WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Windows XP - Реферат

Windows XP - Реферат

Для Windows XP було створено більше 100 "ікон" компанією The Iconfactory, відомою своїм набором безкоштовних "ікон" для операційної системи Mac OS X

Інтерфейс командного рядка (CLI)

Windows XP також має інтерфейс командного рядка (CLI, "консоль"), cmd.exe, для управління системою командами з консолі або запуску сценаріїв, званих "командними файлами" (з розширеннями cmd), заснованими на "пакетних" (batch) файлах MS-DOS. Синтаксис Windows XP CLI не дуже добре задокументований у вбудованій системі допомоги. Докладнішу загальну інформацію можна отримати, набравши в командному рядку "help" для отримання загальних відомостей про доступні команди і "ім'я команди /?". Інтерфейс командного рядка доступний як у вигляді вікна, так і в повноекранному вигляді (перемикання між ними здійснюється натисненням Alt+Enter), вигляд, що віддається перевага, можна вказати у відповідному діалозі настройки, разом з такими параметрами, як розмір і тип шрифтів і т.д. При роботі в даному режимі користувач може викликати попередні команди (так, клавіша "вгору" повертає попередню команду), використовувати автодоповнення імен файлів і каталогів, а також команд. Багато дій з управління операційною системою можна виконати, використовуючи інтерфейс CLI. Найбільш важливими з них є команди:

  • "net" з підкомандами, що дозволяє управляти локальними користувачами і групами ("net user /?" і іnet localgroup /?"), аккаунтами, загальним доступом до ресурсів на ПК ("net share /?") і в мережі ("net view /?") і т.д.

  • Команди перегляду і управління процесами "tasklist /?" і "taskkill /?"

  • Команда управління дозволами файлів " cacls /? ", що дозволяє переглядати і змінювати права доступу до файлів і тек (у Home Edition — це єдина можливість гнучко змінювати має рацію, оскільки відповідний графічний інструмент доступний тільки в безпечному режимі)

  • а також команди, аналогічні командам "Командної мови" DOS, дозволяють копіювати, переміщати і видаляти файли і каталоги і т.д.

Системні вимоги операційної системи Windows XP

"Designed for Windows XP"

Системні вимоги операційних систем Windows XP Home і Professional editions наступні:

Мінімальні

Рекомендовані

Процесор

233 MHz

300 MHz або вище

Оперативна пам'ять

64 Мб RAM (можуть бути обмежені деякі можливості)

128 Мб RAM або вище

Відеоадаптер і монітор

Super VGA (800 x 600)

Super VGA (800 x 600) або більше розширення

Вільне місце на HDD

1.5 Гб

1.5 Гб або вище

Оптичні накопичувачі

CD-ROM

CD-ROM або DVD-ROM

Пристрої взаємодії з користувачем

клавіатура і миша

клавіатура і миша

Інші пристрої

Звукова карта, колонки и навушники

Звукова карта, колонки і навушники

На додаток до цих вимог, для установки Service Pack 2 необхідна наявність на жорсткому диску не менше 1,8 ГБ вільного місця під час установки.

Український інтерфейс

Існує можливість встановлення локалізації українською мовою, але переклад є неповним і низькоякісним.

Сервіс-паки і підтримка

Microsoft періодично випускає пакети оновлень (service packs) своїх операційних систем, що усувають виявлені проблеми і додають нові можливості.

Windows XP RTM

Підтримка Windows XP без встановлених сервіс-паків (RTM) закінчилася 30 вересня 2004.

Service Pack 1

Service Pack 1 (SP1) для Windows XP було випущено 9 вересня 2002 року. Найважливішими нововведеннями стали підтримка USB 2.0, а також утиліта, що дозволяє вибирати програми за замовчанням для перегляду веб, пошти, обміну миттєвими повідомленнями, а також різні реалізації віртуальної машини Java. Починаючи з SP1 шифруюча файлова система EFS дістала можливість використовувати алгоритм шифрування AES з 256-бітовим ключем.

