WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Способи введення зображень в комп’ютери. Призначення та використання інструментів виділення в Photoshop - Реферат

Способи введення зображень в комп’ютери. Призначення та використання інструментів виділення в Photoshop - Реферат

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

Способи введення зображень в комп'ютери. Призначення та використання інструментів виділення в Photoshop.

Способи введення зображень в комп'ютери

Розглянемо, яким чином може здійснюватися введення зображення в програмні комп'ютерні засоби.

Основними способами здобуття зображення в комп'ютері є:

 • сканування;

 • використання цифрових фотокамер;

 • використання графічних планшетів;

 • використання готових колекцій цифрових фотографій або фотографічних компакт-дисків;

 • здобуття з мережі Інтернет.

1. Процес сканування виробляється за допомогою періфірійного пристрою (сканера). Спрощено кажучи, сканери використовують вузький промінь світла для відрядкового "оглядання" зображення. Потім відбитий промінь приймається чутливим елементом сканера і перетвориться в набір дискретних величин. Таким чином, в кінцевому результаті, комп'ютер отримує цифрове зображення завдяки світловому променю, що діє в сканері.

Завдання сканування зазвичай полягає в якнайповнішому прочитуванні інформації з оригінала, включаючи його тоновий і колірний діапазон. Параметри, що визначають якість сканування зображення - це розрішення сканера і глибина кольору. Розрішення сканера вимірюється в крапках на квадратний дюйм (dpi) і чим значення вище, тим краще якість зображення (для сканування фотографій личать сканери з розрішенням не менше 300dpi), але тим більше розмір файлу, що отримується в результаті. Глибина кольору вимірюється в бітах і оптимальний розмір - 32 або 64 біта.

При скануванні фотографій дуже важливо вибрати оптимальне розрішення, щоб заощадити ресурси комп'ютера і в той же час отримати бажану якість при виведенні зображення на вибраний пристрій. Не потрібно вказувати розрішення вище, ніж дійсно потрібно: розмір зображення буде більший, ніж необхідно, знадобиться більше часу для його відображення на екрані, в мережі або при друці, але при цьому не вийде якого-небудь поліпшення якості. З іншого боку, при дуже низькому розрішенні роздруковане зображення виглядає грубим, нерівним і нечітким. Як показує досвід, оптимальним дозволом для сканування фотографій є 200-300 dpi, а для поліграфічних оригіналів - 600 dpi.

Сканувати можна не лише фотографії, але і негативи. Але ця можливість відноситься до додаткових і підтримується лише дорогими професійними сканерами.

Сканери - потужний засіб введення зображень. Можна сканувати не лише зображення на папері, але і різні предмети (листя рослин, наручний годинник, людська рука і ін.). Також можна спробувати виробляти сканування при різних фонах позаду об'єкту, що знаходиться у фокусі сканера.

Процес сканування завжди повинен вироблятися з максимальною якістю. Адже, використовуючи спочатку погано відсканований матеріал, важко отримати що-небудь хороше навіть при обширних можливостях для зміни зовнішнього вигляду зображень програми Photoshop.

2. Цифрові фотокамери відразу формують зображення в електронному вигляді, так що не потрібно жодного додаткового часу на перетворення фотографій з аналогової в цифрову форму. Фотографія записується в пам'ять камери, а потім може бути завантажена в комп'ютер. Після цього залишається лише відкрити файл фотографії в програмі Photoshop і приступити до роботи над ним.

Цифрові камери особливо зручні для підготовки зображень, призначених для web-сторінок, по двох причинах. По-перше, це швидкий спосіб. Зображення виявляється готовим для публікації на web-вузлі буквально через декілька митей після завантаження в комп'ютер. Друга причина полягає в тому, що дозвіл цифрових камер (принаймні, споживчого рівня) залишає бажати кращого. Але у зв'язку з тим, що для web-графіки досить розрішення всього в 72 dpi, цифрові камери стають природним вибором для роботи з нею.

3. Застосовуючи, для введення в комп'ютер малюнків, графічний планшет із спеціальним пером, можна малювати точно так, як і на аркуші паперу. При цьому, можливості графічного пера значно більше, оскільки Photoshop може сприймати його як олівець, кисть, аерограф і інші доступні в програмі інструменти. Використання графічного планшета допомагає створювати на комп'ютері будь-які ілюстрації.

