WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Способи передачі даних в мережі Internet (на прикладі електронної пошти) - Курсова робота

Способи передачі даних в мережі Internet (на прикладі електронної пошти) - Курсова робота

Як роздільник у повному імені використовується знак /. Вводячи ім'я, потрібно точно дотримувати регістр символів, оскільки в Internet малі та великі літери вважаються різними. В електронній пошті адреса складається з імені одержувача (поштової скриньки), знака "@" та доменної адреси поштового сервера (локальної мережі), до якого приєднано одержувача. Наприклад: kovalenko@polynet.lviv.ua .

Розділ 3.Microsoft Outlook Express

Outlook Express - це могутній засіб для відправлення, прийому і організації пошти. Складати поштові повідомлення можна як у форматі звичайного тексту, так і у форматі HTML. Читати отримані повідомлення можна і у вікні Outlook Express, і в окремому вікні. Для організації пошти Outlook Express пропонує засоби створення поштових тек і визначення правив, по яких повідомлення, що приходять, повинні поміщатися в ці теки. Таким чином, хоча програма Outlook Express з'явилася на ринку не так давно, вона стала дуже могутнім за-собом для роботи з поштою і новинами.

Поштова програма Outlook поставляється в двох можливих конфігураціях: Outlook Express і MS Outlook (входить в пакет Microsoft Office).

Поштові теки Outlook Express.

Що входять. Сюди за умовчанням поступає вся нова пошта, і тут зберігаються всі повідомлення, що прийшли. Згодом ви можете створити додаткові теки (наприклад, прис-вячені різним проектам або листам від постійних адресатів) і набудувати Outlook Express так, щоб під час вступу нових листів вся пошта автоматично розбиралася і складалася в окремі теки.

Витікаючі. Це тека призначена для тимчасового зберігання листів, що відправляються. Навіщо це потрібно? Уявіть, що ви готуєте декілька листів одне за іншим. Щоб не з'єднува-тися кожного разу з Інтернет для відправки чергового листа, підготовлені листи тимчасово накопичуються в цій теці. Потім, при натисненні на кнопку Доставити пошаную, вони всі разом йдуть на поштовий сервер провайдера і далі - до своїх адресатів. Саме такий режим відправки листів встановлюється в Outlook Express за умовчанням.

Відправлені. Тут за умовчанням зберігаються копії відправлених повідомлень, і ви завжди зможете пригадати - що, кому і коли ви посилали.

Видалені. Якщо ви вирішите видалити непотрібні повідомлення, то вони тимчасово поміщаються на зберігання в цю теку (на випадок, якщо ви передумаєте їх видаляти оста-точно). Якщо ви вирішите остаточно видалити повідомлення з цієї теки, зробіть праве кла-цання по значку теки і з випавшого меню виберіть пункт Очистити теку.

Чернетки. Якщо ви готуєте новий лист, але в процесі роботи над ним вирішите допи-сати лист пізніше, то виберіть в меню Файл пункт Зберегти. Такий "недописаний" лист тим-часово зберігається в теці Чернетки. Щоб продовжити згодом роботу над листом з цієї теки, просто відкрийте цю теку і двічі клацніть по чернетці листа. Потім, якщо лист готовий, то його можна відправити, і воно буде поміщено в теку Витікаючі. Якщо ж лист як і раніше не готовий до відправки, то його знову можна зберегти в теці чернеток.

Якщо ви отримуєте багато пошти з вкладеними файлами (документами, графічними файлами і ін.), то непогано періодично, наприклад, хоч раз на місяць, проводити чищення своїх тек від старих повідомлень. Це сприяє значній економії місця на жорсткому диску ма-шини. І не забувайте чистити не тільки теку з вхідними листами, але і теку Витікаючі, де збе-рігаються копії ваших власних листів. Ну і звичайно, не забувайте чистити теку Віддалені від вже непотрібних листів, які явно ніколи не знадобляться.

При роботі з великими об'ємами різноманітної кореспонденції зручно, окрім вище при-ведених, обов'язкових тек, додатково створити свої теки для вхідних листів. Це можна зроби-ти використовуючи головне меню Файл/Папка/Создать або команду контекстного меню Створити теку.

Основне меню.

Створити повідомлення - звернення до текстового редактора для підготовки листа.

Відповісти на вибрані повідомлення - висновок відразу декількох вікон текстового ре-дактора для підготовки у відповідь послань вибраним кореспондентам. У полі Тема підста-вляється Re:. і тема повідомлення, на яке відповідаєте.

Відповісти всім - виведення декількох текстових вікон, рівних по числу кількості запи-сів в теці що Входять, для підготовки у відповідь повідомлень. У полі Тема підставляється Re:. і тема повідомлення, на яке відповідаєте. Часто використовується тими, хто сумлінно прагне відповідати на всі листи, що приходять.

Переслати - відправити отримане вами повідомлення третьої особи, при цьому дане по-відомлення міститиме ваш підпис і, можливо, ваш коментар. У полі Тема підставляється Fw:. і тема повідомлення, яке пересилаєте.

