WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Рисування простих зображень в графічному редакторі Adobe Photoshop. Робота з текстом (Реферат) - Реферат

Рисування простих зображень в графічному редакторі Adobe Photoshop. Робота з текстом (Реферат) - Реферат

Реферат на тему:

Рисування простих зображень в графічному редакторі Adobe Photoshop. Робота з текстом

Мета роботи: ознайомлення з інтерфейсом і інструментами Photoshop; ознайомитися з принципами роботи з тексом

Методичні вказівки

Графічна програма Adobe Photoshop представляє собою спеціалізований інструментальний засіб, який призначений для обробки растрових зображень.

Серед переваг цієї програми можна виділити наступні: висока якість обробки графічних зображень; зручність і простота в експлуатації; великі можливості, які дозволяють виконувати будь-які операції створення і обробки зображень; широкі можливості автоматизації обробки растрових зображень, які базуються на використанні сценаріїв; сучасний механізм роботи з кольоровими профілями, які допускають їх втілення в файли зображень з метою автоматичної корекції кольорових параметрів при виводі на друк для різних пристроїв; великий набір команд фільтрації, за допомогою яких можна створювати найрізноманітніші художні ефекти.

На рис.1 представлено вікно програми при завантаженні в неї графічного документа з растровим зображенням. Як і в будь-якій іншій програмі, яка працює в операційній системі Windows, тут є стандартний набір елементів, характерних для даної системи. Це – системне меню програми і документа, заголовки програми і документа, рядок стану і основне меню програми, а також системні кнопки Згорнути, Відновити/Розвернути і Закрити.

Внизу знаходиться рядок стану, який призначений для відображення поточної інформації про зображення, яке обробляється і про операцію, яка виконується (рис.1). Рядок стану розбитий на три частини (поля). В першому зліва полі вказується масштаб активного зображення. В другому полі відображається службова інформація, яка відповідає вибраному пункту меню рядка стану. В третьому полі відображається інформація про операцію, яку ви можете виконати, використовуючи вибраний робочий інструмент.

Між рядком меню і рядком стану знаходиться робоча область програми. В ній розміщенні наступні елементи: блок інструментів (зліва), робоче вікно документа з смугами прокрутки (в центрі) і три сумісні палітри (праворуч). Кожен з цих елементів являється плаваючим, тобто ви можете вільно переміщати його, а також забирати з екрана.

Крім елементів інтерфейсу в програмі є діалогове вікно для настройки параметрів різних команд.

Рис.1 Вікно програми Adobe Photoshop

Основне меню програми представляє собою набір списків команд, які згруповані за функціональним призначенням. Ці списки знаходяться в згорнутому стані (у вигляді рядка основного меню) і відкриваються при виборі одного з них.

Натиснення на тому чи іншому пункті меню приводить до появи на екрані списку елементів, які входять в нього. В цьому списку можуть знаходитися найменування як окремих команд, так і їх груп. Праворуч від назви групи команд є чорна трикутна мітка, і при виборі даного елемента (встановленні на ньому вказівника миші) відкривається додатковий список команд.

Робочі інструменти – це кнопки управління, які призначені для виконання різних операцій обробки зображень, а також для вибору режимів їх відображення на екрані. Так як ці інструменти розміщенні компактно (на одній основній і декількох додаткових (вкладених) панелях), їх ще називають блоком інструментів (toolbox).

На рис.2 показано, які інструменти входять до складу блоку інструментів. Зліва наведена нумерація рядків комірок блоку інструментів.

Основна панель блоку, яка має прямокутну форму, знаходиться зліва, а додаткові панелі – праворуч. Основна панель присутня на екрані завжди, а додаткова відкривається лише у випадках переносу інструментів з цих панелей на основну.

В кожній комірці основної панелі знаходиться один інструмент або ціла група. Якщо інструментів декілька, то в правому нижньому куті комірки буде зображена невелика чорна мітка. Натиснувши на такій комірці і зафіксувавши на деякий час кнопку миші в натиснутому стані, ви розкриєте відповідну додаткову панель з інструментами, які знаходяться в ній. Для вибору одного з них необхідно встановити на ньому вказівник і відпустити кнопку миші. Даний інструмент поміщається в комірку блоку і стане активним.

В рядках 1, 2 і 4 рисунка зображені додаткові панелі блоку, які відносяться до лівих комірок основної панелі; в рядах 5, 8 і 9 – до правих, а в рядах 6 і 7 – до обох комірок.

Рис.2 Блок інструментів

Для встановлення взаємно-однозначної відповідності між зображеннями робочих інструментів і їх описом нижче приводиться таблиця, де - це номер рядка блоку інструментів, а Ком. – номер комірки блоку (в порядку зліва направо).

Перелік інструментів програми і їх призначення

Ком.

