WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Обмін даними між додатками за допомогою OLE - Реферат

Обмін даними між додатками за допомогою OLE - Реферат

4.1. Впровадження за допомогою команди Специальная вставка

Використовуйте впровадження замість зв'язування в тих випадках, коли постійний зв'язок з вихідними даними необов'язковий, але має існувати можливість редагування вставленого об'єкта. Для того щоб впровадити виділені дані (а не весь файл), в більшості додатків Windows використовується команда Правка та її опція Специальнаявставка (EditPasteSpecial). При цьому в діалоговому вікні Специальнаявставка (PasteSpecial) має бути встановлений параметр Вставить (Paste). Для впровадження даних з допомогою команди Правка та її опції Специальнаявставка (EditPasteSpecial) необхідно зробити ось що.

Запустити додаток-сервер і відкрити (або створити) документ з даними, які потрібно впровадити в документ-одержувач.

Виділити об'єкт, який необхідно помістити в документ іншого додатка.

Виконати команду Правка та її опцію Копировать (EditCopy).

Запустити інший додаток, якщо він ще не запущений.

Відкрити документ-одержувач (документ, в який необхідно впровадити дані).

Помістити курсор в те місце, де має з'явитися об'єкт, що впроваджується.

Виконати команду Правка та її опцію Специальная вставка (EditPasteSpecial), щоб відкрити діалогове вікноСпециальнаявставка(Paste Special). В списку Как (As) подані формати даних, які можна використовувати при впровадженні.

Вибрати формат (звичайно використовується формат, що має схожий об'єкт). Список типів залежить від того, які програми встановлені на комп'ютері користувача.

Переконатися в тому, що в діалоговому вікні встановлено параметр Вставить (Paste).

Для впровадження об'єкта в документ клацніть мишкою на кнопці ОК.

Об'єкт з'явиться там, де встановлений курсор. В подальшому об'єкт можна редагувати. Для цього двічі клацніть мишкою на об'єкті, щоб активізувати первісний додаток (якщо підтримується OLE) або змінити панель інструментів і меню додатка (якщо підтримується OLE 2).

4.2. Впровадження з допомогою команди Объект

Якщо користувач хоче впровадити весь файл (а не тільки виділені дані) або якщо об'єкт для впровадження ще не створений, то краще використовувати команду Вставка та її опцію Объект (InsertObject). Для впровадження об'єкта в документ-одержувач з допомогою команди Вставка та її опції Объект (InsertObject) необхідно:

Запустити додаток-клієнт (якщо він ще не запущений) і створити або відкрити документ-одержувач.

Помістити курсор в те місце, де має з'явитися об'єкт, що впроваджується.

Виконати команду Вставка та її опцію Объект (InsertObject).

Якщо користувач впроваджує ще не створений об'єкт, вибрати вкладенняСозданиеreate), вказати в списку тип об'єкта і клацнути мишкою на кнопці ОК. (Якщо бажаєте створити об'єкт на підставі файлу, що вже існує, перейти до пункту із *).

Після клацання мишкою на кнопці ОК в діалоговому вікні в документі-одержувачі з'явиться вікно з новим об'єктом і залежно від програмного забезпечення, яке використовується, буде запущена інша програма (або меню і панелі інструментів, що зміняться на такі, які відповідають вибраній програмі). Потім можна приступати до створення об'єкта.

Створивши об'єкт, клацнути мишкою за його межами, щоб повернутися в додаток-одержувач. (Якщо використовуються дуже старі додатки Windows, то спочатку необхідно виконати команду Файл та її опцію Обновить (FileUpdate), а потім - команду Файл та її опцію Закрытьивернуться (FileCloseandreturn) для повернення в додаток-одержувач.)

Зберегти документ-одержувач.

* Якщо користувач впроваджує об'єкт, який зберігається у файлі, що вже існує, вибрати в діалоговому вікні Вставкаоб'єкта (Object) вкладення Созданиеизфайла (CreatefromFile).

