WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Реалізація функцій DOS (CD, MD, RD, Date, Time, Dir) - Курсова робота

Реалізація функцій DOS (CD, MD, RD, Date, Time, Dir) - Курсова робота

  • /dev/hda - перший на першому каналі IDE,

  • /dev/hdb - другий на першому каналі IDE,

  • /dev/hdc - перший на другому каналі IDE,

  • /dev/hdd - другий на другому каналі IDE.

Жорсткі диски SCSI позначаються /dev/sdX, де X - a,b,c,d,e, … в залежності від порядкового номера диска на шині SCSI.

Розділ диска позначається числом після його назви. Наприклад, /dev/hdb4 - четвертий розділ другого диска на першому каналі scsi.

Файлова система Linux

Файлова система Linux, на відмінність від файлових систем DOS та Windows(tm), є єдиним деревом. Корінь цього дерева - каталог, що називають root (рут), та позначають "/". Частини дерева файлової системи можуть фізично розміщуватися в різних розділах різних дисків або взагалі на інших комп'ютерах, - для користувача це прозоро. Процес приєднання файловї системи розділу до дерева називають монтуванням, від'єднання - розмонтуванням. Наприклад, файлова система CD ROM в Linux-Mandrake RE монтується стандартно в каталог /mnt/cdrom (шлях в Linux позначають з використанням /, а не , як в DOS/Win). Поточний каталог позначають ".".

Файлова система Linux-Mandrake RE містить каталоги першого рівня /bin (командні оболонки (shell), основні інструменти), /boot (містить ядро системи), /dev (псевдофайли пристроїв, що дозволяють працювати з ними безпосередньо), /etc (файли налаштувань), /home (особисті каталоги користувачів), /lib (системні бібліотеки, модулі ядра), /mnt (каталоги для монтування файлових систем змінних пристроїв та зовнішніх файлових систем), /proc (віртуальна файлова система, що містить відомості про поточний стан системи), /root (особистий каталог наглядача за системою, він реєструється в системі під ім'ям root), /sbin (системні інструменти), /usr (програми та бібліотеки, що доступні користувачу, а також документація в /usr/share/doc), /var (робочі файли програм, черги, журнали), /tmp (тимчасові файли).

Разділи, що необхідні для роботи Linux

Для роботи Linux необхідно створити на жорсткому диску (дисках), що найменш два разділи: кореневий (тобто той, що буде містити каталог / ) та розділ свопингу (swap, розділ підкачки). Розмір останнього, як правило, складає від однократної до двукратної величини оперативної пам'яті компьютера. Але, коли у вас 128 Мб та більше, можно робити цей розділ значно меншого розміру. Коли у Вас багато вільного місця на диску, то можно створити окремі разділи для каталогів /usr, /home, /var. Буває корисно створити невеличкий (до 16 Mб) розділ /boot.

Попередження. Під час встановлення будь-якої операційної системи, зокрема й Linux-Mandrake RE, необхідно потурбуватися прол цілісність данних, що є на диску. Не забудьте зробити їх резервну копію. Крім того, дуже рекомендуємо Вам створити завантажувальні (спасіння) дискети для тих операційних систем, що залишаються на ваших дисках. У випадку помилки під час встановлення програми, що керує завантаженням, Ви будете мати можливість відновити записи завантаження цих систем.

Встановлення в різних режимах

Процедура встановлення Linux-Mandrake RE дуже проста і майже повністю українізована. Уважно читайте повідомлення програми і ці настанови, не поспішайте натискати на клавіши.

Початкове завантаження

Завантаження прогами встановлення можливо здійснити з завантажувального CD, з DOS та з дискети завантаження.

Завантаження з CD. Коли Ваш BIOS підтримує початкове завантаження з CD, то це самий простий спосіб. Не забудьте тіки зазначити в налаштуваннях BIOS в якості першого джерела завантаження - CD. Треба просто вставити завантажувальний CD та перезавантажити машину. В цьому випадку комплект має знаходитися на КД. Фірмові КД від AltLinux - завантажувальні.

Коли на комп'ютері встановлено MS-DOS(tm), або Windows(tm) то програму встановлення можливо завантажити безпосередньо з CD без використання дискет.

Для цього треба запустити autoboot.bat з каталога dosutilsautoboot на CD в режимі "чистого" DOS. Детально цей метод описано в документаціі на диску. В цьому випадку комплект має знаходитися на CD.

Створення дискети для завантаження. Мы радимо цей метод, коли Ваш BIOS не підтримує завантаження з КД, а також в усіх випадках, коли комплект знаходиться не на КД. Зразки завантаження знаходяться в каталзі images на КД та мають наступне призначення:

  • cdrom.img: встановлення з CD

  • hd.img: встановлення з жорсткого диску

  • hdreiser.img: встановлення з жорсткого диску з файловою системою reiserfs

  • other.img: завантаження з проблемних пристроїв, включаючи деякі диски SCSI

  • network.img: встановлення з ftp/nfs/http

  • pcmcia.img: встановлення з пристрою pcmcia

Для створення дискети завантаження під Windows треба скористатися програмою rawwrite. Вона знаходиться на CD в каталозі dosutils. Майте на увазі, що є й DOS версія той же програми - rawrite, (це насправді, оригінальна версія програми; rawwrite по суті є графічною надбудовою до неї).

