WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Плата відеомонтажу Pinnacle Systems DV500 - Реферат

Плата відеомонтажу Pinnacle Systems DV500 - Реферат

відео за допомогою інших програм відеовведення (наприклад VidCap32, SmartCap і ін.) неможливий. Це пояснюється тим, що драйвера побудовані так, що плата не оголошена як стандартний пристрій відеозахоплення. Напевно це треба розцінювати як прагнення фірми Pinnacle прив'язати DV500 до однієї програми відеомонтажу - Adobe Premiere.
Ще однією незручністю мабуть є неможливість змінювати компресію при введенні аналогового відео. Іноді доцільно знизити якість для зменшення розмірів файлів.
Редагування
Для редагування відео необхідно установити в Adobe Premiere RT.
Взаємини DV500 і Прем'єра дуже своєрідні. У мене на комп'ютері одночасно були встановлені 2 версії Прем'єра, звичайна і реалтайм. У звичайній версії файли від DV500 відкривалися, але не розпаковувалися - замість картинки чорні кадри. При цьому інші кодеки розпаковувалися нормально. Так разом з DV500 у комп'ютері стояла плата Miro DC30+ (після деяких зусиль DC30 і DV500 вдалося подружить, і вони перестали один одному заважати) і її файли в звичайному прем'єрі відображалися нормально. Також з цього Прем'єра можна було зробити експорт із M-jpeg кодека плати DC30+ у DVSD кодек плати DV500. Експорт здійснюється досить швидко. У Прем'єрі РТ ситуація зворотна.
Pinnacle рекомендує для активізації всіх можливостей плати вибирати режимредагування "Pinnacle Systems". Тоді стає можливим використовувати двухпотоковость і miroInstant для висновку. Однак у цьому режимі у вікні перегляду (і на відеовиході) відображаються кадри тільки з файлів DV500, кадри з файлів в інших кодеках не відображаються. Якщо в проекті необхідно використовувати не тільки файли від DV500, то процес редагування стає не дуже зручним. Можна вибрати режим редагування "Video for windows", тоді вміст інших авишек починає відображатися. Правда це чомусь не стосувалося файлів від DC30. Вони не відображалися в Прем'єрі РТ ні при яких умовах, і спроба відрендерити проект приводила до того ж результату. З проведених експериментів я зробив висновок, що краще заздалегідь відконвертирувати усі файли у формат DV500, а потім працювати з ними в Прем'єрі RT. В інших програмах обробки відео ніяких відмінностей у роботі з файлами DV500 у порівнянні з іншими обнаружно не було.
При встановленні драйверів у Прем'єр додаються реалтайм переходи. Функціонально вони повторюють стандартні переходи Adobe Premiere, але мають апаратну підтримку плати, що дозволяє їх застосовувати без попереднього обрахування. Це так називана двухпотоковая обробка.
Єдиний ефект із доданих, котрий не розраховується в реальному часі, це "Pinnacle FreeFX".
Ще одним проявом двухпотоковості є здатність накладати статичні зображення на відео. Якщо потрібно накласти логотип на весь ролик, то тепер не потрібно тривалий процес перерахування всього ролика. Логотип буде накладений безпосередньо під час відтворення. Необхідно тільки створити картинку логотипа з альфа-каналом і по розмірі кадру. Але треба мати наувазі, що для реалтайм обрахування числа відео шарів не повинне перевищувати двох. Це означає, що можна використовувати перехід між двома відео чи кліпами накласти одну картинку на один відео кліп.
Висновок відео
Першим варіантом висновку готового результату є використання описаної вище програми DVtools. У ній створюється лпейлист (список фрагментів відео для відтворення), що і буде виведений у DV пристрій. Розуміється пристрій повинний мати функцію запису по інтерфейсі 1394.
Для висновку результатів на аналогові пристрої прийдеться використовувати Прем'єр. У програмному забезпеченні плати поставляється модуль miroInstant Video RT - плагіна до Прем'єра. Безпосередньо перед відтворенням цей плагін ініциалізується процес обрахування фрагментів, що не можуть бути обчислено в реальному часі. Потім починається сам процес відтворення. Попередньо через настроювання плати потрібно визначити куди буде здійснюватися висновок (Composite, S-Video, DV). При висновку через miroInstant є одна незручність. Спочатку відбувається обрахування фрагментів відео і звуку, що може займати досить часу, а потім відразу ж починається відтворення. Для синхронізації відтворення і запису приходиться запускати miroInstant повторно, тоді перерахування не виробляється і відразу по натисканню клавіші Enter починається відтворення.
При використанні інших програм відтворення типу ActiveMovie, Media Player і т.п. відтворення (програмне) здійснюється, але на вихід плати нічого не надходить.
Висновок у Mpeg-2
Ще одним варіантом одержання результату монтажу є експорт усього чи проекту його частини в MPEG-2. Для цього потрібно при експорті в настроюваннях установити тип файлу "Pinnacle MP2".
Потім можна установити параметри результуючого мпег-файла.
На комп'ютері Celeron 500 для експорту 1-й хвилини відео треба було 2 хвилини часу. У результаті експорту виходить два файли - відео (mp2) і аудио (wav). Потім ці файли можна використовувати в пакеті Minerva Impression CDPro для виготовлення образу відеодиска.
У цілому якість мпега виходить гарним, хоча іноді і стаються артефакти у вигляді квадратів на зображенні. Проте думаю за допомогою збільшення потоку можливо зробити їх менш помітними.
Висновки
Об'єднання аналогової і цифрової плат в одному пристрої є дуже гарною ідеєю. Для домашнього використання цей варіант мабуть буде найкращим, оскільки дає можливість працювати з будь-який, наявної в даний момент, побутовою відеотехнікою. Альтернативою є використання одночасне аналогової і цифрової плат, наприклад DC30 і DV200/DV300. Таке рішення більш дороге, хоча і більш функціональне.

 
 

Цікаве

Загрузка...