WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Windows Vista - Реферат

Windows Vista - Реферат

Реферат

на тему:

Windows Vista

План

Вступ

Історія

Назва

Огляд

Стили оформления

Апаратні вимоги

Особливості WindowsVista

Джерела

Вступ

Windows Vista — версія Microsoft Windows NT, серії операційних систем, що використовуються на персональних комп'ютерах.

У серії продуктів Windows NT нова система носить номер версії 6.0 (Windows 2000 — 5.0, Windows XP — 5.1, Windows Server 2003 — 5.2). Для позначення "Windows Vista" іноді використовують абревіатуру "WINVI", яка об'єднує назву "Vista" і номер версії, записаний римськими цифрами[Джерело?].

Windows Vista, як і Windows XP, виключно клієнтська система. У липні Microsoft повідомила про намір офіційно представити серверну версію Windows Vista — Windows Server 2008 на спеціальному заході 27 лютого цього року.

30 листопада 2006 року Microsoft офіційно випустила Windows Vista і Office 2007 для корпоративних клієнтів. 30 січня 2007 року почалися продажі системи для звичайних користувачів.

Історія

На ранньому етапі розробки система була відома під кодовим ім'ям Longhorn (за назвою бару Longhorn Saloon поблизу лижного курорту Вістлер в Британській Колумбії). Назва "Vista" була оголошена 22 липня 2005 року. Опісля декілька місяців Microsoft також перейменували Windows Longhorn Server в Windows Server 2008. З 8 листопада 2006 року повноцінна версія Windows Vista доступна для виробників устаткування. Публічний реліз для звичайних користувачів відбувся 30 січня 2007 року.

Назва

В перекладі українською "vista" означає "перспектива" (огляду) або "краєвид"[2], і є запозиченням з іспанської, де vista - зір, бачення. Первинна назва була визначена і схвалена співробітниками Microsoft, а потім протестована в декількох регіонах світу методом фокус-груп[3].

Огляд

За заявами компанії в Windows Vista була оновлена підсистема управління пам'яттю і введенням-виводом. Новою функціональністю також є "Гібридний сплячий режим", при використанні якого вміст оперативної пам'яті додатково записується на HDD, але і з пам'яті також не витирається. В результаті якщо подача енергії не припинялася, то комп'ютер відновлює свою роботу користуючись інформацією з RAM. Якщо живлення комп'ютера вимикалося, операційна система використовує збережену на HDD копію RAM і завантажує інформацію з неї (аналог сплячого режиму).

З 28 липня 2005 року, розробникам і ІТ-професіоналами була розіслана перша бета-версія. У неї були включені всі розроблені на той день технічні можливості і наочно представлені основи нової архітектури системи. Перша бета-версія була випущена для того, щоб у ІТ-аудиторії склалося перше враження про нову операційну систему і щоб виявити помилки в новій системі ще до її офіційного випуску. У відповідності з результатами першого етапу бета-тестування були доопрацьовані призначені для користувача функції системи, які потім були представлені в другій бета-версії. Остаточна версія Windows Vista представлена у варіантах для 64- і для 32-розрядних процесорів. Windows Vista має також новий логотип. На думку дизайнерів компанії, цей логотип ілюструє зміни в призначеному для користувача інтерфейсі нової операційної системи (який через зовній вигляд називають "скляним" — "Aero Glass").

Стилі оформлення

Windows Vista підтримує чотири варіанти оформлення призначеного для користувача інтерфейсу:

WindowsAero- це оригінальний стиль оформлення з прозорими багатоколірними рамками вікон, який використовується за замовчуванням для комп'ютерів з більш ніж 512 Mb ОЗУ і відповідним специфікації "Vista Ready" відеоадаптером (обов'язкова підтримка Directx-9c, бажано Directx-10). Доступна на Windows Vista Home Premium, Windows Vista Business і більш вищих редакціях.

WindowsStandard- Windows Aero з деякими відключеними можливостями (наприклад, прозорість вікон і Windows Flip 3d). Вимоги до системи - такі ж, як і у Windows Aero. Доступна на Windows Vista Home Basic.

WindowsVistaBasic- це оригінальний стиль оформлення, який використовується за замовчуванням для комп'ютерів, які по яких-небудь причинах не готові до запуску Windows Aero. Цей стиль так само використовується при запуску додатків в режимі сумісності.

Класична - мінімальні вимоги до системи, оформлення вікон в стилі "класичної" теми Windows XP. Доступні різні колірні схеми, зокрема, подібні до схем Windows 98; користувач може створювати свої колірні схеми.

Стиль "Windows Aero".

Стиль "Windows Vista Basic".

Стиль "Windows Standard" і "Windows Classic".

Апаратнівимоги

Згідно інформації від Microsoft, комп'ютери, на яких можна запускати Windows Vista, класифікуються як Vista Capable (які задовільняють мінімальні параметри) и Vista Premium Ready (які задовільняють рекомендовані параметри).

Vista Capable

Vista Premium Ready

Процесор

800 МГц

1 ГГц

ОЗУ

512 МБ

1 ГБ

Відеоадаптер

DirectX 8 и вище

DirectX 9 сумісний з підтримкою технологій Hardware Pixel Shader v2.0 и WDDM

Відеопамять

не критично

128 МБ

Жорсткий диск

20 ГБ

40 ГБ

Вільне місце на жорсткому диску

15 ГБ

15 ГБ

Оптичні накопичувачі

CD-ROM

DVD-ROM

Особливості WindowsVista

Нові або покращувані можливості

За твердженням самої Microsoft час завантаження системи менше ніж в Windows XP і на більшості комп'ютерів складає менше хвилини. Зменшений час входу і виходу із сплячого режиму до 6 секунд. Але з появою призначеного для користувача інтерфейсу доводиться чекати значно довше, щоб почати повноцінну роботу, поки пройдуть фонові процеси що сильно утрудняють роботу стороніх програм.