4. Ще один спосіб здобуття якісних зображень полягає у використанні готових колекцій цифрових фотографій або фотографічних компакт-дисків.

5. При пошуку зображення в мережі Інтернет з метою збереження рекомендується користуватися безкоштовними колекціями. Необхідно пам'ятати, що в кожної картинки, розміщеної в мережі Інтернет, є законний правовласник. Розміщення в мережі зображення, скопійованого з авторського сайту, в своєму посібнику, web-сторінці і так далі, без дозволу і навіть без вказівки заслання на джерело здобуття, може викликати законні претензії автора зображення з даного питання.

2. Призначення та використання інструментів виділення

Панель інструментів у фотошопі розташована зліва від вікна документа і представляю собою, так званий набір груп:

 • група інструментів виділення;

 • група інструментів малювання та ретуші;

 • група векторних інструментів;

 • група навігації та інформації;

а також:

- меню, де можна вибрати основний колір;

- інструмент "Quick Mask".

Зараз розглянемо детальніше інструменти групи виділення:

1. Rectangular Marquee (Прямокутне виділення) - дозволяє створити прямокутне виділення. Режими роботи з виділенням:

- New Selection (Нове виділення) — звичайний режим роботи інструменту. Створюється нове виділення, при цьому наявні виділені області (якщо вони є) зникають.

- Add to Selection (Додати до області) — позначена область додасться до існуючого виділення. Аналог на клавіатурі — натиснута клавіша Shift.

- Subtruct from Selection - віднімання виділення з вже існуючого (аналог - натиснута клавіша Alt).

- Intersect with Selection (Виділити пересічення) — виділяє область пересічення старого і нового виділення.

Функції:

- Feather (Розтушовування) — змінює виділення таким чином, що по його краям появляється область частково виділених пікселів. Це дозволяє реалізувати безліч ефектів, наприклад плавний перехід об'єкту у фон. -anti-aliased (Згладжування виділення) — створюється за рахунок області частково виділених пікселів.

- Style (Стиль) — задає спосіб виділення:

> Normal (Звичайний) — звичайний стиль виділення. Ви вільно виділяєте те, що хочете, не маючи при цьому обмежень;

> Constrained Aspect (Фіксований коефіцієнт виділення) — задані пропорції області виділення. Тобто якщо буде задано відношення 1:1, то область вийде квадратною;

> Fixed Size (Фіксований розмір) — створюється область виділення заданого розміру.

Аналогічні режими і функції у всіх останніх інструментах виділення.

2. Elliptical Marquee (Еліптичне виділення) — створення різного роду еліптичних і круглих виділень.

3. Single Row Marquee (Виділити рядок) — виділяє один рядок шириною 1 піксел. Аналогічно, інструмент Single Column Marquee (Виділити стовпець) створюється стовпець. Застосовуються досить рідко.

4. Move (Переміщення) — інструмент, за допомогою якого можна пересувати різні об'єкти: слої, виділені частини зображення, фігури. Викликається гарячою клавішею V.

Параметри:

- Autoselect Layer (Автовибір шаруючи) — включає режим автоматичного вибора слоя. Якщо у вас є декілька слоїв, на кожному з яких відображено який-небудь об'єкт, то клацання по цьому об'єкту у видимій частині зображення перемкне слої, і ви рухатимете вже слой з вибраним вами об'єктом;

- Show Bounding Box (Показати обмежуючу рамку) — створює довкола непрозорої частини зображення рамку, за допомогою якої можна змінювати його. По суті, просто викликає команду Free Transform (Вільна трансформація).

5. Lasso (Лассо) — вільне виділення. Виділяє всю обведену область.

6. Polygonal Lasso (Багатокутний Лассо) — дуже зручний інструмент виділення. Даний інструмент дозволяє будувати кордон виділення дрібними кроками у вигляді прямих відрізків. Як показує досвід, можна виділити що завгодно за прийнятний час.

7. Magnetic Lasso (Магнітний Лассо) — дуже популярний інструмент виділення. Будує виділення на основі колірної різниці. Ідея в тому, що контури об'єкту, як правило, відрізняються за кольором від фону і тому можуть бути легко виділені. Ідеальний інструмент для виділення складних геометричних форм, наприклад волосся.

