WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Електронна комерція - Реферат

Електронна комерція - Реферат

Реферат на тему:

Електронна комерція

Електронний бізнес стає все більш популярним. Чим він так захоплює і чи важко відкрити власну "електронну фірму"?

Створення сайту, інтернет-магазину, каталогу продукції пов'язане з множиною проблем, багато з яких не під силу для маленьких фірм...

Види електронної комерції

В данному розділі я не буду поглиблюватися в технології створення Web-сторінок, я хочу розповісти про види електронних послуг, їх переваги та недоліки. Нажаль, в Україні на даний час мало поширений цей вид бізнесу (це пов'язано з багатьма проблемами, особливо - фінансовими). Тому більшість матеріалу буде взято з прикладу наших сусідів - росіян, в яких на даний час електронна комерція досягла сходинки нового "буму", після масових відкриттів безплатних поштових служб (Netmail.ru, Freemail.ru,E-mail.ru, Mailru.com...), - тих, хто вже має практичний досвід створення інтернет-магазинів.

В Інтернеті можна купити навіть квіти...

На даний час найпоширенішими видами електронного бізнесу вважають:

 • Інтернет-магазини

 • Вітрини

Як правило, інтернет-магазини сприймаються як додаток до основного бізнесу. Бо ще рік-два назад вважалося, що для підтримки іміджу фірми був потрібний сайт, то тепер вже необхідно мати свій інтернет-магазин. Цей вид електронного бізнесу, як правило, являє собою кілька електронних сторінок із розміщеними на них фотографіями товарів, вказаними цінами, а також умовами купівлі-продажу (www.dostavka.ru,www.alltoys.ru,...)(про переваги та недоліки інтернет-магазинів я розповім дещо пізніше). Віртуальні магазини хоч і вирішують деякі проблеми, пов'язані, наприклад, з арендою торгових залів, та все ж, на мою думку, є більш ефективні шляхи вкладання грошей.

Зоомагазини - це цікаво!

Але торгувати за допомогою Інтернету можна й не створюючи інтернет-магазинів. Одним з механізмів збільшення оборотів за допомогою Інтернету - торгові вітрини (Shopping.ru, Price.ru,...). Вона являє собою кілька електронних сторінок, на яких розміщені прайси різнотипних товарів (різних "продавців") і умови купівлі-продажу. На сьогоднішній день така модель електронної комерції вважається найефективнішою.

А тепер я хочу розглянути переваги та недоліки цих двох видів електронної комерції:

Види послуги

Переваги

Недоліки

Інтернет-магазини

 • Купівля (заказ) здійснюється біля ком'ютера

 • Представлений товар, зачасту, супроводжується описом і зображенням

 • Оплата, як правило, проводиться різними способами (кредитна картка, за допомогою платіжної системи, при одержані товару іт.п.)

 • Довгий процес пошуку найдешевшої моделі

 • Дорого (для продавця) підтримувати (і створити) магазин

 • Не завжди пропонується найкращий для вас варіант оплати

Вітрини

 • Великий асортимент товарів

 • Можливість обрати продавця за своїми вимогами (наприклад, за оптимальною ціною)

 • Вартість розміщення прайс-сторінки на вітрині для продавця дешевша за створення власного інтернет-магазину, а також - його не цікавлять проблеми розкрутки вітрини

 • Ризик одержати недостовірну (застарілу) інформацію

 • При неправильній організації навігації користувач може "втопитися" в морі інформації

 • Для продавців можливі труднощі при "перекачці" своєї прайс-сторінки в формат вітрини

Отож, я гадаю, кожен з Вас зрозумів, чим відрізняються вітрини від Інтернет-магазинів. Хочу лише додати, що розвиток електронної комерції - корисний та перспективний. На Заході вже існують "віртуальні" фірми, оборот яких на 100% припадає на операції в Мережі. Більшість західних інтернет-магазинів вже приносять чималі прибутки. Об'єм транзакцій, що проходять через інтернет, зростає з кожним роком.

Перші кроки до створення інтернет-магазину

На цій сторінці я хочу ознайомити вас з тими проблемами, що виникають в першу чергу у тих фірм, які бажають створити свій інтернет-магазин. Першою постає фінансова проблема. Адже лише саме створення стандартного інтернет-магазину коштуватиме від $1000 (типове рішення), а ще слід врахувати витрати на:

 • службу підтримки

 • кур'єрські послуги

 • оплату роботи операторів

 • адміністративні витрати (оплата хостину, доступ в Інтенет, оплата аренди приміщення).

Важче всього перші місяці існування на "віртуальному ринку", коли грошей на створення вклали чимало, місячні витрати на підтримку роботи інтернет-магазину подекуди перевищують $1000, та щей слід подбати про те, щоб в магазин заходили люди (реклама), а віддачі ще ніякої немає. Багато невеличких фірм "впадають у відчай" і втрачають надію на успіх. На другому місці, поруч із фінансовою, постає проблема кадрів. Адже, щоб швидше і якісніше був створений віртуальний магазин - над цим опвинні працювати спеціалісти! А зразу вам буде потрібний і менеджер проекту, і дизайнер, і верстальщик, і програміст.

Що стосується створення самого сайту, то він має бути ретельно обдуманим, адже він повинен виграти чимось у війні з конкурентами. Для цього ваш сайт має бути удобним для користування, а ваше обслуговування клієнтів - покращене(створити динамічно обновлювану прайс-сторінку із вбудованим калькулятором на сайті; технічний довідник;механізм розсилки корисної чи оперативної інформації безпосередньо на мобільний телефон клієнта; механізм вибору товару; механізм обслуговування клієнта (напрототип системи заказів); вірно вибрати сервіс-провайдера; обрати ім'я домена таке, щоб відображало діяльність фірми; вмістити якомога краще викладену інформацію про товар, яка б містила лише все необхідне).

Але найважче - прийняти рішення про створення інтернет-магазину, а опісля - не зложити руки якщо ваша ідея не зразу отримала популярність!

Автор: Довгаль Cвітлана Даніславівна


 
 

Цікаве

Загрузка...