Для відкриття діалогового вікнаОбзор (Browse) клацнути мишою на кнопці Обзор (Browse).

За допомогою списку Папка і кнопки Переход на один уровень вверх перейти до папки, в якій є файл, що з ним користувач хоче встановити зв'язок. Потім вибрати файл і клацнути мишкою на кнопці ОК, щоб закрити діалогове вікноОбзор (Browse).

В діалоговому вікні Вставкаобъекта (Object) деактивізувати прапорець опції Связатьсфайлом (Link to file).

Клацнути мишкою на кнопці ОК, щоб закрити діалогове вікно, і впровадити файл як OLE-об'єкт у документ-одержувач.

5. Редагування впроваджених OLE-об'єктів

Щоб відредагувати OLE-об'єкт, двічі клацніть мишкою на ньому. Залежно від того, який додаток-сервер (OLE або OLE 2) підтримується, можливий один з двох варіантів.

Якщо використовується OLE 2, об'єкт активізується у вікні документа-одержувача, а меню і панелі інструментів змінюються на такі, що властиві додатку-джерелу.

Якщо використовується OLE, завантажується копія додатка-джерела, що вміщує об'єкт, який редагується.

В будь-якому випадку користувач може внести необхідні зміни. Закінчивши редагування об'єкта, клацніть мишкою в будь-якому місці документа-одержувача, щоб повернутися в додаток-одержувач. (Якщо використовуються дуже старі додатки Windows, то спочатку необхідно виконати команду Файл та її опцію Обновить (FileUpdate), а потім -команду Файл та її опцію Закрытьивернуться (FileCloseandreturn) для повернення в додаток-одержувач.)

Якщо OLE-об'єкт пов'язаний з даними іншого документа, можна запустити додаток-джерело, відкрити документ, який вміщує ці дані, і відредагувати документ в додатку-джерелі. В цьому випадку при збереженні змін дані автоматично поновлюватимуться в документі-одержувачі.

6. Приклад використання OLE

OLE можна використовувати для створення складених документів і роботи з ними. Якщо з усіх додатків Microsoft Office на вашому комп'ютері встановлені тільки Word і Excel, то для набуття практичних навичок роботи з OLE додайте робочу таблицю Excel в документ Word для Windows, виконавши такі дії.

Запустіть Word і Excel.

У Word відкрийте будь-який документ, який вміщує два або більше абзаців тексту (рис. 6).

Рис. 6. Фрагмент документа Word, в який буде вставлено таблицю Excel

Перейдіть в Excel (клацніть мишкою на його піктограмі на панелі задач або натисніть клавіші і відкрийте робочу таблицю, яка вміщує дані.

Виділіть фрагмент робочої таблиці, який необхідно вставити в документ Word (клацніть мишкою в лівому верхньому кутку діапазону і перетягніть курсор мишки в нижній правий куток). Потім виконайте команду Правка та її опцію Копировать (EditCopy) (рис. 7).

Рис. 7. Фрагмент таблиці Excel, яка буде вставлена в документ Word

Перейдіть у Word (з допомогою панелі задач або комбінації клавіш і помістіть курсор в порожній рядок між двома абзацами.

Виконайте команду Правка та її опцію Специальная вставка (EditPaste Special).

Для вставляння об'єкта як робочої таблиці Excel виберіть в діалоговому вікні Специальнаявставка (PasteSpecial) пункт ЛистMicrosoftExcel.

Встановіть параметр Связать (Link) і клацніть мишкою на кнопці ОК.

В результаті робоча таблиця з'явиться в документі Word. Вона буде мати приблизно такий вигляд, як на рис. 8. Користувач може спробувати знову перейти в Excel і змінити дані у виділеному діапазоні клітинок робочої таблиці. Коли він удруге повернеться у Word, то побачить, що дані Excel в документі Word теж змінилися.

Рис. 8. Фрагмент документа Word, в який вставлено таблицю Excel


 
 

Цікаве

Загрузка...