Параметри:

- Width (Ширіна) — ширина робочої області інструменту виділення (діаметр кисті). Якщо потрібне точне виділення, то краще узяти значення поменше, якщо ж точність не настільки важлива або контур дуже явний (наприклад, чорний малюнок на білому фоні), то можна виставити велике значення;

- Edge contrast (Контраст країв) — величина яскравості, на яку повинні відрізнятися суміжні піксели, щоб по ним прошов кордон;

- Frequency (Частота) — частота опорних точок. Якщо у вас багато дрібних деталей, то необхідно задати значення цього параметра як можна вище;

- Pen pressure (Тиск пера) — задавати налаштування виходячи з сили натиснення. Актуально лише для пір'яних маніпуляторів.

8. Magic Wand (Чарівна паличка). Виділяє область пікселів по їх колірній схожості. Наприклад, якщо зображення складається з фотографії, накладеної на однобарвний фон, то найбільш простий спосіб відокремити вміст фотографії від фону — використовувати інструмент Magic Wand (Чарівна паличка).

Параметри:

 • Tolerance (Допуск) — основний параметр цього інструменту. Наприклад, працюємо з rgb-зображенням. Воно складається з трьох колірних каналів: червоного, зеленого і блакитного. Кожен з них має показник яскравості - від 0 до 255. Це вистачає для здобуття будь-якого (видимого людським оком) кольору. Допуск задає міру близькості кольору пікселів, необхідну для додавання їх у виділення. Таким чином, якщо значення цього параметра дорівнює 0, то виділяться лише точно співпадаючі за кольором піксели, якщо 255 — всі піксели;

 • Contiguous (Суміжні) — дуже важливий параметр. У випадку, якщо цей прапорець встановлений, виділятимуться лише ті піксели, які знаходяться в сусідніх з вибраним областях. Якщо ж цей прапорець скинутий - то всі відповідні по заданому допуску пікселі, незалежно від того, суміжні вони чи ні;

 • Use ALL Layers (Використовувати всі слої) — поширює дію даного інструменту виділення на всі слої. Якщо цей параметр не встановлений, інструмент працює лише на поточному слої.

9. Crop (Кадріровання або Обрізання) — обрізує зображення до вказаної області. Аналог — будь-яке прямокутне виділення і команда Crop (Кадрування) з меню Image (Зображення).

Параметри до створення області:

- Width (Ширіна) — ширина нового зображення;

- Heigth (Висота) — висота нового зображення;

- Resolution (Дозвіл) — дозвіл нового зображення.

Праметри після створення області:

- Cropped Area (Обрізана область). Визначає, що робити з отриманою після обрізання областю зображення. Є два варіанти: Hide (Заховати) або Delete (Видалити);

- Shield (Маска). В цьому випадку отримана область відображуватиметься затіненою. Можна набудувати колір (Color) і непрозорість (Opacity) цієї маски;

- Perspective (Перспектива). Дозволяє додати області обрізання форму трапеції.

9. Slice (Фрагмент) — інструмент, вживаний для розрізання зображення на шматки і подальшій оптимізації для використання в Інтернеті. Прийшов ще в Photoshop 6.0 з Imageready. Інструмент дуже корисний, якщо ви працюєте в області веб-сервера-дизайну — підготовка зображення для Мережі займе мінімум часу.

Параметри:

- Style normal (Звичайний) — вільні розміри;

- Style Constrained Aspect Ratio (Фіксований коефіцієнт) — фіксований коефіцієнт відношення сторін прямокутника;

- Fixed Size (Фіксовані розміри) — задані розміри фрагмента;

- Show Slice Numbers (Показати нумерацію фрагментів) — якщо ви скинете цей флажок, то у вас не з'являтиметься номер фрагмента;

- Line Color (Колір лінії) — колір ліній, що обмежують фрагменти.

Список використаної літератури

 1. Посилання на сторінку в Інтернеті:

 2. http://club-edu.tambov.ru/methodic/cg/phshop/glava3_1.html

 3. Топорков С. Adobe Photoshop в примерах, - Санкт-Петербург: БХВ-Петербург, 2005


 
 

Цікаве

Загрузка...