WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Скільки інформації виробляється у світі? - Реферат

Скільки інформації виробляється у світі? - Реферат

Реферат на тему:

Скільки інформації виробляється у світі?

Проект "Скільки інформації" (How Much Information) був виконаний студентами та співробітниками Школи інформаційного менеджменту та інформаційних систем (School of Informational Management and Systems) Каліфорнійського університету в Берклі (University of California at Berkeley) Пітером Ліманом (Peter Lyman) та Хелом Р. Веріаном (Hal R Varian) за участі Джеймса Дана (James Dunn), Олексія Стригіна (Aleksey Strygin) та Кірстен Сверінген (Kirsten Swearingen). Головною метою проекту стало дослідження кількості інформації, яка щороку виробляється в світі. Крім цього, було досліджено залежність кількості та темпів росту інформації від типу носія, на якому вона зберігається.

Короткий зміст дослідження та його результати

Щороку в світі виробляється від одного до двох ексабайтів (1 ексабайт = 1млрд. гігабайт) унікальної інформації, тобто приблизно по 250 мегабайт на кожну людину в світі (враховуючи і дітей). При цьому друкована інформація складає лише 0.003% від цієї суми. Найбільша кількість інформації припадає на магнітні носії, які до того ж мають найшвидші темпи росту (загальна ємність жорстких дисків, проданих у світі, за рік збільшується вдвічі). Схоже на те, що магнітні носії стають універсальним засобом зберігання інформації.

Вступ

Вартість магнітних носіїв інформації швидко спадає; так, на осінь 2000 року 1 гігабайт носія коштував менше 10 доларів, і прогнозують, що до 2005 року ця вартість впаде до 1 долара. Здається, що незабаром кожна пересічна людина зможе мати віртуальний доступ до всієї інформації, що тільки є в світі. У зв'язку з цим виникає природнє питання: а скільки ж інформації всього виробляється в світі? Оскільки ми збираємось зберігати всю інформацію, скільки ж місця для цього нам потрібно?

Для визначення відповіді на це питання авторами проекту було проведено детальне дослідження. Зокрема, була зроблена оцінка оцінка кількості оригінальної інформації та її копій на найбільш розповсюджених носіях інформації, що виробляється за рік в США та світі. Крім того, було оцінено кількість накопиченої в світі інформації у різних форматах. І нарешті, було проведено спробу оцінити розміри комунікаційних потоків, тобто інформації, яка циркулює у комунікаціях між людьми і не зберігається на майбутнє, але, звичайно, могла б.

Інформація, що виробляється на носіях

Більшість інформації зберігається на чотирьох основних носіях: папері, плівці, оптичних (CD та DVD) та магнітних носіях. Існують досить достовірні дані про річне виробництво кожного типу носіїв у світі, а також непогані оцінки того, скільки приблизно інформації продукується у кожному з цих форматів.

Таблиця 1 відображає річне виробництво оригінальної інформації у світі за даними на 1999 рік. Вища оцінка, подана в таблиці, є досить грубою і базується на первісних, необроблених даних, у той час як у нижній оцінці певним чином враховано те, що дані можуть дублюватися та архівуватися. Припущення, на основі яких було зроблено ці оцінки, і особливості їхнього обрахування будуть розглянуті дещо пізніше.

Таблиця 1: Світове виробництво оригінальної інформації, що зберігається у цифровому вигляді, у терабайтах за даними 1999 року

Тип носія

Вид носія

Верхня оцінка, Тб/рік

Нижня оцінка, Тб/рік

Рівень росту, %

ПАПІР

Книги

8

1

2

Газети

25

2

-2

Періодичні видання

12

1

2

Офісні документи

195

19

2

Всього:

240

23

2

ПЛІВКА

Фотографії

410 000

41 000

5

Кіноплівка

16

16

3

Рентгенівська плівка

17 200

17 200

2

Всього:

