WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → ІКІТ: Системне програмування. Командний процесор для реалізації функцій DOS: MD, RD, CD (Asm) - Курсова робота

ІКІТ: Системне програмування. Командний процесор для реалізації функцій DOS: MD, RD, CD (Asm) - Курсова робота

Пакет Distiller, повнофункціональний інтерпретатор мови PostScript, відмінно справляєтся зі складними файлами PostScript, які створюються додатками для верстання типу Adobe PageMaker або QuarkXPress. Вже тільки одна ця можливість робить технологію Acrobat найпростішим засобом подання документів зі складною структурою у Web. Для роботи із довідковою інформацією передбачений пошуковий модуль Acrobat Catalog, розроблений компанією Verity, що дозволяє за лічені секунди знаходити будь-яке слово у декількох файлах PDF. Пакет Capture сканує існуючі документи, виконує розпізнання тексту і створює файли PDF, в яких зберігається вихідна структура і з'являється можливість пошуку фрагментів тексту. Ці важливі доповнення до вже існуючої у технології Acrobat підтримці HTML придають файлам PDF додаткову гнучкість, якої не вистачає конкуруючим форматам.

В Acrobat Exchange — версію програми Reader з можливостями редагування — також додано декілька корисних нових можливостей. Одна з цих функцій може дублювати кнопки і зв'язки, що дозволяє автоматично створювати засоби навігації на всіх сторінках. Додатковий модуль Touch-up робить можливим редагування тексту без повторної генерації усього файлу PDF крім того, тепер можна створювати інтерактивні форми, з яких введені дані будуть передаватися у форматі HTML.

У попередніх версіях Acrobat для скорочення розмірів файлів удалялася інформація, необхідна для високоякісного друку. Версія Acrobat 3.0 також дозволяє скорочувати файли таким чином, але існує можливість зберегти всю інформацію PostScript, необхідну для високоякісної поліграфії, у цьому випадку зберігаються дані CMYK, а також смесеві кольори, полутонові растри, коментарі відкритого інтерфейсу додрукових процесів (Open Prepress Interface, OPI), параметри виднімання чорного (Under Color Removal, UCR) і генерації чорної фарби (Black Generation) на відзнаку від попередніх версій формат PDF у ньому зберігаються описи незалежних від приладів кольорів (device-independent color, DIC), яке забезпечує здатність репродуціювання кольору на рзноманітних приладах. Тепер можна також проглядувати і друкувати шаблони заповнення PostScript Level 2, при цьому зберігається інформація, яка залежить від конкретного обладнання. Якщо коротко, то файли PDF можуть повністю замінити файли друку PostScript.

Acrobat володіє значно більшою гнучкістю, ніж інші цифрові формати документів, але і у нього є нестаток. І хоча документи Acrobat 3.0 можуть у два рази компактніше зберігати файли, ніж файли Acrobat 2.0, все рівно вони можуть виявитися більшими, ніж файли, створені за допомогою пакету Envoy компанії Tumbleweed. Пробна сторінка у форматі HTML з 24 Кбайт тексту і графіки зростає до 81 Кбайт у форматі Acrobat. При швидкості передачі 28.8 Кбит/сек передача цього файлу на екран комп'ютера користувача буде продовжуватись на 30 сек довше. Хоча шрифти упаковані значно плотніше і краще захищені від сбоїв, підтримка формату TrueType далека від досконалості, оскільки деякі шрифти TrueType зберігаються у вигляді растрів, на екрані і при друці виглядають неякісно. Безкоштовний пакет Reader або додатковий модуль для перегляду займає майже 2.5 Мбайт, а для роботи програми необхідно зарезервувати значний обсяг оперативної пам'яті. Крім того, незважючи на покращену продуктивність, швидкість роботи програми залишає бажати кращого.

Чи замінить PDF формат HTML? Ще рік назад казалося, що це може відбутися. Але покращення можливостей форматування HTML, іміграція шрифтів і поява безлічі розширень у вигляді елементів ActiveX, додаткових модулей і сценаріїв на Java роблять подібний розвиток подій малоймовірним. Тим не менш формат PDF може стати "новою мовою PostScript".

Наступним пакетом, із яким ми ознай'омимось, буде Dream Weaver (додаток 8) від компанії Wacromedia. Web-редактор DreamWeaver був розроблений спільно з професійними Web-розробниками. Тому багато властивостей програми орієнтовані саме на професійне застосування.

