WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Pinnacle studio – програма для роботи з відео - Реферат

Pinnacle studio – програма для роботи з відео - Реферат

Реферат на тему:

Pinnacle studio – програма для роботи з відео

 • Основні властивості

 • Режим редагування

 • Стандартні елементи управління відтворенням

 • Захоплення відео

 • Цифрове захоплення

 • Альбом

 • Вікно "Фільм"

 • Інструментарій

 • Відео інструментарій

 • Використання відеоефектів

 • Заміна порядку ефектів

 • Бібліотека відеоефектів

 • Побудова бібліотеки відеоефектів

 • Аудіо інструментарій

Звукові ефекти і музика

1. Основні властивості

Програма Pinnacle Studio вперше з'явилася в 1997 р. у складі системи Studio 200 для монтажу відео на ПК. Лінійка Studio-продуктів призначається для домашнього відеомонтажа. Відповідно, цим і диктуються вимоги до програми: редактор повинен бути простий в освоєнні і володіти мінімальним, але необхідним набором функцій при дружньому інтерфейсі. Зразком такої програми і став редактор початкового рівня Studio, що здобув заслужену популярність серед користувачів по всьому світу.

У червні 2001 р. з'явилася Pinnacle Studio 7, причому як самостійний програмний продукт. Сімка в назві може спантеличити, адже компанія вмудрилася "перескочити" відразу через шість версій. Втім, така тенденція з деяких пір не рідкість. Дійсно, список можливостей Studio 7 приємно дивує:

• Використання тривимірних ефектів;

• Корекція кольору;

• Обробка зображення за допомогою фільтрів;

• Прискорення/уповільнення відео;

• Незалежне обрізання зображення;

• тимчасове приглушення окремих звукових доріжок;

• введення і вивід через інтерфейс IEEE-1394, введення за допомогою TV-тюнерів і USB-пристроїв;

• запис окремих кадрів з будь-яким дозволом;

• створення "нескінченних" титрів ("барабан" і рядок, що біжить); • цифрове копіювання музики з аудіо-CD через інтерфейс IDE/SCSI імпорт MP3-файлов;

• експорт готового фільму у форматі MPEG-4 (файли Windows Media) і RealVideo 8;

• використання роздільних папок тимчасових файлів для кожного проекту;

• "інтелектуальний" рендерінг при виведенні файлів

• (незмінені фрагменти копіюються з початкових AVI-файлів без перепаковування,

• решта ділянок, якщо вже прораховані, берется з тимчасових файлів). Сьома версія здатна працювати зі всіма платами лінійки Studio під управлінням Windows 98 SE, Me, 2000, XP. Можливий також імпорт AVI- файлів і проектів, отриманих за допомогою плат Studio DV/DVplus/DC10plus.

Базуючись тепер на технології Microsoft DirectShow (вона ж ActiveMovie), що входить до складу DIRECTX (дистрибутив версії 8.0a є на інсталяційному компакт-диску), Studio 7 позбавлена від нещасливого обмеження в 2 Гбайт на розмір AVI-файлу, що отримується за старою технологією Video for Windows. Проте файлова система FAT32 все одно обмежує розмір будь-якого файлу 4 Гбайт. До речі, утиліта для введення відео VidCap виробництва Microsoft замінена новою — AMCap, і тепер ви зможете отримувати відеофрагменти будь-якої тривалості (якщо, звичайно, працюєте під управлінням Windows 2000/XP).

У списку нововведень на першому місці коштує одна з найбільш потрібних

користувачами функцій — 3D-переходи. Вбудований в систему модуль Hollywood FX 4.5 забезпечує 16 переходів, а в демонстраційному режимі можна подивитися ще 84 ефекти, які отримуються додатково.У Studio 7 з'явилося те, що дійсно необхідне в роботі: коректування яскравості, контрастності, колірної насиченості і відтінку відеозображення (разом з деякими художніми фільтрами — розмиттям, мозаїкою і ін.). Вспливаюче меню Color type дозволяє задати ще деякі види перетворень:

підфарбовування вибраним кольором і сепію (чорно-жовте зображення "під сторінку"). Параметри всіх фільтрів застосовуються до кожного кліпу і постійні в його межах.

