WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Програмування та обчислювальна техніка на підприємствах України - Реферат

Програмування та обчислювальна техніка на підприємствах України - Реферат

Реферат на тему:

Програмування та обчислювальна техніка на підприємствах України

Створення індустрії програмного забезпечення в Україні - проблема державного значення.

Завдяки значному розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) технологічна складова суспільного розвитку сьогодні настільки вагома, що на очах одного покоління відбуваються фундаментальні зміни в соціальній сфері, економіці, розвитку засад демократії. Важливою складовою ІКТ, в якій сконцентрований їх інтелект, є програмне забезпечення комп'ютерів.

Сьогодні інформаційні технології - це індустрія, яка безпосередньо забезпечує роботою дев'ять мільйонів працівників, які високо оплачуються та кваліфіковані більш ніж чотири тисячі компаній по всьому світі.

Таким чином, з одного боку, Україна має шанс здійснити економічний стрибок, роблячи ставку на програмування. Розвиток цієї складової економіки вцілому привабливий - для цього не потрібно використовувати значні матеріальні ресурси і приваблювати більші об'єми інвестицій. В країні існують передумови зайняти більш важливе місце в світовому поділі праці в цій області. І перші досягнення в цьому напрямку вже є.

З іншого боку, крім уже наведених вище негативних факторів, існує ще один - "експортоорієнтоване" направлення розвитку програмування не забезпечить створення повноцінної самодостатньої індустрії розробки програмного забезпечення, стимулює розвиток тільки окремих її складових.

Сьогодні стан програмування в Україні характеризується таким чином. В процесах розробки володіє творча складова, рівень організаційного і проектного менеджменту в софтверних компаніях невисокий. Продаж і підтримка програмного забезпечення здійснюється безпосередньо розробниками. Програмні забезпечення, які можна упровадити самостійно, розповсюджуються без придбання ліцензій, що призводить до недоотримання доходів розробниками і недопоставки податків до бюджету країни.

В той же час провідні країни-експортери виробляють серійні програмні продукти, як правило більшого розміру, розробка яких виконується сотнями, тисячами і навіть десятками тисяч програмістів з вузькою спеціалізацією. Характер роботи - інжениринг. Компанії-розробники мають високий рівень організаційного і проектного менеджменту, розвинуту інфраструктуру продажу і підтримки програмних продуктів. об'єм доходів софтверних компаній таких країн на декілька порядків вище, ніж в українських, що дозволяє їм реінвестувати значні фінансові ресурси в розвитку своїх технологій і продуктів.

Створення такого продукту як програмне забезпечення характеризується високим процентом неуспішних проектів (низька якість ПЗ, порушення строків реалізації, перевищення бюджету проекту). Як свідчить світова статистика, тільки 28% програмних проектів в 2000 році були успішними. В найближче десятиліття було визнано, що корінь зла за границями технологій, проблема - в організації програмування.

З урахуванням цього для забезпечення якості програмного забезпечення необхідно стимулювати створення в компаніях-розробниках систем менеджменту якості (СМЯ) згідно вимогам стандарту ISO9001-2000, в основу якого покладено процесові-орієнтовний підхід. Компаніям, зацікавленим в підвищенні своєї конкурентоспроможності на міжнародному ринку, потрібно ввести проектний і організаційний менеджмент згідно так званих "моделей технологічної зрілості". Крім міроприємств, які здійснюють "інтегральне" діяння на об'єкт державної політики.

Країна є реципієнтом обчислювальної техніки, інструментальних засобів програмування і навіть прикладних програмних рішень. В той же час Україна є донором спеціалістів і результатів деяких фундаментальних досліджень і НІОКР в області математики та інформатики. Як правило, ці результати передаються законним замовникам безпосередньо виконавцями за невелику нагороду у вигляді заробітної платні. Основна частина замовлень, які отримують аутсорсинговими вітчизняними компаніями, відносяться до локалізації і супроводження ПЗ, в введенні І-первинної обробки даних та іншим послугам невисокого інтелектуального рівня.

Таким чином, суб'єктами ринкових відносин повинні бути не окремі програмісти, а вітчизняні софтверні компанії, і продавати вони повинні не послуги, а продукти по їх реальній ціні. Такий шлях дозволить розвивати українські компанії та інфраструктуру області. Створення індустрії програмування не потребує великих об'ємів інвестицій і мобілізації значних матеріальних ресурсів. Але необхідна міцна державна політика, яка повинна призвести до розробки системи взаємопов'язаних міроприємств і проектів в області законодавства, податкової політики, науки, освіти, міжнародної діяльності - у вигляді державної цільової науково-технічної програми, і моніторинг її виконання.

Враховуючи особливості розглянутої сфери діяльності і наявні можливості України, створення сучасної повноцінної індустрії програмування повинно стати одним із державних пріоритетів.

Література:

  1. Карпенко Е. Языки и средства программирования // Компьютерное обозрение. -2007. -№7. - с. 34-37.

  2. Полищук В. Програмирование: от мануфактур к индустрии. // корпоративне системы. - 2005. - №2. - с.5-9.

  3. Саркисян В.И. Вычислительные машины и програмирование.


 
 

Цікаве

Загрузка...