WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Растрова і векторна графіка - Реферат

Растрова і векторна графіка - Реферат

JPEG краще підходить для зображень з багатою колірною гаммою, наприклад, фотографій або скануючих малюнків. JPEG підтримує 24-розрядні колірні палітри глибиною до 16.7 мільйонів кольорів. Це робить його чудовим вибором для зберігання повнокольорових зображень. У форматі JPEG використовується алгоритм стиснення зображення з втратами (виключається інформація, втрата якої для конкретних випадків допустима), забезпечуючи високу якість зображення разом з високим ступенем стиснення. В графічних програмах при збереженні ілюстрації можна вказати необхідний ступінь стиснення: чим нижче ступінь стиснення, тим вище якість зображення. Файли JPEG при висновку на екран вимагають деякого часу для розпаковування.

Окрім JPEG і GIF, останнім часом на різних комп'ютерних платформах все ширше застосовуються файли формату PNG (Portable Network Graphic). Зображення, збережені в цьому форматі, можна стискати, зменшуючи їх розмір без втрати якості зображення. Формат PNG використовується для різних видів графічних зображень - - від простих картинок малого розміру до вельми складних фотознімків.

Формат PNG був створений не від хорошого життя. В 1994 компанії CompuServe і Unisys (розробник формату GIF і утримувач прав на алгоритм стиснення GIF) вирішили стягувати ліцензійні платежі зі всіх розробників програмного забезпечення, в якому використовується функціональність GIF. У відповідь на це група незалежних фахівців створила проект, який спочатку називався Portable Bitmap Format. Нова, альтернативна GIF, концепція була відкритою для використання, обговорення і модернізацій, а незабаром формат одержав свою сучасну назву Portable Network Graphics.

В даний час можливості формату PNG значно перевищують скромні характеристики GIF. Офіційна специфікація PNG підтримує 48-розрядну кольоровість, 16-розрядні RGB-канали і 16-розрядні півтони. В більш зрозумілих термінах це означає 65000 різних відтінків кожного кольору монітора (червоного, зеленого і синього). Існує також анімаційна версія формату PNG - MNG (Multiple-image Network Graphics).

В цілях підтримки нових стандартів Інтернету створена специфікація векторної графіки VML (Vector Markup Language - мова векторної розмітки). Ініціатором цієї пропозиції виступила корпорація Microsoft спільно з рядом інших компаній - Visio, Hewlett-Packard, Autodesk і Macromedia. Новий стандарт повинен спростити і прискорити редагування і відображення векторної графіки в Інтернеті. CorelDRAW, окрім всіх згаданих форматів, також повністю підтримує (експорт/імпорт, відкриття/збереження) новий формат векторної графіки Scalable Vector Graphics (SVG), описаний в специфікації Web-мови XML, що стискається (Extensible Markup Language)

4. Adobe Photoshop

В обширному класі програм для обробки растрової графіки особливе місце займає пакет Photoshop компанії Adobe. По суті справи, сьогодні він є стандартом в комп'ютерній графіці, і всі інші програми незмінно порівнюють саме з ним.

Головні елементи управління програми Adobe Photoshop зосереджені в рядку меню і панелі інструментів. Особливу групу складають діалогові вікна – інструментальні палітри:

• Палітра Пензлик управляє налаштуванням параметрів інструментів редагування.

У режим редагування пензлик входять після подвійного клацання на її зображенні в палітрі. Клацання при клавіші CTRL, що натискує, знищує пензлик. Подвійним клацанням на вільному полі палітри відкривають діалогове вікно формування нового пензлика, яка автоматично додається в палітру.

• Палітра Параметри служить для редагування властивостей поточного інструменту. Відкрити її можна не лише з рядка меню, але і подвійним клацанням на значку інструменту в панелі інструментів. Склад елементів управління палітри залежить від вибраного інструменту.

• Палітра Інфо забезпечує інформаційну підтримку засобів відображення. На ній представлені: поточні координати покажчика миші, розмір поточної виділеної області, колірні параметри елементу зображення і інші дані.

• Палітра Навігатор дозволяє проглянути різні фрагменти зображення і змінити масштаб перегляду. У вікні палітри поміщена мініатюра зображення з виділеною областю перегляду.

• Палітра Синтез відображує колірні значення поточних кольорів переднього плану і фону. Повзунки на колірній лінійці відповідної колірної системи дозволяють редагувати ці параметри.

• Палітра Каталог містить набір доступних кольорів. Такий набір можна завантажити і відредагувати, додаючи і видаляючи кольори. Колірний тон переднього плану і фону вибирають із складу набору. У стандартному комплекті постачання програми передбачено декілька колірних наборів, в основному компанії Pantone.

• Палітра Шари служить для управління відображенням всіх шарів зображення, починаючи з самого верхнього. Можливе визначення параметрів шарів, зміна їх порядку, операції з шарами із застосуванням різних методів.

• Палітру Канали використовують для виділення, створення, дублювання і видалення каналів, визначення їх параметрів, зміни порядку, перетворення каналів в самостійні об'єкти і формування поєднаних зображень з декількох каналів.

• Палітра Контури містить список всіх створених контурів. При перетворенні контура у виділену область його використовують для формування обтравочного контура.

• Палітра Операції дозволяє створювати макрокоманди – задану послідовність операцій із зображенням. Макрокоманди можна записувати, виконувати, редагувати, видаляти, зберігати у вигляді файлів.