Уповільнення відео при грамотному використанні — хороший прийом художньої дії на глядача. Прискорення теж застосовується, але рідше. Звук після зміни частоти кадрів, природно, забирається. Програма Studio 7 дозволяє варіювати швидкість відеоряду в межах 10—500% і застосовувати стробоскопічний ефект (тобто рух ривками), що теж є цікавим художнім прийомом.

Корисною особливістю Studio 7 є можливість імпортувати для озвучування фільму файли формату MP3 і виконувати цифрове копіювання звуку з аудіодисків, а також тимчасово відключити яку-небудь звукову доріжку для відладки. Програма дозволяє змінювати гучність звуку в окремих кліпах, можна також регулювати і загальну гучність кожної доріжки. Допустимо зводити звук (тобто змінювати його рівень) під час відтворення.

До корисних доповнень можна віднести такі функції як збереження статичних кадрів з будь-яким розширенням (для цього використовується бібліотека масштабування зображень з точним бікубічним перетворенням, розроблена компанією Intel) і можливість завдання частоти збереження резервної копії проекту.

Покращчений алгоритм стиснення відео у форматах в MPEG-1 і MPEG-2, а також вивід на DV-пристрої (можна налаштувати затримку для стрічкопротяжного механізму, щоб не було пропуску на початку).

Як і Adobe Primiere, Studio 7 є повноцінною програмою даної спрямованості за допомогою якої можна комфортно змонтувати матеріал, накласти титри, озвучити. Це і є необхідний мінімум для виробництва цікавого кіно.

2. Режим редагування Програма Studio запускається в режимі редагування, оскільки цей режим використовується найчастіше. На екрані режиму редагування є три основні області.

У вікні Альбом знаходяться ресурси, призначені для використання у фільмах, зокрема записані епізоди відеозйомки.

У вікні Фільм створюється відредагований фільм, для цього треба розмістити в потрібному порядку відео і звукові кліпи і додати до них переходи і спецефекти.

У вікні "Програвач" виконується відтворення і попередній перегляд будь-яких елементів, вибраних в програмі Studio. Це може бути ресурс з вікна "Альбом" – епізод відеозапису, титр або звуковий ефект – або відредагований фільм зі вставленими в нього переходами, титрами, ефектами і декількома звуковими доріжками. Вікно "Програвач" описано нижче.

Програвач

В програвачі відображається відредагований фільм або об'єкт, вибраний в альбомі. Програвач складається з двох основних областей: вікна попереднього перегляду і елементів управління відтворенням. У вікні попереднього перегляду виводяться відеозображення. Елементи управління відтворенням дозволяють відтворювати відеозапис і переходити до потрібного місця в ній. Елементи управління можуть мати один з двох форматів: стандартний і DVD.

Стандартний режим.

Стандартні елементи управління нагадують органи управління відеокамери або відеомагнітофона. Вони застосовуються для проглядання звичайних відеозаписів.

Режим DVD .

Елементи управління в режимі DVD імітують органи управління програвача DVD-дисків або пульта дистанційного керування. Вони застосовуються при попередньому перегляді записаних DVD-дисків, VCD-дисків і S-VCD- дисків, включаючи дії з меню.

Вікно попереднього перегляду

Цей елемент програми Studio використовується найчастіше, особливо для попереднього перегляду фільмів. Крім того, це вікно дозволяє проглядати наступні матеріали.

• Будь-який вміст Альбому.

• Нерухомі зображення або титри фільму.

• Зміни в реальному масштабі часу відеоефектів в ході настройки відповідних елементів управління.

• Нерухомі кадри з відеоматеріалів. При прогляданні нерухомих кадрів передбачено покадрове переміщення в обох напрямах за допомогою відповідних кнопок.

Кнопка перемикання DVD

Перемикання між двома режимами відтворення виконується за допомогою кнопки перемикання DVD, розташованої в правому нижньому кутку вікна програвача. Ця кнопка доступна тільки у тому випадку, коли відредагований фільм містить хоч би одне меню.

Кнопка повноекранного попереднього перегляду.

Ця кнопка, розташована безпосередньо над правим верхнім кутом вікна попереднього перегляду, дозволяє перемкнутися в режим повноекранного попереднього перегляду. Вона доступна в обох режимах відтворення. У системі з одним монітором перегляд в повноекранному режимі завершується із закінченням фільму; вийти з цього режиму можна також, двічі клацнувши екран або натиснувши клавішу Esc.


 
 

Цікаве

Загрузка...