WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційно-довідкова система „Склад” - Курсова робота

Інформаційно-довідкова система „Склад” - Курсова робота

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни:

Бази даних та інформаційні системи

на тему:

Інформаційно-довідкова система „Склад"

Зміст

Вступ

1. Основні концепції та терміни

1.1. Що таке база даних?

1.2. Переваги комп'ютерної бази даних

1.3. Управління даними

1.4. Причини переходу до використання СУБД

2. Реалізація інформаційно-пошукової системи для автоматизації роботи складу

2.1. Опис предметної області

2.2. Проектування інформаційно-пошукової системи для автоматизації роботи складу

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Розвиток засобів обчислювальної техніки забезпечив можливість для створення і широкого використання системи обробки даних різноманітного призначення. Розробляються інформаційні системи для обслуговування різних сфер діяльності системи управління господарськими і технічними об'єктами, модельні комплекси для наукових досліджень, системи автоматизації проектування і виробництва, все можливі тренажери і навчальні системи.

Зараз системи обробки даних широко застосовуються в бухгалтерському обліку для розв'язку різноманітних задач, оскільки облік займає одне з важливих місць в системі управління. Він відображає реальні процеси виробництва, обороту, розподілу і споживання, характеризує фінансовий стан підприємства, служить основою для планування його діяльності. Бухгалтерський облік не тільки відображає господарську діяльність, але й діє на неї. Будучи частиною управління, він дає важливу інформацію, яка дозволяє контролювати поточну діяльність підприємства, планувати його стратегію і тактику оптимально використовувати ресурси, вимірювати і оцінювати результати діяльності.

Облік є важливим засобом систематичного контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей, грошових засобів за правильним їх використанням.

Отже, для автоматизації обліку продукції (на прикладі комп'ютерних комплектуючих) доцільно використати даний проект. Створена на основі проекту система покликана звільнити людину від трудомісткого розрахункового процесу і дати можливість отримати своєчасну і достовірну інформацію, необхідну для управління.

Автоматизація даної задачі надає можливість проводити якісний аналіз продукції і за допомогою цих даних передбачати попит на той чи інший вид виробів, та отримати статистичну та облікову інформацію про діяльність підприємства.

Метою даного курсового проектування є автоматизація обліку продукції на складі комп'ютерної техніки.

Завданням курсового проекту є контроль за збереженням продукції на складі, аналіз надходження продукції та її продаж. Обробка і аналіз даних по надходженню і руху продукції ручним способом вимагає дуже великих трудових і часових затрат, а тому автоматизація цієї задачі є необхідною.

Автоматизація і комп'ютеризація управління, звичайно, не вичерпується тільки підвищенням продуктивності управлінської праці. ЕОМ дозволяє підняти роботу по управлінню виробничими процесами, підприємствами та всім господарством країни в цілому на якісно новий рівень.

Ефективне використання операційної технології в управлінні різними ланками народного господарства країни пов'язано, перш за все, з розробкою та організацією функціонування систем автоматизованої обробки економічної інформації (САОЕІ), основна задача яких полягає в раціональній організації всіх необхідних етапів перетворення економічних даних. Створення таких систем є складним процесом, який включає в себе:

  • аналіз вихідної інформації, що підлягає обробці;

  • постановку задачі;

  • розробку, або адаптацію програм і їх машинного рішення;

  • вибір і організацію технічного збору і обробки даних;

Що таке база даних?

В самій суті база даних - це набір записів та файлів, організованих особливим способом. В комп'ютері, наприклад, можна зберігати прізвища та адреси друзів, або клієнтів. Можливо, ви зберігаєте усі свої листи, і вони згруповані по адресатам, а можливо, у вас є набір файлів з фінансовими даними: отриманими, або виставленими рахунками, витратами по чековій книжці, або балансам.

Один із типів баз даних – це документи, набрані за допомогою текстових редакторів та згруповані по темах. Інший тип – файли електронних таблиць, об'єднані в групи по характеру використання.

Якщо ви організована людина, то спеціальна структура каталогів та підкаталогів, можливо, допоможе вам впоратись з кількома сотнями електронних таблиць. В цьому випадку ви є диспетчером бази даних. Але що робити коли, виконувана вами задача стає надто великою? Як зібрати інформацію про всіх клієнтів та їх замовленнях, якщо дані розкидані по окремих текстових файлах та електронних таблицях? Як зберегти зв'язки між файлами при введенні нової інформації? Як переконатися, що дані введені правильно? Що робити, коли одна і та ж інформація може знадобитися одразу кільком користувачам, але при цьому не можна допустити, щоб дві людини одночасно змінювали одні і ті ж дані? Коли з'являються подібні проблеми, вам потрібна система управління базами даних (СУБД).