Інструмент

Призначення

1

1

Rectangular Marquee (Виділення прямокутника),

Elliptical Marquee (Виділення еліпса),

Single Row Marquee (Виділення рядка),

Single Column Marquee (Виділення стовпця),

Crop (Обрізка)

Перші чотири інструмента призначенні для формування виділених областей (контрастних масок) і їх переміщення. Інструмент Crop здійснює виділення і обрізку вибраної користувачем області прямокутної форми

2

Move (Переміщення)

Виконує переміщення виділеної області зображення в інше місце того ж документу або в інший документ

2

1

Lasso (Ласо),

Polygonal Lasso (Багатокутне ласо),

Magnetic Lasso (Магнітне ласо)

Формує виділенні області довільної форми. Наприклад, інструментом Magnetic Lasso можна створювати виділенні області по границям кольорових і тонових переходів

2

Magic Wand (Чарівна паличка)

Здійснює виділення області зображення з близькими відтінками пікселей

3

1

Airbrush (Аерограф)

Імітує роботу одного з інструментів рисування – аерографа

2

Paintbrush (Кисть)

Імітує роботу кисті

4

1

Rubber Stamp (Гумовий штамп),

Pattern Stamp (Штамп по зразку)

Призначені для переносу (клонування) фрагменту зображення в інше місце того ж або другого документу. Перший з інструментів працює в звичайному режимі, другий – в режимі копіювання по зразку

2

History Brush (Кисть подій)

Даним інструментом можна відновити первісний вид фрагменту зображення, обробленого якимось інструментом рисування або редагування

5

1

Eraser (Ластик)

Стирає фрагмент зображення. Може також працювати як кисть подій (для цього необхідно вибрати даний інструмент, відкрити палітру Options (Параметри) і встановити прапорець параметру Erase to History)

2

Pencil (Олівець),

Line (Лінія)

Перший інструмент імітує рисування звичайним олівцем, а другий призначений для рисування прямолінійних відрізків

6

1

Blur (Розмивання),

Sharpen (Різкість),

Smudge (Палець)

Виконують операції по редагуванню окремих фрагментів зображення, яке відповідає назвам даних інструментів

2

Dodge (Освітлення),

Burn (Затемнення),

Sponge (Губка)

Виконують операції по редагуванню окремих фрагментів зображення, які відповідають назвам даних інструментів

7

1

Pen (Перо),

Magnetic Pen (Магнітне перо),

Freeform Pen (Проста ручка),

Add Anchor Point (Додавання вузла контуру),

Delete Anchor Point (Знищення вузла контуру),

Direct Selection (Пряме виділення),

Convert Point (Перетворення вузла)

Призначенні для формування і редагування контурів Безьє, які являються допоміжними векторними об'єктами.

Інструмент Magnetic Pen дозволяє рисувати контури по границям кольорових і тонових переходів. Інструмент Freeform Pen використовується для рисування контурів довільної форми (рисування виконується при нажатій кнопці миші, при цьому контурна лінія співпадає з траєкторією руху вказівника миші)

2

Type (Текст),

Type Mask (Текстова маска),

Vertical Type (Вертикальний текст),

Vertical Type Mask(Вертикальна текстова маска)

Використовується для створення растрових текстових об'єктів. Перші два інструмента рисують текстові символи, а другі два створюють для них виділені області.

Інструмент Vertical Type розміщує текст по вертикалі (с розворотом букв на 90 градусів і без нього). Інструмент Vertical Type Mask відрізняється від попереднього тим, що він не рисує текстові символи, а формує навколо них виділену область (маску)

8

1

Measure (Вимірювач)

Дозволяє вимірювати лінійні і кутові параметри відрізка уявної прямої, проведеної між двома довільними точками активного зображення. Цим же інструментом можна переміщати вибрані точки по екрану, встановлюючи в них вказівник і натискуючи кнопку миші. Виміряні значення відображаються в палітрі Info

2

Linear Gradient (Лінійний градієнт),

Radial Gradient (Радіальний градієнт),

Angle Gradient (Кутовий градієнт),

Reflected Gradient (Відображений градієнт),

Diamond Gradient (Алмазний градієнт),

Виконують різні види градієнтних заливок. Рисунок заливки визначається вибраним інструментом, а його кольорова гамма – параметром Gradient (Градиент), який задається в палітрі Options (Параметри)

9

1

Paint Bucket (Заливка)

Використовується для звичайної (рівномірної) заливки виділеної області зображення, а також для заливки по зразку

2

Eyedropper (Піпетка),

Color Sampler (Зразок кольору)

Перший інструмент фіксує колір вибраного пікселя в якості кольору переднього або заднього плану, а другий відображає кольорові параметри 1 – 4 кольорів зображення, які вибрані в палітрі Info

10

1

Hand (Рука)

Переміщає зображення в робочому вікні, якщо воно в ньому повністю не поміщається (дублює смугуу прокрутки)

2

Zoom (Масштаб)

Дозволяє змінити масштаб зображення. Якщо після вибору даного інструмента встановити вказівник у вікні документу і натиснути мишею, масштаб збільшиться, а при виконанні тих же дій при нажатій клавіші [Alt] – зменшиться

11

1

Foreground Color, Background Color (Кольори переднього і заднього планів)

Призначений для вибору кольорів переднього і заднього планів (колір переднього плану використовується при рисуванні і заповненні, а заднього – при стиранні фрагменту зображення або в якості другого кольору при градієнтних заливках).

Інструмент представлений на панелі у вигляді двох квадратиків, кольори яких відповідають кольорам переднього і заднього планів, невеликій піктограмі (в лівому нижньому куті), а також значка двонаправленої зогнутої стрілки (в правому верхньому куті). Натиснення на одному з квадратів дозволяє вибрати колір необхідного плану, натиснення на піктограмі – задає колір по замовчуванню (чорний – для переднього плану і білий – для заднього), а натиснення на значку стрілки – поміняє ці кольори місцями

12

1

Edit in Standard Mode (Редагування в стандартному режимі)

2

Edit in Quick Mask Mode (Редагування в режимі бистрої маски)

13

1

Standard Screen Mode (Стандартний екранний режим)

2

Full Screen Mode with Menu Bar (Повноекранний режим зі рядком меню)

3

Full Screen Mode (Повноекранний режим)


 
 

Цікаве

Загрузка...