призначити прозорий колір.

Розглянемо яким чином виконується оптимізація у PhotoShop. Як відомо у цій програмі встроєний оптимізатор графічних зображень. Для того, щоб зберегти малюнок чи фотографію у форматі GIF чи JPG необхідно зайти у головне меню програми - Файл

Як бачимо тут є декілька пунктів збереження редагованого зображення. Це "Сохранить", "Сохранить Как...", "Сохранить Копию...", "Сохранить для Web...". Далі зупинемось на кожному пункті. А зараз почнемо із останнього "Сохранить для Web...". Отже, вибираємо його і перед нами відкривається вікно встроєного оптимізатора. Тут ми можемо проглянути зображення, вибрати формат, встановити додаткові параметри.

Переключаючи закладки у верхній частині вікна ми маємо перед очима чи оригінальне зображення, чи оптимізоване за певними алгоритмами.

Цей оптимізатор дозволяє також проглядати два зображення одночасно: оригінал та оптимізоване зображення. Для цього необхідно у верхній частині вікна вибрати закладку "2-Up".

Є можливість порівнювати не тільки два зображення, але й чотири. Для цього вибираємо наступну закладку у верхній частині вікна, яка іменується "4-Up". Під кожним зображенням наводиться додаткова інформація. Тут зазначається розмір кожного зображення, кількість кольорів у зображенні, та кількість секунд, протягом яких зображення буде завантажуватися через вибраний модем.

Якщо зображення дуже велике чи навпаки дуже маленьке, то для таких випадків у лівому нижньому куті вікна передбачено віконце маштабування, за допомогою якого можна встановити необхідний масштаб.

У верхній частині вікна знаходиться також кругла кнопочка із значком трикутника. Якщо її натиснути, то з"явиться додаткове меню, де можна встановити швидкість модему, через який буде зображення завантажуватися, тип кольору на конкретній платформі, та інші параметри.

У правій частині вікна розміщена панель, де можна також задати параметри збереження файлів. Тут можна вказати формат файлів GIF, JPEG, PNG.

Можна встановити і інші параметри, що стосуються GIF формату.

А також вибрати кількість кольорів у зображені за допомогою наступного повзунка.

Тут же знаходиться допоміжна кругла кнопка із значком трикутника. При натисканні на неї з"являється допоміжне меню, де можна виконати додаткові дії з настройками.

Для GIF формату можна встановити такі параметри як чергування рядків та прозорість одного з кольорів.

Перед тим, як зберегти зображення, його можна проглянути у одному із Internet браузерів. Натиснувши на кнопку в нижній частині вікна, з"явиться підменю з браузерами, які встановлені на вашому комп"ютері.

Ось такий вигляд буде мати вибране зображення із встановленими параметрами у Internet Explorer. Як бачимо тут вказуються також деякі парметри файла із зображенням: формат, розмір, об"єм, та інше.

Нижче панелі настройок, знаходиться таблиця кольорів, або палітра. Тут розташовані по комірках кольори, які використовуються в зображенні. З цієї палітри дозволяється вилучати кольори та добавляти нові і спостерігати при цьому зміну зображення.

Тут також занходиться уже згадана кругла кнопка із значком трикутника. При натисканні на неї також з"являється допоміжне підменю, за допомогою команд якого можна здійснити вище згадані операції.

Інша закладка це Розмір картинки. Тут вказується розмір у пікселях по горизонталі та по вертикалі, а також новий розмір картинки, який може встановити користувач. Нижче знаходиться опція, яка вказує чи необхідно зберігати пропорції чи ні а також метод, за допомогою якого здійснюється екстраполювання пікселів.

Коли натиснути кнопку для збереження зображення, то на звичайному вікні для вводу назви файла появиться ще одна опція "Зберегти HTML файл". Якщо відмітити цю опцію, то буде збережений файл HTML, який ми розглідали вище.

У вікні оптимізатора можна вибрати також інший формат, наприклад JPEG. При цьому з"являться нові параметри, відмінні від параметрів формату JPEG. Тут можна встановити якість файлу, оскільки частина інформації при збереженні в цьому форматі втрачається, то саме тут можна встановити яка частина допустима для втрат.

Є тут також інші параметри. Це формат прогресивний чи ні, розмитий чи різкий, оптимізований додатково.

В головному меню програми є також і інші пункти збереження зображення. Розглянемо їх. Це "Сохранить Как..." і "Сохранить Копию...". Ці два пункти є ідентичними по збереженню зображень.

При виборі одного із них і встановленні формату JPEG, появляється знову вікно, де можна встановити параметри файла.

Аналогічне вікно параметрів виводиться, коли вибрати формат GIF.


 
 

Цікаве

Загрузка...