Система управління базами даних надає вам повний контроль над процесом визначення даних , їх обробкою та використанням. СУБД також істотно полегшує обробку великих об'ємів інформації, які зберігаються в багато чисельних таблицях. Різноманітні засоби СУБД забезпечують виконання трьох основних функцій: визначення даних, обробка даних та оперування даними.

Всі ці функціональні можливості в повній мірі реалізовані в Delphi.

Але ж, що ж таке дані?

Дані – це набір різнорідної неорганізованої інформації, подібний до рахунків, кинутих у ящик столу, або сюжету останнього роману. І якщо ви коли-небудь намагались знайти потрібний вам рахунок у своєму ящику, або хороші розділ поганого роману, ви знаєте, що самі по собі дані не принесуть користі. Для того щоб дані стали корисними, вам потрібний засіб управління ними – система управління базою даних. Вам потрібно упорядкувати усі розкидані рахунки з тим, щоб можна було легко знайти те, що потрібно в даний момент. Організований набір даних і є базою даних.

Переваги комп'ютерної бази даних

  • Комп'ютерна база даних – швидка. Навіть якщо у вас всього декілька сотень рахунків, то вам потрібно багато часу, щоб знайти потрібний. З електронною базою даних ви знайдете вірний шлях для пошуку необхідних даних на протязі декількох секунд.

  • Комп'ютерна база даних – потужна. Навіть величезна папка не зможе умістити записи про тисячі співробітників та продані товари. А електронна база даних може підтримувати на жорсткому диску вашого комп'ютера стільки записів скільки вам необхідно: одну, сотню, мільйон.

  • Комп'ютерна база даних – розумна, так як може робити висновки. Тому, якщо ви використовуєте її в бізнесі, вона у повній мірі може вести ваші фінансові справи. Її можна використовувати, наприклад, для підрахунку доходів, які ви отримуєте від буріння на шельфі, продажу комп'ютерних комплектуючих, або виробництва "Кока-Коли".

Управління даними

Електронні таблиці та текстові документи є чудовими засобами для вирішення так званих "однокористувачевих" задач, але вони погано пристосовані для сумісного користування даними. Електронні таблиці також корисні в якості шаблонів для простих форм вводу інформації, але, якщо вам необхідно провести комплексну перевірку даних, то тут їх функцій явно недостатньо. Наприклад, електронна таблиця чудова в якості шаблона для рахунка фактури у невеликій фірмі.

Але, якщо з розширенням бізнесу починає збільшуватись кількість співробітників, що вводять у комп'ютер замовлення, то без бази даних вам не обійтись. Так само електронна таблиця може використовуватись на великих підприємствах для підготовки співробітникам звітів про свої витрати, але для створення загальної бухгалтерської звітності ці дані все одно повинні збиратися у базі даних.

Коли виникає необхідність колективного використання інформації, справжня система управління базами даних дає можливість захищати інформацію від несанкціонованого доступу так, що право переглядати дані або вносити в них зміни отримують тільки користувачі, які мають відповідні права.

Причини переходу до використання СУБД

Вирішуючи деяку задачу з використанням електронної таблиці або документу текстового процесора, ви одночасно визначаєте дані та задаєте необхідні функції і формули. Для нескладних задач з невеликими об'ємами даних такий шлях досить раціональний. Але з мірою накопичування інформації стає все важче працювати з великим числом електронних таблиць, або текстових файлів. В якийсь момент з доданням всього однієї трансакції (будь то надходження наказу чи нове вкладання засобів в вашому "інвестиційному "портфелі") стає вже неможливо відстежувати усі файли. Крім того подібне додання може призвести до перевищення доступних об'ємів пам'яті вашої системи або пам'яті, що виділена для зберігання даних в вашій програмі. В зв'язку з тим, що більшість програм, що працюють з електронними таблицями, повинні завантажувати в оперативну пам'ять увесь файл електронної таблиці, саме недостатність виділяємих ресурсів, можливо і буде основною причиною, яка змусить вас звернутися до СУБД.

Зміна однієї формули чи способу форматування деяких даних може вимагати маси однакових виправлень у різних місцях. Якщо ви хочете виконати нові вирахування з істотними даними, то треба буде скопіювати та модифікувати вихідний документ (або таблицю) або створити складну систему зв'язків з файлами, які містять ці дані. Але якщо ви зробили копію, то як забезпечити синхронізацію даних в двох екземплярах?


 
 

Цікаве

Загрузка...