Зазначте зразок для завантажування та куди його копіювати.

Потім вставте чисту дискетку в зазначений пристрій та натисніть Write.

Для створення дискетки завантаження під Linux (наприклад на сусідній машині) виконайте наступне:

зареєструйтеся в системі як root (чи то login, чи su);

змонтуйте CDROM. Нехай точка монтування - mnt/cdrom;

вставте чисту дискету до дисководу та наберіть: $ cp /mnt/cdrom/images/cdrom.img /dev/fd0

Замініть /dev/fd0 на /dev/fd1, якщо Ви використовуєте другий привід та, звичайно, вкажіть назву зразка, що Вам потрібен.

Для початкового завантаження, треба позначити в BIOS привід А: як перше джерело для завантаження. Після цього завантажити машину з новими параметрами, вклавши КД в привід для КД.

Використання Lnx4Win

Lnx4Win (Linux for Windows) може знадобитися, коли Вы бажаєте встановити Linux, але зовсім не бажаєте робити нове розбиття жорсткого диска на розділи. Ця програма створить два файли у вашому розділі Windows, що будуть містити вашу систему Linux-Mandrake RE: один файл для данних та один для swap. Цей тип встановлення без сумніву самий швидкий, але у нього є власні недоліки:

така система заздалегідь повільніша за нормальну: loopback монтування файлу (використано цей метод) не таке швидке, як робота файлової системи на реальному разділі;

коли доведеться перевстановити Windows, то ваша система Linux-Mandrake RE також пропаде.

Але, це простий спосіб знайомства з Linux-Mandrake RE, що не зачіпає Ваш жорсткий диск. Проте, навряд чи ви отримаєте таким чином адекватне уявлення про систему.

Встановлення засобами DrakX

DrakX - це основна програма встановлення Linux-Mandrake RE, вона працює в графічному режимі та має зручний для користувача вигляд. Програма легка у використанні: дозволяє повернутися назад до майже будь-якого етапу встановлення, пропонує на вибір декілька типів встановлення, в залежності від Вашого досвіду.

Після завантаження з CD Linux-Mandrake RE (або дискетки для завантаження ) Ви побачите на екрані DrakX. Екран разбито на три частини: Меню (зліва), Допомога (знизу справа) та Робоча. В меню знаходиться перелік етапів встановлення. Етапи, що вже пройдені, позначені зеленою зірочкою, ще не пройдені - червоною, а поточний етап - помаранчевою. Нижче пунктів меню знаходиться панель, яка дозволяє вибирати різні "теми" - вони визначають кольорову гаму зображення на екрані.

В цих настановах, ми крок за кроком пройдемо всі етапи встановлення, пересуваючись по меню з гори до низу. Але Ви маєте можливість в процесі реального встановлення повертатися до вже виконаних кроків та переробляти їх.

Вибір мови.

Обравши мову встановлення Ви тим самим задаєте основну мову в системі.

Клас встановлення.

Початківцям, рекомендовано обрати клас встановлення "Рекомендуется". В цьому випадку система сама вибере багато параметрів встановлення, включаючи розбиття диска на розділи. Вона орієнтується при цьому на на вимоги стандартів до системи. Від перекладача: Особисто я, порадив би цей клас, лише під час встановлення на чистий жорсткий диск і тим у кого немає бажання розуміти, що відбувається під час цього процесу. Ви можете отримати зовсім не те на що сподівалися. ;о)

Клас встановлення "З настройкою" дозволяє вибрати один з трьох підкласів - "Рабоча станція", "Розробник", "Сервер". Перший з них для встановлення системи, що орієнтована на загальне застосування, другий - на систему, що орієнтована на розробку програмного забезпечення, а третій - на організацію обслуговувача. Клас встановлення "Эксперт" дозволяє, в доповнення до можливостей класу "З настройкою", контролювати процес встановлення на рівні конкретних пакетів (при цьому обраний підклас визначає початковий стандартний комплект пакетів).Від перекладача: Головне, що режим експерта дозволяє повністю контролювати хід встановлення.

Налаштування SCSI.

DrakX спробує самостійно визначити наявність пристроїв SCSI PCI на Вашому комп'ютері. У випадку вдалого визначення пристрою, DrakX автоматично встановить необхідний драйвер. Випадок невдалого визначення, швидше за все, значить, що у Вас SCSI на карті ISA. В цьому випадку Вам будуть потрібні відомості про пристрій з документаціі (або з раніше встановленої системи Windows, щоб повідомити драйверу необхідні параметри, наприклад:


 
 

Цікаве

Загрузка...