427 216

58 216

4

ОПТИЧНІ НОСІЇ

Музичні CD

58

6

3

Комп'ютерні СD

3

3

2

DVD

22

22

100

Всього:

83

31

70

МАГНИТНІ НОСІЇ

Касети для відеокамер

300 000

300 000

5

Жорсткі диски персональних комп'ютерів

766 000

7 660

100

Сервери відділів

460 000

161 000

100

Сервери корпорацій

167 000

108 550

100

Всього:

1 693 000

577 210

55

ВСЬОГО:

2 120 539

635 480

50

Із зроблених оцінок випливають приголомшуючі факти. По-перше, це малочисельність друкованої інформації, яка, як виявляється, загалом складає лише 0.003% кількості всієї інформації у світі. Це зовсім не означає, що друковані носії віджили себе, як раз навпаки: це лише означає, що друк – це надзвичайно ефективний засіб зберігання інформації.

Другий, не менш значний факт – це так звана "демократизація даних". Надзвичайно великі об'єми унікальної інформації створюються та зберігаються окремими людьми. Звичайно, більшість вмісту жорстких дисків персональних комп'ютерів користувачів не є унікальним, що досить сильно вплинуло на розбіжність між верхньою та нижньою оцінкою кількості інформації на цих носіях. Тим не менше, в процесі того, як все більше і більше інформації потрапляє на жорсткі диски персональних користувачів, кількість оригінальної інформації, що виробляється окремими особами, значно зростає. Сама ця думка є вражаючою: якщо ще століття тому окрема людина могла виробити лише незначну кількість інформації, то тепер люди здатні за короткий проміжок часу виробити гігабайти інформації та при бажанні представити її всьому світу через Інтернет.

І нарешті, третій цікавий результат – це домінування цифрової інформації. На долю цифрових носіїв не тільки припадає найбільший обсяг інформації, але, крім цього, вони мають найшвидші тенденції росту. В той час, як кількість унікальної інформації, що виробляється на папері та плівці, залишається на стабільному рівні, продаж оптичних та магнітних носіїв інформації подвоюється кожного року. Вже сьогодні більшість текстової інформації, навіть тієї, що потрапляє у друк, з'являється на світ саме у цифровому вигляді, і цілком ймовірно, що за декілька років така сама доля очікує і на графічні зображення. Цифрова інформація є надзвичайно дешевою для копіювання і розповсюдженння, для неї легко впроваджувати пошук і зручно редагувати. Таким чином, демократизація данних, особливо у цифровому вигляді, буде зростати і далі.

Деякі особливості обрахованих оцінок

Зрозуміло, що всі оцінки, наведені в таблиці 1, є дуже приблизними. Для того, щоб іх отримати, розробники проекту були вимушені зробити цілу низку припущень, а до того ж деякі джерела даних просто виявилися недоступними. Нижче наведені головні методологічні принципи, на основі яких і були отримані дані таблиці 1:

Дублювання

Відокремити оригінальну інформацію від її копій дуже важко. Наприклад, газета може одночасно виходити у друкованому вигляді, розміщуватися в Інтернеті та зберігатися в архівах на мікроплівці. Загалом, як показує досвід, більшість друкованих матеріалів виробляється та/або архівується у магнітному вигляді. крім того, дублювання спостерігається і всередині одного й того ж носія інформації. Так, наприклад, у різних газетах можуть зустрічатися одні й ті ж самі новини, оповідання або оголошення. В ідеалі оцінка кількості інформації повинна була б відображати лише унікальну, неповторну інформацію, але зрозуміло, що підрахувати цю кількість практично неможливо. Найбільш серйозний вплив має дублювання цифрової інформації. бо, як було зазначено раніше, лише незначна частка того, що зберігається на жорстких дисках користувачів персональних комп'ютерів, дійсно є унікальним. При побудові оцінок автори проекту намагалися врахувати всі ці факти.


 
 

Цікаве

Загрузка...