WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Pinnacle studio – програма для роботи з відео - Реферат

Pinnacle studio – програма для роботи з відео - Реферат

3. Стандартні елементи управління відтворенням

За допомогою цих кнопок здійснюється управління програвачем.

Відтворити. / Пауза.

Кнопка Відтворити. Запускає перегляд фільму з поточного положення. З початком перегляду кнопка Відтворити. Перетворюється на кнопку Пауза. Коли відтворення припинене, епізод в "Альбомі" або кліп у вікні "Фільм" залишається вибраним. Клавіша [Пропуск] також може використовуватися для запуску і зупинки відтворення.

На початок.

Ця кнопка зупиняє відтворення і здійснює перехід до першого кадру матеріалу, що проглядається.

Перемотування вперед, Перемотування назад.

Ці кнопки дозволяють заздалегідь проглядати фільм в будь-якому напрямі з швидкістю, збільшеною в два, чотири або десять разів в порівнянні з нормальною. Вони застосовуються для пошуку потрібної ділянки фільму, з яким потрібно працювати. Швидкість попереднього перегляду змінюється при повторних натисненнях цих кнопок.

По кругу.

При натисненні цієї кнопки вибрані кліпи після закінчення циклічно відтворюватимуться з початку у вікні фільму. Ця функція особливо зручна для вибору і монтажу додаткових ефектів і переходів. Щоб зупинити цикл, натисніть будь-яку кнопку відтворення. Коли цикл активний, кнопка По кругу світиться. Циклічне відтворення продовжується навіть при перемиканні швидкості відтворення.

Кнопки покрокового переміщення.

Ці парні елементи управління зазвичай дозволяють переміщати фільм по одному кадру вперед або назад. Щоб переміщатися, замість фреймів, по секундах, хвилинах або годиннику, виберіть відповідне поле в лічильнику , потім змініть поточне значення за допомогою кнопок покрокового переміщення.

Повзунок програвача.

Повзунок програвача дозволяє швидко переміщатися по відеоматеріалу або редагованому фільму в будь-якому напрямі. Положення повзунка відповідає положенню поточного кадру в записаному відеофайлі (не тільки поточному епізоду) або в редагованому фільмі (не тільки поточному кліпу). Таким чином, на смузі повзунка завжди представлена повна довжина матеріалу, що проглядається. При примусовому переміщенні повзунка у вікні попереднього перегляду з'являється поточний кадр. Якщо у вікні "Фільм" доступна кнопка проходу по звуку, при прослуховуванні звуку можна буде почути також фрагменти звуку фільму.Можливість попереднього перегляду в темпі переміщення повзунка залежить від швидкодії комп'ютера. При повільному переміщенні повзунка програвача зображення у вікні попереднього перегляду змінюється плавно. При збільшенні швидкості переміщення повзунка можливий пропуск кадрів при перегляді. При якій швидкості переміщення це відбувається, залежить від швидкодії наявного устаткування. Крім того, гладкість відтворення при перегляді зменшується із збільшенням довжини матеріалу, що проглядається.

Лічильник.

На лічильнику відображається поточне положення відтворення в годиннику, хвилинах, секундах і кадрах. Для точного вибору кадру, що проглядається, або місця почала відтворення передбачено безпосереднє введення значення лічильника. Для цього досить клацнути число, яке потрібно змінити, і ввести нове значення. Щоб перейти до іншого поля, клацніть знову або використовуйте стрілки "вліво" і "вправо". Щоб змінити значення у вибраному полі, використовуйте кнопки покрокового переміщення біля лічильника або стрілки "вгору" і "вниз".

Головний регулятор гучності.

Цей елемент управління дозволяє встановити загальну гучність звуку під час перегляду. Він відповідає регулюванню гучності звукової плати за допомогою системного регулятора гучності. Цей регулятор не впливає на встановлення гучності в готовому фільмі, записуваному за допомогою програми Studio в режимі виведення фільму. Маленький значок із зображенням гучномовця праворуч від регулятора служить кнопкою загального виключення звуку під час відтворення.

Елементи управління відтворенням в режимі DVD.

В число цих елементів управління входять чотири звичайні кнопки переміщення носія, детально описані вище (Воспроїзв./Пауза, Перемотка. назад, Перемотка. вперед, В початок).

4. Захоплення відео Захоплення – це процес імпорту відео з відеоджерела, такого як відеокамера, у файл на жорсткому диску ПК. Кліпи з цього "захопленого файлу" потім можуть бути використані в Studio як компоненти ваших редагованих фільмів. Захоплені файли можуть бути відкриті в альбомі Studio в режимі редагування.

