WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Стандарт XML. Призначення та структура. Відмінності від HTML. - Реферат

Стандарт XML. Призначення та структура. Відмінності від HTML. - Реферат

var bookNode = doc. documentElement

Проте як же буде виглядати сам документ, що містить схему, зсередини? По-перше, він буде містити теги XML, що повідомляють, що це схема, на зразок:

... вміст схеми

Кожний пункт усередині схеми об'являється потім індивідуально, причому особливості кожного елемента розшифровуються за допомогою вкладених тегів, наприклад:

визначає елемент як здатний містити тільки текстові дані.

Подібні схеми можуть виявитися дуже важкі для читання, але вони легко піддаються розборові за допомогою інструментів XML. Іншими словами, вам не буде потрібно спеціальний редактор для роботи з документом XML Schema, як у випадку DTD.

У випадку правил на базі XML для форматів комерційних даних можна використовувати для відображення однієї схеми на другу вмонтовані функціональні можливості перетворення XML - розширювана мова таблиць стилів (Extensible Stylesheet Language, XSL).

На загальному рівні BizTalk Framework потребує, щоб видавці XML Schema притримувалися визначених рекомендацій. Так, тегам пропонується давати осмислені імена зі зрозумілим нескороченим написанням; ці імена повинні відповідати функціональному призначенню інформації, а не її місцю в приватній структурі даних (наприклад, "PartLocation" замість "PartFieldFourteen"), а інформація, що міститься в тегу, не повинна потребувати спеціального, відмінного від XML, декодування (наприклад, позначення валюти грошової суми повинно зберігатися у виді елемента XML, а не приєднуватися до суми як у "$30US").

Необхідними складовими BizTalk Framework є спеціальні, загальні для всіх галузей теги XML. Ці теги покликані звільнити розроблювачів від турбот із приводу трьох найважливіших проблем взаємодії додатків. По-перше, від того, як дані передаються з одного додатка в інший; по-друге, від того, як "викликати" інший додаток - відправлення додатку даних у форматі XML повинно бути достатньо; по-третє, від того, у якому порядку повинні випливати елементи даних.

Один із тегів визначає код, за допомогою якого XML програма, що приймає дані у форматі, може встановити, що за схема BizTalk використовується. За допомогою інших тегів додаток може з'ясувати, хто є відправником даних, що відправник від нього хоче і кому дані повинні бути потім передані.

Для забезпечення сумісності документ BizTalk повинний починатися і, відповідно, закінчуватися тегом BizTalk, щоб одержувач знав, що він вступив у сектор BizTalk. Тег MsgType задає простір імен XML (вашу конкретну схему), що визначає припустимі елементи документа. Тому що ваша схема використовує формат даних XML, то тип даних, котрими ви наповняєте свій документ, буде легко встановити. Нарешті, ви можете також вставити блок маршрутних документів, наприклад:

locationType="DUNS"

process="" path="" handle="3"/>

locationType="DUNS"

process="" path=""

handle="23CF15"/>

BizTalk Framework нічого не говорить про те, які дані повинні входити в чотирьох атрибута тегів і, вона просто встановлює призначення кожного з них. Теги location ідентифікують мережний вузол (можливо, за допомогою URL), куди направляється документ, у той час як теги process і handle визначають додаток і конкретний примірник (наприклад, номер транзакции), до якого відносяться дані. Тег path служить свого роду вмістилищем, де проміжні сервери можуть берегти відомості про дату й іншу інформацію, щоб маршрут (і за допомогою розширення зворотний маршрут) був видимий усім серверам уздовж шляху.

Бізнес-модель BIZTALK

Microsoft випустить серверний продукт для регулювання обміну BizTalk-сумісними повідомленнями XML між партнерами по бізнесу (бета-версія наприкінці осені 1999 року; готовий продукт повинний вийти після Windows 2000).

Як це виглядає

Інструкції в схемах складають набір правил, використовуючи який, програма-клієнт буде робити висновок про те, коректний документ або ні. Схема даних, наприклад, може виглядати таким чином:

Якщо ми включимо приведені правила всередину XML- документа, програма-клієнт зможе використовувати їх для перевірки. Тобто, вона тепер зможе визначити, що правильним буде бути такий фрагмент:

My computer

My family

My dog

, а некоректним цей:

My family

My dog Sharik

Всі конструкції мови схем описуються правилами "XML DTD for XML-Data-Schema".

Область схеми даних

Створюючи схеми даних, ми визначаємо в документі спеціальний елемент, ;, усередині якого містяться описи правил:

Якщо використовувати окремий простір імен, то повний XML-документ, що містить у собі схему даних, буде виглядати в такий спосіб:

Опис елементів

Для визначення класу елемента, до якого надалі будуть застосовуватися інструкції, що описують його вміст і структуру, призначений спеціальний елемент схеми elementType,

Елемент містить інформацію про черговий випуск часопису

Назва елемента задається атрибутом id. Всі подальші інструкції, що ставляться до описуваного класу, визначають його внутрішню структуру і набір припустимих даних, містяться всередині блока, заданого тегами і .

Як очевидно з приклада, при визначенні класу елемента, можна також використовувати коментар до нього, що заключають у тэги <descript>

Атрибути елемента

Для того, щоб в описі елемента визначити його атрибути й описати властивості цих атрибутів ми повинні використовувати елемент attribute:

У даному прикладі елементу визначається атрибут src, значенням якого може бути будь-яка послідовність дозволених символів:

Подібно DTD, схеми даних дозволяють встановлювати обмеження на значення і засіб використання атрибутів. Для цього в дескрипторі необхідно використовувати параметр atttype.

Наприклад, якщо ми хочемо зазначити, що значення атрибута повинно використовуватися програмою-аналізатором як унікальний ідентифікатор, то нам необхідно створити таке правило:

Якщо ж потрібно задати список можливих значень атрибута, то приклад будет виглядати в такий спосіб:


 
 

Цікаве

Загрузка...