У порівнянні із конкурентами DreamWeaver, є найширше розробленим Wysiwyg-інструментом. Підтримані всі робочі характеристики, які сьогодні можна очікувати від професійної авторської програми. Окрім вже заявлених функцій форматування текстів та створення рамок і таблиць DreamWeaver володіє спроможністю визначення Cascading Style Sheets. По порівнянню, наприклад, з Frontpage від Microsoft, ця програма більш простора і дає більшу свободу творчості. HTML-код, який генерує програма, відповідає так званому Plain-HTML і, отже, не містить надлишкових доповнень, наприклад небажаних Meta- або Paragraph-дескрипторів.

Оскільки мови сценаріїв повинні у майбутньому придбати велике значення, то у програму додані різноманітні інтерактивні і анімацийні властивості, в основу яких покладений JavaScript або VBScript. До них відносяться, наприклад, кнопки, які при певних умовах змінюють свій зовнішній вид. Дуже тонка особливість: автор має можливість согласувати свою мультиплікацію із можливостями певного Web-браузеру.

Ця програма єдина серед інших Web-редакторів дозволяє накласти на одну Web-сторінку декілька слоїв. Web-автор може за декілька секунд розкласти по цим слоям текст або графіку. Окремі слої можна також мультиплікувати за допомогою заздалегідь підготованих сценаріїв на основі JavaScript.

Керівництво користувача вимагає певних навиків, оскільки відсутня панель інструментів у традиційному розумінні цього терміну. Вона уявлена у виді окремих вікон і рядків меню, які вільно переміщюються по екрану. Щоб при цьому мати можливість зручно працювати, потрібний приблизно 17-дюймовий, а ще краще — 19-дюймовий монітор. Завдяки DreamWeaver, фірма Macromedia може зробити великий стрибок вперед. Досі не було жодного HTML-редактору, що б володів безліччю функцій такого виду. Тим не менш, дуже неприємне враження залишає відсутність деяких властивостей. Так, наприклад, при створенні таблиць не можна підсумовувати вміст їхніх окремих осередків. Щоправда, у фірми ще є деякий час до випуску готової програми, у течію якого можна вилікувати дитячі хвороби і додати відсутні функції управління інформацією у базах даних.

Програма Frontpage 98 (додаток 9) від Microsoft орієнтована на професійних розробників Web-сторінок, які складають і оформлюють цілі Web-вузли. Після запуску програми спочатку з'являється Frontpage Explorer, який управляє всіма файлами і каталогом, стосовними до одного Web-вузла. Питання побудови сервера вирішене просто і зразково: сторінки можна з'єднувати одну з іншою за допомогою механізму Drag&Drop.

Робота оболонки в значному ступені орієнтована на продукти сімейства Office 97. З точки зору ергономіки, у Web-редакторі добре вирішене питання переключення між трьома видами зображень: "Звичайний" для обробки Web-сторінки в режимі Wysiwyg, "HTML" для роботи з кодами і "Попередній перегляд" в якості моделі роботи броузера. Ці види подання зображення існують в усіх графічних Web-редакторах і активуються, як правило, через відповідні рядки меню. Microsoft, навпроти, зупинилася на технології закладин: у самого нижнього краю вікна користувач може побачити піктограми з позначкою виду зображення.

Style Sheets підтримуються своїм власним редактором, що, щоправда, подає собою не зовсім те, що хотів б побачити Web-дизайнер. За допомогою діалогових вікон можна зручно ввести всі ознаки, які повинні відповідати певному стилю. З отриманих даних програма складає відповідну команду, яку після цього вводить у редактор, подібний записній книжці, у місце, означене курсором. Користувач повинен лише встановити курсор у правильне місце у вже існуючому дескрипному сценарії (). Щоправда, програма такого класу повинна виконувати це самостійно, а не перекладати на користувача.

Програмний код стиля повинен бути записаний у рядок без пробілів. Це надмірно ускладнює наступну обробку, якщо пізніше потрібно буде працювати безпосередно з Web-сторінкою.

У принципі, тут корректно застосовується редактор Style Sheets, однак до його остаточного допрацювання ще далеко. З іншого боку, Frontpage зі своїм діалоговим введенням даних пропонує відмінні можливості по визначенню Style Sheets. Це ж можна сказати і про підтримку сценаріїв: для JavaScript і VBScript існують асистенти, за допомогою яких клацом миши можна створити прості сценарії. При створенні складних сценаріїв потрібно попрацювати руками.

Frontpage підтримує ознаки діючого HTML-стандарту 4.0. Це виявляється, наприклад, у тому, що окремі таблиці можна розмістити на задньому плані. Крім Того, є можливість з допомогою Wizard снабдити HTML-сторінки ідентифікацією каналів у CDF-форматі.


 
 

Цікаве

Загрузка...