WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Обмін даними між додатками за допомогою OLE - Реферат

Обмін даними між додатками за допомогою OLE - Реферат

запустити додаток-сервер і відкрити (або створити) документ з даними, які потрібно вставити. Якщо створено новий документ, то його необхідно зберегти до того, як він буде зв'язаний з документом іншого додатка;

виділити об'єкт, який потрібно вставити в документ іншого додатка;

виконати команду Правка та її опцію Копировать (EditCopy);

запустити інший додаток, якщо він ще не запущений;

відкрити документ-одержувач (документ, в який буде вставлено OLE-об'єкт);

встановити курсор в те місце, де має з'явитися зв'язаний об'єкт;

виконати команду Правка та її опцію Специальнаявставка (EditPasteSpecial), щоб відкрити діалогове вікно Специальнаявставка (PasteSpecial), показане на рис. 1. В списку Как (As) користувач побачить формати даних, які можна використовувати при вставлянні;

Рис. 1. Діалогове вікно Специальная вставка

вибрати потрібний формат. (Звичайно використовується такий самий формат, як і формат об'єкта. Список форматів може змінюватися залежно від того, які програми встановлені на комп'ютері);

встановити у діалоговому вікні опцію Связать (PasteLink);

клацнути мишкою на кнопці ОК, щоб вставити зв'язаний об'єкт у ваш документ. Об'єкт з'явиться в тому місці, де розміщений курсор, і будь-які зміни, які користувач зробить у документі-джерелі, будуть автоматично відображатися в документі-одержувачі.

Зауваження. Якщо не видно команду Специальнаявставка (PasteSpecial), чинять так. Перш ніж установлювати OLE-зв'язок, звертають увагу на те, що пункти меню в деяких додатках Windows можуть відрізнятися від наведених у даному розділі. Послідовність дій, що описана в цьому пункті, буде однаковою для всіх додатків Microsoft Office, але в деяких додатках Windows (особливо у старих) може використовуватися опція Вставкасвязи (PasteLinks), а не опція Специальнаявставка (PasteSpecial). Якщо користувач не може знайти в меню команди Правка (Edit) опцію Вставкасвязи (PasteLinks) або Специальнаявставка (PasteSpecial), то очевидно, що він працює з додатком Windows, який не підтримує OLE.

3.2. Зв'язування з допомогою опції Объект

Якщо необхідно додати весь файл (а не вибрані дані), а також щоб ці дані автоматично змінювалися при зміні даних джерела, використовуйте команду Вставка та її опцію Объект (InsertObject). Для створення OLE-зв'язку з допомогою опції Объект (Object) необхідно:

запустити додаток-клієнт (якщо він ще не запущений) і створити (або відкрити) документ-одержувач;

встановити курсор в те місце, де повинен з'явитися зв'язаний об'єкт;

виконати команду Вставка та її опцію Объект (InsertObject), щоб відкрити діалогове вікноВставкаОбъекта (Object), відтворене на рис. 2;

Рис. 2. Діалогове вікно Вставка объекта

клацнути мишкою на вкладенніСозданиеизфайла (CreatefromFile), щоб на екрані з'явилися параметри, подані на рис. 3;

Рис. 3. Вкладення Создание из файла діалогового вікна Вставка объекта

клацнути мишкою на кнопці Обзор (Browse), щоб вивести на екран діалогове вікноОбзор (Browse), подане на рис. 4;

Рис. 4. Діалогове вікно Обзор

з допомогою списку Папка (Look in) і кнопки Переход на один уровень вверх (Up One Level) перейти до папки, що вміщує файл, з яким бажано встановити зв'язок. Потім вибрати файл і клацнути мишкою на кнопці ОК, щоб закрити діалогове вікноОбзор (Browse);

встановити прапорець опції Связать с файлом (Link to File) у вкладенні Созданиеизфайла (CreatefromFile) діалогового вікнаВставкаобъекта (Object);

клацнути мишкою на кнопці ОК, щоб закрити діалогове вікно, і вставити зв'язаний файл у документ-одержувач.