Починаючи з SP1 підтримується LBA-48, що дозволяє операційній системі працювати з HDD ємністю більше 137 ГБ, активована за умовчанням.

Підтримка Windows XP Service Pack 1 і 1a закінчилася 10 жовтня 2006 року.

Service Pack 2

Service Pack 2 (SP2) (кодова назва "Springboard") було випущено 6 серпня 2004 року. SP2 додав до Windows XP нові можливості, включаючи покращений файрволл; підтримку Wi-Fi з майстром налаштування і Bluetooth, а також поліпшення в IE6 — наприклад, можливість блокувати "спливаючі" вікна.

Цей сервіс-пак вніс істотні зміни до системи безпеки Windows XP. Так, значних змін зазнав вбудований файрволл, який було перейменовано в Windows Firewall і активовано для всіх створюваних мережевих з'єднань за замовчанням. З'явився розширений захист пам'яті, зокрема, від атак переповнювання буфера як з використанням технології NX битий, так і інших прийомів. Зміни торкнулися і сервісів — такі сервіси, як служба повідомлень, відключені за замовчанням, ряд сервісів запускаються із зниженими правами і т.д. Зміни в області безпеки торкнулися і поштової програми Outlook Express і браузера IE. Windows XP Service Pack 2 включає Windows Security Center, який дозволяє полегшити спостереження за безпекою системи, стежачи і нагадуючи користувачеві про необхідність встановити або відновити антивірус і його бази, активувати вбудований або сторонній файрволл, провести оновлення операційної системи або змінити налаштування веб-сервера-браузера. Сторонні антивіруси і файрволли мають можливість взаємодіяти з ним за допомогою спеціального API. Також були покращені функції автозапуску при завантаженні CD або підключенні флешек і подібних пристроїв.

Service Pack 3

На початку серпня 2007 року Microsoft почала бета-тестування Sp3 серед обмеженої групи бети-тестерів. Не дивлячись на те, що бета-версія була передана лише вибраним, її дистрибутив з'явився в пірінгових мережах. З 12 грудня 2007 року версія Rc1 Sp3 доступна для завантаження і тестування всім.

Остаточна версія пакету оновлень 3 для Windows XP була представлена 21 квітня 2008 року, але лише для бізнесу-клієнтів, таких як виробники оригінального устаткування і підписчики MSDN і Technet. Останні користувачі змогли отримати третій сервіс-пак з онлайну-сервісу Windows Update або через центр завантаження Microsoft 6 травня, а також за допомогою сервісу автоматичного оновлення на початку літа. Спочатку rtm-версія Windows XP Sp3 вийшла на китайській, англійській, французькій, німецькій, японській, корейській і іспанській мовах. І лише 5 травня софтверний гігант випустив останні 18 локалізацій.

Пакет включає всі оновлення, випущені після виходу Windows XP Service Pack 2 в 2004 р., а також ряд інших нових елементів. Серед них функція захисту мережевого доступу (Network Access Protection) і нова модель активації, запозичені в Windows Vista, крім того, з'явиться покращуване виявлення так званих маршрутізаторов-"чорних дір" і ін.

З 1 липня 2008 року "Microsoft" припинила продажі Windows XP своїм постачальникам.

Ресурси інтернет

  • Домашня сторінка Windows XP на сайті Microsoft.

  • http://uk.wikipedia.org/wiki

Windows XP

Типовий вид робочого столу Windows XP.

Розробник

Microsoft

Родина ОС

Windows NT

Стан проекту

актуальне

Модель вихідного коду

Закритий код

Останній стабільний випуск

Service Pack 2/ 6 серпня 2004

Останній нестабільний випуск

Service Pack 3 RС2 build 5508/ 25 березня 2008

Тип ядра

гібридне ядро

Ліцензія

Microsoft EULA

Веб-сайт

www.microsoft.com/windowsxp


 
 

Цікаве

Загрузка...