WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → ІКІТ: Інформаційна система моніторингу пасажирських перевезень (на складі ВАТ “Калуська автобаза”) - Дипломна робота

ІКІТ: Інформаційна система моніторингу пасажирських перевезень (на складі ВАТ “Калуська автобаза”) - Дипломна робота

Натискання кнопки Пуск виводить стартову систему меню, за допомогою яких можна виконати певні дії. Воно містить такі групи команд:

1. Программы – містить найбільш вживані програми. Як правило, кожна програма при інсталяції автоматично дописує свій ярлик до відповідного пункту меню.

2. Документы – містить ярлики документів, які відкривались останнім часом. Кількість цих документів може визначатись користувачем.

3. Настройка – призначений для налагодження ОС (встановлення додаткових драйверів, зміни параметрів пристроїв, тощо).

4. Найти – призначений для організації пошуку потрібного об'єкту.

5. Справка – призначений для видачі оперативної підказки практично за будь-якою тематикою Windows.

6. Выполнить...– призначений для запуску програм безпосередньо з командного рядка (так, як це робиться в MS DOS).

7. Завершение работы... – призначений для підготовки ПК до вимкнення або перезапуску. Вимкнення живлення ПК без відповідної процедури може призвести до збоїв під час наступного сеансу роботи Windows .

Переміщуючи по меню покажчик мишки, можна спостерігати появу додаткових що випадають підміню, із яких у свою чергу можуть випадати інші підменю. Підменю з'являється, якщо після напису до відповідної позиції стартового меню є характерний маленький трикутничок з вершиною, поверненою вправо. Для виконання команди меню достатньо виконати однократне клацання на цій команді.

Користувач має можливість доповнити меню кнопки Пуск власними командами, або видалити команди, які йому не потрібні.

Для завершення сеансу роботи потрібно натиснути кнопку "Пуск" і обрати команду Завершение работы. Далі встановіть перемикач "Выключить компьютер" і натисніть кнопку "Да" (рис 10.3).

Якщо ви забули зберегти внесені в документи зміни, Windows запропонує вам зробити це.

Коли комп'ютер можна буде безпечно відключити, на екрані з'явиться відповідне повідомлення.

Обережно! Перед відключенням живлення або перезапуском комп'ютера необхідно завжди завершувати роботу Windows . Це гарантує, що пророблена робота буде збережена на жорсткому диску.

Рис 10.3

Кожний запущений об'єкт (у тому числі і в сеансі MS- DOS) працює у своєму вікні

Вікна є масштабованими (тобто можуть змінюватись в розмірах). Їх також можна переміщувати по екрану мишкою і розтягувати в різноманітних напрямках, розкривати на весь екран. У лівому верхньому куту кожного вікна є невелика піктограма для управління вікнами. Вона використовується рідко, оскільки більшість її функцій продубльовано

На рис 10.4 зображено вікно папки.

Рис 10.4

Воно є типовим і складається з таких елементів: заголовка, меню, панелі інструментів, інформаційної частини та рядка стану. Заголовок відображає назву об'єкта, для якого відкрито це вікно. В правій частині заголовка розташовані три кнопки :

Ліва кнопка називається кнопкою мінімізації вікна. Вона дозволяє згорнути вікно додатка зі збереженням його активності (при цьому ярлик з ім'ям додатка залишається на панелі задач). Середня кнопка обирає віконний або повно екранний режими відображення додатку. У віконному режимі додаток займає лише частину екрану, що дозволяє одночасно відображати декілька вікон додатків на екрані. У повноекранному режимі вікно додатку займає повністю весь екран. Очевидно, що при роботі з декількома вікнами більш доцільним є віконний режим – наприклад, при копіюванні об'єктів. При роботі з одним додатком, наприклад, при створенні документу, більш доцільним є повноекранний режим. Третя кнопка призначена для завершення роботи з додатком і закриття вікна.

Меню містить основні групи команд для маніпулювання вмістом та параметрами вікна. Для більшості вікон склад меню залишається постійним. Панель інструментів являє собою набір піктограм, які відповідають певним командам. Вона призначена для швидкого подання деяких команд. Фактично, вона в деякій мірі дублює команди меню. Інформаційна частина вікна відображає вміст об'єкта. Це можуть бути файли та папки для вікон папок (як на рис 10.5); текст або малюнок для вікна додатку, що являє собою редактор, тощо. Для вікон папок існує декілька режимів відображення вмісту вікна, які задаються відповідними командами групи Вид меню вікна. Якщо вікно не може повністю відобразити вміст об'єкту, то зліва та внизу з'являються смуги прокрутки, які дозволяють здійснювати переміщення по вмісту вікна. Рядок стану розташований в нижній частині вікна і призначений для відображення додаткової інформації про вікно.

Панель інструментів та рядок стану можуть не відображатись – цим управляють відповідні команди групи Вид меню вікна.

У віконному режимі відображення користувач може самостійно підібрати потрібні розміри вікна та його розташування. Для переміщення вікна необхідно встановити покажчик на заголовок вікна. Далі при натиснутій лівій кнопці маніпулятора можна перемістити вікно у потрібному напрямкові. Зауважимо, що вікно можна розташувати таким чином, що його частина буде за межами екрану (але для чого це потрібно робити???).

Для зміни розмірів вікна потрібно встановити покажчик на межу вікна. При цьому він прийме форму двонаправленої стрілки. Далі при натиснутій лівій кнопці потрібно перемістити маніпулятор у потрібному напрямкові.

Виконання індивідуального завдання здійснюється під керівництвом викладача. При цьому результат виконання кожної дії занотовується студентом у зошит. Головна мета індивідуального завдання – здобуття навичок роботи з вікнами та управління параметрами відображення інформації.

3. Робота з файловою системою.

Роботу з файловою системою можна здійснювати декількома способами – через меню вікна об'єкта, за допомогою панелі інструментів, через контекстне меню правої кнопки. Деякі операції можна також виконувати перетаскуванням об'єктів.

Меню правої кнопки складає основу роботи з файловою системою . Це меню містить основні дії, які можна провести з тим чи іншим об'єктом. Вид цього меню залежить від того, в якій ситуації воно викликалось.

Покажчик розташований на вільному місці вікна (тобто жоден з об'єктів не виділений). В цьому випадку меню як правило, має такий вид (рис 10.5а).

Рис 10.5 а. Рис 10.5 б

Покажчик розташований на об'єкті (не обов'язково виділеному). Тоді меню має вигляд як на рис 10.5 б). Це меню також може мати різні пункти в залежності від того, для кого об'єкту воно викликане. Але більшість команд в них однакова. Далі буде розглянуті основні команди меню та їх застосування для вирішення практичних завдань.

Розглянемо типові операції для роботи з об'єктами

А. Створення власної папки.

Створення власної папки необхідне для впорядкування інформації на носіях. Кожен користувач може створити практично довільну кількість папок і розташувати в них інформації у зручному для себе порядку. Для створення власної папки необхідно виконати таку послідовність дій:

1) Встановити покажчик на вільне місце вікна

2) Викликати меню

3) Вибрати пункти Создать – Папка

4) Ввести ім'я новоствореного об'єкта.

При цьому в полі імені цього об'єкта буде запрошення у вигляді послідовності рисочок (рис 10.6). Користувач може ввести нове ім'я (рекомендується) або залишити запропоноване операційною системою, просто натиснувши клавішу Enter. В цьому випадку ім'я об'єкта залишиться у вигляді рисочок, що негативно відобразиться на смисловій стороні імені.


 
 

Цікаве

Загрузка...