3.3. Зміна параметрів поновлення зв'язків

За замовчуванням вставлені в документ-одержувач зв'язані OLE-об'єкти автоматично поновлюються при внесенні будь-яких змін в дані документа-джерела. Цю ситуацію можна змінити так, щоб дані поновлювались тільки за вашою командою. Щоб змінити параметри поновлення зв'язків з OLE-об'єктами, виконайте ось що.

Відкрийте документ-одержувач, що вміщує OLE-об'єкт, зв'язок якого необхідно змінити.

Виконайте команду Правка та її опцію Связи (EditLinks). (В деяких додатках Windows ця опція називається Параметрысвязи (LinkOptions).) З'явиться діалогове вікно Связи (Links), зображене на рис. 5. В списку Исходныйфайл (Sourse file) подані імена файлів всіх зв'язаних об'єктів документа.

Рис. 5. Діалогове вікно Связи

Виберіть зв'язок, який необхідно поновити.

Встановіть параметр Обновление (Update) в положення По запросу (Manual).

Для того, щоб поновити зв'язок останніми даними документа-джерела, клацніть мишкою на кнопці Обновить (Update Now).

Клацніть мишкою на кнопці ОК, щоб закрити діалогове вікно.

Збережіть документ у звичайний спосіб. Якщо користувач вирішив поновити зв'язок за запитом, а не автоматично, то при кожному поновленні зв'язку останніми даними необхідно відкривати діалогове вікно Связи (Link) (за допомогою команди Правка та її опції Связи (EditLinks)) і клацати мишкою на кнопці Обновить (Update Now).

3.4. Розривання і відновлення зв'язків

Інколи може знадобитися зв'язати OLE-об'єкт і вихідні дані. Наприклад, якщо користувач впевнений, що ніколи не буде поновлювати зв'язаний об'єкт, то він може розірвати зв'язок. Для розривання зв'язку необхідно.

Відкрити документ-одержувач, в якому потрібно розірвати зв'язок з OLE-об'єктом.

Виконати команду Правка та її опцію Связи (Edit  Link). (В деяких додатках Windows ця опція називається Параметрысвязи (LinkOptions). З'явиться діалогове вікно Связи (Link).

Виберіть зв'язок, який необхідно розірвати.

Клацніть мишкою на кнопці Разорвать связь (Break Link) (В деяких додатках Windows ця опція називається Удалить связь (DeleteLink).) В діалоговому вікні, що з'явилося, клацніть мишкою на кнопці Да (Yes) або ОК для підтвердження розривання зв'язку.

Якщо користувач випадково розірвав зв'язок (що буває при переміщенні документа зі зв'язаними об'єктами з одного комп'ютера на інший), то його можна відновити, вказавши Windows, де необхідно шукати вихідні дані. Це можна зробити так.

Відкрийте документ-одержувач, у якого є розірваний зв'язок з OLE-об'єктом.

Виконайте команду Правка та її опцію Связи (EditLink). (В деяких додатках Windows ця опція називається Параметры связи (LinkOptions).) З'явиться діалогове вікноСвязи (Link).

В діалоговому вікні виділіть розірваний зв'язок.

Клацніть мишкою на кнопці Сменить источник (Chage Sourse), щоб відкрити діалогове вікноСменаисточника (ChageSourse), подане на рис. 5.

З допомогою списку Папка (Look in) і кнопки Переход на один уровень вверх (Up One Level) перейдіть до папки, що вміщує файл, з яким необхідно відновити зв'язок. Потім виберіть файл і клацніть мишкою на кнопці ОК, щоб закрити діалогове вікноСменаисточника (ChageSourse).

Закрийте діалогове вікноСвязи (Link), клацнувши мишкою на кнопці ОК. В документі-одержувачі зв'язок буде поновлений.

4. Впровадження об'єктів у документи

Якщо користувач вирішив впровадити OLE-об'єкт (а не встановити з ним зв'язок), неохідно виконати команду Правка та її опцію Специальнаявставка (EditPasteSpecial) (при цьому має бути встановлений параметр Вставить (Paste)) або команду Вставка та її опцію Объект (InsertObject).


 
 

Цікаве

Загрузка...