WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Скільки інформації виробляється у світі? - Реферат

Скільки інформації виробляється у світі? - Реферат

Стиснення даних

На відміну від паперу або плівки, чіткого способу підрахувати кількість інформації, що міститься на цифрових носіях, поки що не існує. Наприклад, сторінка тексту, сканована за роздільної здатності 600 точок на дюйм, може бути легко стиснена до однієї сотої від її початкового розміру. Розмір кінофільму на DVD може складати лише тисячну частину від його початкового розміру у цифровому вигляді. Враховуючи всі факти, автори проекту притримувалися припущення про "середній" ступень стиснення існуючих даних (мається на увазі середній рівень стиснення між звичайними нестисненими або слабко стисненими даними та даними, що зазвичай зберігаються у високостисненому вигляді). Слід зауважити, що можливість стиснення даних в залежності від вимог користувача надає цифровим даним ще одну перевагу над аналоговими.

Архівація даних

Чи слід включати до загальної оцінки кількість інформації, що зберігається у вигляді резервних копій? Це питання постає для оцінки інформації, що зберігається на мікроплівці, CDROM'ах з можливістю повторного запису і навіть для друкованих засобів, але найважче за усе вирішити його для цифрової магнітної плівки. Збереження даних на магнітній плівці – це найбільш поширений засіб резервування інформації, що зберігається на жорстких дисках, отже цей процес не повинний розглядатися як виробництво оригінальної інформації. Правило начебто каже, що плівка містить в собі в десять разів більше заархівованої інформації, ніж жорсткі диски. Проте останнім часом це відношення постійно знижується через те, що все більше і більше даних резервуються прямо на жорстких дисках, які є набагато зручнішими у використанні. Ось чому більшість даних про кількість інформації, що зберігається на магнітній плівці, до розгляду включено не було. Тим не менш, не слід забувати про те, що велика кількість наукової інформації зберігається саме у такому вигляді, отже дані про такі репозиторії було включено до кількості інформації, що зберігається на магнітних носіях.

Виробництво у США та світове виробництво

У США виробляється близько 25 відсотків всієї текстової та близько 30 відсотків графічної інформації у світі, що є досить значним показником. Відносно магнітних носіїв таких даних немає, але досить очевидно, що в США виробляється щонайменше 50 відсотків світової продукції такого типу. В більшості випадків у дослідженні наведені саме світові показники, але в тих випадках, коли безпосередньо підрахувати світові дані було неможливо, оцінки буле зроблені саме виходячи з показників виробництва продукції того чи іншого типу в США. Дані про виробництво інформації у странах третього світу залишилися практично недоступними.

Рівні росту

Виробництво оригінальної інформації у книгах, на фотографіях та компакт-дисках залишається практично на стабільному рівні. Вміст DVD-дисків швидко зростає, але загалом відбувається це через те, що цей носій інформації є ще досить новим, і на нього переноситься значна частина вже існуючої в світі інформації. На відміну від цього, продаж магнітних носіїв інформації дійсно подвоюється кожного року.

Телебачення і радіо

Оригінальна інформація, яка щороку виробляється на телебаченні, зберігається на портативних магнітних відеокасетах, і тому в цьому дослідженні розглянута

саме як інформація на магнітних носіях. На відміну від цього, більшість інформації, що передається по радіо – це просто програвання звичайних компакт-дисків, які вже враховано у відповідній статистиці. В таблиці 3 буде наведено дані про те, скільки місця необхідно для резервування всіх радіо- та телепрограм, враховуючи деякі припущення про дублювання інформації.

Цифрові комунікації

Дослідження, виконані в ході роботи над проектом, в основному були пов'язані з інформацією, яка зберігається організаціями або окремими особами. Але крім цього у світі циркулює велика кількість інформації, яка використовується у спілкуванні без систематичного її зберігання. Дещо з цього матеріалу з'являється на світ у цифрових джерелах, як, наприклад, електронна пошта, Usenet або Web. Інша інформація, така як, наприклад, телефонні дзвінки бабо звичайні листи, не є цифровою.

Досить ймовірно, що в майбутньому ця інформація підлягатиме систематичному архівуванню, що, безперечно, буде вимагати носіїв великого об'єму. В таблиці 2 наведено, скільки місця буде потрібно для архівування інформації, що використовується основними засобами цифрової комунікації.

Таблиця 2: Світові об'єми унікальної інформації у цифрових комунікаційних потоках

Засіб комунікації

Терабайти

Email

11 285

Usenet

73

У 2000 році мережа World Wide Web містила в собі близько 21 терабайта статичних html-сторінок і має тенденцію росту в 100 відсотків на рік. Крім того, багато сторінок генеруються динамічно, з використанням інформації з різноманітних баз даних, тому насправді ця цифра має бути набагато більшою.

Хоча соціальний вплив "всесвітньої паутини" є дійсно феноменальним, кількість інформації, що передається через електронну пошту, перевищує попередню цифру в 500 разів. Кожного року через електронну пошту проходить приблизно 610 млрд. листів, в той час як статичних Web-сторінок нараховується десь всього біля 2.1 млрд. Лише годовий потік новин в Usenet'і в три рази перевищує вміст інформації у World Wide Web. Отже, як зазначає один із дослідників, "реальний вбивця - це спілкування, а не зберігання".

Нецифрові комунікації

В процесі роботи над проектом була також зроблена оцінка того, скільки місця було б необхідно для того, щоб заархівувати всі нецифрові комунікаційні потоки в США (на жаль, достовірних даних про світові комунікації знайдено не було).

Таблиця 3. Світові об'єми унікальної інформації у нецифрових комунікаційних потоках

Засіб комунікації

Терабайти

Радіо

788

Телебачення

14 150

Телефон

576 000

Листування

150 000

Найбільш вражаюча цифра тут – це об'єми телефонних розмов, більшу частину яких, звичайно ж, становить саме неповторна інформація. І навпаки, радіо і телебачення в своїй більшості використовують інформацію повторно.

Споживання інформації

Досить цікаво також подивитися на цифри, що відображають споживання інформації її користувачами. В таблиці 4 наведені порівняльні дані за 1992 та 2000 роки про те, скільки годин на рік було витрачено споживачами США на той чи інший носій інформації.

Таблиця 4. Кількість годин на рік, яку було затрачено споживачами США на роботу з тим чи іншим носієм інформації та еквівалент кількості цієї інформації в мегабайтах

Носій

Годин у 1992 році

Годин у 2000 році

Мегабайт у 2000 році

Зміна у відсотках

Телебачення

1510

1571

3 142 000

4

Радіо

1150

1056

57 800

-8

Музичні записи

233

269

13 450

15

Газети

172

154

11

-10

Книжки

100

96

7

-4

Журнали

85

80

6

-6

Домашнє відео

42

55

110 000

30

Відеоігри

19

43

21 150

126

Інтернет

2

43

9

2 050

Всього

3 324

3 380

3 344 783

1.7


 
 

Цікаве

Загрузка...