Завдяки технології "Windows Readyboost" стало можливе використання ємкості зовнішніх USB флеш накопичувачів як оперативна пам'ять, що в деяких випадках збільшує продуктивність на 40%.

За інформацією Microsoft, за 180 днів доступності в Windows Vista було знайдено менше уязвимостей, чим в Windows XP або Mac OS X 10.4. Вірогідність попадання в систему вірусів, черв'яків і руткитів на 60 % менше, ніж в Windows XP Sp2 і на 90 % - чим в Windows XP без сервіспаку.

Повністю перероблена логічна модель взаємодії з графічними пристроями.

Поліпшення безпеки

UserAccountControl (UAC) - система контролю облікових записів користувачів, яка вимагає явного дозволу користувача при виконанні будь-якої дії, що вимагає адміністративних повноважень, незалежно від прав поточного аккаунта користувача. Якщо користувач не є адміністратором, виводитиметься запит, в якому можна вибрати адміністративний обліковий запис і виконати операцію з її правами, ввівши пароль – це дозволяє проводити конфігурацію системи і установку додатків з облікового запису обмеженого користувача, не використовуючи явно механізм runas і без необхідності перемикання в інший обліковий запис (що був потрібний в XP, наприклад, у разі зміни параметрів TCP/IP). Якщо користувач входить до групи "Адміністратори", то йому потрібно (при настройках за умовчанням) буде підтвердити використання прав, відповівши на запит системи. UAC запрошує дані в режимі Secure Desktop, за допомогою якого здійснюється захист від перехоплення даних і контролю за вікном введення з боку сторонніх програм (приблизно такий же режим був використаний при вході в домен NT з вимогою двократного натиснення Ctrl-alt-del). UAC можна відключити для окремих категорій облікових записів і переконфігурувати, використовуючи локальну (або групову при використанні в домені) політику безпеки: наприклад, можна задати обов'язкове введення пароля для використання адміністративних повноважень всіма користувачами (включаючи адміністраторів), заборонити ці дії користувачам обмежених облікових записів і так далі.

Технології, що запобігають використанню експлойтів, - операційна система Windows Vista володіє деякими перевагами, що перешкоджають використанню виявлених уязвимостей в програмному забезпеченні, але що повністю реалізовуються тільки в 64-бітових версіях і з програмами, написаними з урахуванням цих можливостей:

DataExecutionPrevention

Vista використовує технологію Address Space Layout Randomization (ASLR), для завантаження кодів системи у випадковим чином вибрані ділянки пам'яті. По-умовчанню всі системні файли завантажуються в один з 256 випадково вибраних ділянок пам'яті. Інші виконувані файли можуть використовувати особливий біт в заголовку PE-формата, щоб система запускала їх код з використанням ASLR. Для таких застосувань випадковим чином будуть також визначені області стека і нерозприділеної пам'яті.

Зміна у форматі виконуваних файлів.

Шифрування диска Bitlocker- Надає можливість шифрування системного диска, а використовуючи інтерфейс командного рядка і інші розділи. При цьому використовується USB-ключ або Trusted Platform Module для зберігання ключів шифрування. Для шифрування розділів, за умовчанням, використовується алгоритм AES з довжиною ключа 128 біт в режимі шифрування CBC. Дана можливість присутня у версіях Vista Enterprise або Ultimate.

Система шифрування файлів EFS. Ця система, що з'явилася вперше в Windows 2000, працює у версіях Vista Business, Enterprise або Ultimate і дає можливість "прозорого" шифрування файлів на рівні файлової системи алгоритмами AES (з 256-бітовим ключем) або 3-des. Для кожного файлу випадковим чином генерується ключ шифрування, який, у свою чергу, шифрується відкритим ключем користувачам (за умовчанням 2048 біт). У Vista з допомогою політик з'явилася можливість задавати різну довжину відкритого ключа користувача (1024, 2048, 4096.), зберігати ключ на смарт-картах (за умовчанням, ключ зберігається локально, захищений паролем користувача) і шифрувати файл підкачки, а також вимагати обов'язкового шифрування призначеної для користувача теки з документами.

Запобігання зараженню вірусами з витягуваних носіїв. За умовчанням в Windows Vista відключений автозапуск програм з флеш-карт і пристроями USB. Це запобігає зараженню комп'ютера вірусами, які розповсюджуються через флеш-карти. Так само є політики які управляють доступом до зовнішніх носіїв (включаючи USB), що також сприяє захисту конфіденційних даних.

Блокування прямого запису на диск. Windows Vista забороняє прямий запис на диск (.PhysicalDriveX), якщо з диска змонтована файлова система.

Джерела

  • Домашня сторінка Windows Vista(англ.)

  1. ↑ Microsoft запускає Windows Vista и Microsoft Office 2007 у всьому світі(англ.). PressPass. Microsoft (30 січня 2007). Процитовано 1 лютого 2007.

  2. ↑ http://www.cybermova.com/cgi-bin/olenuapro.pl

  3. ↑ Longhorn's new name: Windows Vista(англ.).

  4. http://uk.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista

Windows Vista

Знімок екрану Windows Vista українською мовою

Розробник

Microsoft

Родина ОС

Windows NT

Стан проекту

Актуальное

Модель вихідного коду

Закритий код

Останній стабільний випуск

6.0 (Build 6001) Service Pack 1 (SP1)/18 березня 2008[1]

Тип ядра

Гібридне ядро

Ліцензія

Microsoft EULA

Веб-сайт

www.microsoft.com/windowsvista/


 
 

Цікаве

Загрузка...