Захоплення – це перший крок при використанні вашого відеоматеріалу. Studio може виконувати захоплення як з цифрових (DV, Digital8, HDV), так і з аналогових відеоджерел. Інструменти і елементи управління, видимі в режимі Захоплення, різні, залежно від того, чи є Апаратні засоби захоплення цифровим або аналоговим.

Порівняння цифрового і аналогового захоплення

Коротко, цифрові і аналогові настройки відображають дві основні відмінності можливостей:

• Цифрова панель дозволяє керувати стрічкопротяжним механізмом відеокамери або відеомагнітофона за допомогою контроллера відеокамери.

• Аналогова панель дозволяє під час захоплення динамічно змінювати рівні звуку і відео.

Нижче приведена покрокова схема процесу захоплення. Ці інструкції відносяться як до цифрового, так і аналоговому захопленням, при необхідності вказуються відмінності.

Щоб виконати захоплення відео

  1. Переконаєтеся, що ваше устаткування підключене правильно. Для цифрового захоплення ваші відеокамера або відеомагнітофон повинні бути підключені до ПК через порт 1394. Для захоплення аналогового відео підключите відеоджерело до композитного входу або входу S-Video пристрою захоплення. Підключите звук свого джерела до звукового входу пристрою захоплення (за наявності), інакше підключите звук до звукового входу звукової плати свого ПК.

  2. Натисніть кнопку Захоплення у верхній частині екрану, якщо ви ще не перемкнулися в режим Захоплення. З'явиться інтерфейс режиму "Захоплення".

  3. Виберіть потрібний параметр захоплення в області Дискомір. Якщо знадобиться виконати детальні настройки, клацніть кнопку Параметри дискоміра, що відкриває панель Параметри захоплення . Слід мати наувазі, що захоплення у форматі DV вимагає більше дискового простору, чим захоплення у форматі MPEG. Якщо ви збираєтеся вивести закінчений фільм на диск (VCD, S-VCD або DVD), захоплення з повною якістю можна виконати у форматі MPEG, а не DV. Для аналогового захоплення не забувайте, що чим вище задана якість, тим більше буде файл захопленого відео.

  4. Натисніть кнопку Почати захоплення на дискомірі. З'явиться діалогове вікно "Захоплення відео".

  5. Введіть ім'я створюваного файлу для захопленого відео або прийміть ім'я за умовчуванням. Додатково також можна вказати максимальну тривалість захоплення.

  6. При захопленні з аналогової відеокамери або відеомагнітофона спочатку включіть відтворення. При захопленні з цифрового джерела цей крок не потрібний, оскільки Studio при необхідності автоматично керуватиме апаратурою відтворення.

  7. Натисніть кнопку Почати захоплення в діалоговому вікні "Захоплення відео". Напис на кнопці міняється на Зупинити захоплення. Починається процес захоплення. Програвач показує оцифроване відео, що поступає, зберігається на жорсткому диску (якщо не знятий прапорець Перегляд під час захоплення на панелі параметрів Джерело). В процесі захоплення Studio виконує автоматичне розбиття на сцени, використовуючи поточні настройки панелі параметрів Джерело.

  8. В потрібному місці для припинення захоплення натисніть кнопку Зупинити захоплення. При переповнюванні жорсткого диску або досягнувши максимальної заданої тривалості Studio автоматично зупинить захоплення.

4.1. Цифрове захоплення

Цей розділ містить відомості про захоплення з DV- джерела (відеокамери або відеомагнітофона) за допомогою порту 1394. При захопленні з повною якістю є два способи кодування і стиснення відеоданих. Для більшості цілей найбільш відповідним є формат DV, але якщо ви збираєтеся виводити закінчений фільм на диск (VCD, S-VCD або DVD), формат MPEG-1 або MPEG-2 може опинитися переважно. Зважаючи на необхідність інтенсивних обчислень для кодування MPEG-2, комп'ютери старих моделей можуть не забезпечити продуктивності, достатньої для задовільного захоплення даних MPEG-2. Тип наявних апаратних пристроїв для захоплення даних і необхідна якість захоплення визначають мінімальну швидкодію процесора. Якщо система Studio визначить, що комп'ютер не володіє достатньою продуктивністю для виконання даної операції захоплення, вона повідомить про проблему і дасть можливість відмінити.


 
 

Цікаве

Загрузка...