Друкувати вибрані повідомлення - ви можете відправити деякі з листів на друк (якщо, звичайно ж, у вас є принтер).

Видалити вибрані повідомлення - найважливіший інструмент при роботі з поштою.

Доставити нову пошту - після натиснення на цю кнопку до вас почне поступати корес-понденція, що вже накопичилася на сервері у вашій поштовій скриньці. Якщо ви нажинали на цю кнопку, не будучи підключеними до Мережі, то програма запропонує провести під-ключення до одного з видалених серверів.

Адресна книга - зручний каталог для зберігання даних про своїх кореспондентів. Дос-відчені користувачі обов'язково використовують адресну книгу при роботі з поштою.

Знайти - повнофункціональна пошукова система по вашому поштовому архіву. Украй корисна для тих, хто працює з великими об'ємами кореспонденції.

Необхідні дані для створення облікового запису:

Ваша електронна адреса (ім'я поштової скриньки або e-mail address): повна назва поштової скриньки, що включає значок "@" і домен (наприклад, user1@ulstu.ru).

user1@ulstu.ru

user2@ulstu.ru

user22@ulstu.ru

Сервер вхідної пошти (POP3-сервер):

mail.ustu

Сервер витікаючої пошти (SMTP-сервер):

mail.ustu

Ім'я користувача на POP-сервері: ім'я поштової скриньки без значка "@" і назви домена.

Наприклад для поштової скриньки user1@ulstu.ru: user1

Пароль: ваш пароль до поштової скриньки.

user1@ulstu.ru пароль: user1

user2@ulstu.ru пароль: user2

user22@ulstu.ru пароль: user22

Облікові записи

Якщо ви використовуєте свій комп'ютер спільно з ким-небудь (удома або на роботі), кожному користувачеві можна виділити окрему поштову скриньку в програмі Outlook Express. У користувачів будуть окремі настройки роботи з поштою, окремі повідомлення і окремі контакти. Щоб це здійснити, необхідно створити "посвідчення" для кожного з корис-тувачів. Після того, як посвідчення задані, можна переходити від одного до іншого, не вими-каючи комп'ютер і не розриваючи зв'язок з Інтернет.

Для переходу від одного посвідчення до іншого, в меню Файл виберіть Зміна посвід-чення.

Для додавання посвідчення виконаєте наступні дії:

  • У меню Файл вкажіть на Посвідчення і виберіть Додати посвідчення.

  • Введіть ім'я нового користувача.

Для захисту настройок створюваного посвідчення можна встановити прапорець вико-ристання пароля і ввести пароль. Програма Outlook Express запропонує вам увійти до сис-теми як новий користувач. При негативній відповіді ви продовжите роботу як поточний ко-ристувач. При позитивній відповіді потрібно буде ввести відомості про підключення до Ін-тернет. У полі введення Ім'я введіть ім'я для звернення до вас при листуванні за допомогою електронної пошти. Це може бути ваше справжнє ім'я або псевдонім.

  • Натисніть кнопку Далі, щоб продовжити роботу. З'явиться діалог Майстра підключення до Інтернет.

  • Якщо ви ще не маєте своєї адреси електронної пошти, то виберіть нижній пункт діалогового вікна і слідуйте вказівкам, що з'являються на екрані. В результаті ви отримаєте безкоштовний поштовий обліковий запис в поштовій службі Hotmail, яка використовує сервери HTTP.

  • Якщо ви вже маєте адресу електронної пошти, то потрібно створити відповідний обліковий запис, який включає ваше ім'я і пароль для входу в систему, а також назви серверів вхідних і витікаючих повідомлень. Всі ці відомості вам повинен надати ваш постачальник послуг Інтернет або адміністратор локальної обчислювальної мережі, в якій ви працюєте. Для того, щоб створити обліковий запис виберіть верхній пункт діалогового вікна.

Для зміни параметрів існуючого посвідчення в меню Файл вкажіть на Посвідчення і ви-беріть Управління посвідченнями. Коли з'явиться діалогове вікно, виконаєте наступні дії:

  • для зміни назви або пароля посвідчення виберіть посвідчення і натисніть Властивості;

  • для зміни посвідчення, що завантажується при запуску, виберіть посвідчення із списку, що розкривається (якщо відповідний прапорець знятий, при кожному запуску додатку, що використовує посвідчення, виводитиметься запит про вибір посвідчення);

  • для зміни посвідчення, використовуваного за умовчанням, виберіть потрібне посвідчення з нижнього списку, що розкривається;

  • для видалення посвідчення виберіть користувача і натисніть кнопку Видалити.

Настройка параметрів електронної пошти

Параметри пошта, що встановлюється у вікні Параметри, значно впливає на поведінку Outlook Express. Вони визначають, що повинне відбуватися при відправленні повідомлень, в якому форматі створюються повідомлення, особливості читання, перевірку орфографії, тип підпису і чи використовувати шифрування і цифровий підпис. Для відображення вікна Пара-метри виберіть Сервис/Параметры, і з'явиться діалогове вікно Параметри.


 
 

Цікаве

Загрузка...