Особливу групу програмних засобів обробки зображень представляють Фільтри. Це модулі, що підключаються до програми, часто третіх фірм, що дозволяють обробляти зображення по заданому алгоритму. Інколи такі алгоритми бувають дуже складними, а вікно фільтру може мати безліч параметрів, що набудовуються. З груп фільтрів популярні продукти серій Kai's Power Tools, Alien Skin, Andromeda та інші.

5. Corel Draw

Пакет Coreldraw завжди виробляє сильне впечатлені. У комплект фірма Corel включила безліч програм, у тому числі Corel Photo-paint. Новий пакет має в своєму розпорядженні безперечно найпотужніший інструментарій серед всіх програм огляду, а при цьому в порівнянні з попередньою версією інтерфейс

став простіше, а інструментальні засоби малювання і редагування вузлів - гнучкішими . Проте що торкається нові функцій, зокрема підготовки публікацій для Web, то тут Coreldraw поступається Corelxara. Робота Coreldraw з кольорами CMYK залишає бажати кращого. Кольори файлів GIF і JPEG помітно відрізнялися від кольорів, що виводяться для пробного відбитку Matchprint, тоді як пакет Freehand відтворював однакові кольори на екрані, у файлах Web і на принтерах.

Художні можливості оформлення тексту в Coreldraw бездоганні, а параметри, що приймаються за умовчанням, для міжбуквенних інтервалів при розміщенні тексту вздовж кривої не вимагають налаштування, що виключає накладення букв, - на відміну від Canvas і Freehand. Інструмент "лупа" не має собі рівних - він дозволяє отримати безліч спеціальних ефектів, у тому числі можливість збільшення лише фрагмента зображення і автоматичного налаштування кольорів тексту залежно від кольору фону.

Можна вирізувати зображення, накладати кольорові фільтри і додавали растровим зображенням вигляд зігнутої сторінки, використовуючи двух- і тривимірні ефекти і зовнішні модулі Photoshop. Коли вам потрібно було редагувати піксели, Coreldraw автоматично перемикає вас на Corel Photo-paint, де ви можете редагувати файл і зберігати його безпосередньо в Coreldraw. Проте, окрім базових можливостей масштабування і засобів динамічного призначення розмірів, Coreldraw не містить спеціальних засобів підготовки технічних ілюстрацій, подібних Smart Mouse в Canvas або копіюваннях масивів в Designer.

Можливості реалізувати моделі CMYK - в цьому відношенні Coreldraw переслідують невдачі - все ще викликають побоювання, хоча програма тепер може працювати з системою управління кольором Kodak CMS. По-перше, для збереження сумісності з попередніми версіями Coreldraw потрібно кожного разу при відкритті Coreldraw в меню View відключати кольорокоррекцію Kodak. По-друге, якщо ваші принтери не входять в обмежений список дозволених для вживання периферійних пристроїв, немає гарантії, що завжди знайдеться відповідний груповий драйвер. Coreldraw експортує кольори так само, як вони відображуються при відключених засобах кольорокоррекциі, тому для здобуття хорошого зображення на сторінці Web, краще всього вибрати режим супердіськретізациі при експортуванні растрових файлів. Не дивлячись на потужний інструментарій, Coreldraw грішить окремими недоліками. Широкий набір інструментальних засобів робить Coreldraw виключно зручним для малювання, але неприроднім вигляд друкарських сторінок і сторінок Web обмежує можливості вживання цього пакету.

Використана література

  1. Методичні вказівки до лекційних занять з курсу "Чисельна та комп'ютерна графіка".- Запоріжжя: ЗНУ, 2005.- 36с.

  2. Соколюк Людмила Графіка бойчукістів.- Харків-Нью-Йорк: Вид. часопису "Березіль", Вид-во М.П.Коць, 2002.- 223с.

  3. Цурін Олег Пилипович, Цуріна Наталія Олегівна Комп'ютерна графіка.- К.: Ун-т "Україна", 2005.- 165с.

  4. Михайленко Всеволод Євдокимович, Ванін Володимир Володимирович, Ковальов Сергій Миколайович Інженерна графіка.- К.,Львів: Каравела,Новий Світ-2000, 2002.- 337 с.

  5. Михайленко Всеволод Євдокимович, Найдиш Володимир Михайлович, Підкоритов Анатолій Миколайович,Скидан Іван Андрійович Інженерна та комп'ютерна графіка.- К.: Вища школа, 2001.- 337 с.

  6. Інженерна та комп'ютерна графіка: Підручник для студентів вищих закладів освіти/ В.Є.Михайленко, В.М.Найдиш, А.М.Підкоритов, І.А.Скидан; За ред. Михайленка В.Є.- Друге видання, перер.- К.: Вища школа, 2001.- 337 с.- 25.00

  7. Методичні вказівки до лабораторних робіт з курсу "Чисельна та комп'ютерна графіка" (для студентів спеціальностей: "Прикладна математика", "Інформатика", "Математика").- Запоріжжя: ЗНУ, 2005.- 20с.

  8. Михайленко, Всеволод Євдокимович Інженерна графіка: Підручник для студентів вищих закладів освіти/ В.Є.Михайленко, В.В.Ванін, С.М.Ковальов.- Друге видання, випраавлене.- К.,Львів: Каравела,Новий Світ-2000, 2002.- 337 с.- (Вища освіта в Україні).- 25.00


 
 

Цікаве

Загрузка...