WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Базові відомості по роботі з MS Excel - Реферат

Базові відомості по роботі з MS Excel - Реферат

вікно Відкриття документа.
2. Якщо папка, у якій ви знаходитеся, не містить необхідний файл, скористайтеся списком Папка для пошуку потрібного файлу.
3. Виберіть шуканий файл.
4. Натисніть кнопку Відкрити.
Відкрити робочу книгу можна також подвійним натискуванням на значку її xls-файлу в будь-якій програмі перегляду файлів на диску, наприклад, у Провіднику Windows.
Якщо вам потрібно відкрити файл, з яким недавно працювали, то його ім'я ви знайдете в меню Файл. Там перераховані чотири останніх збережених файли.
При першому збереженні робочої книги їй треба привласнити ім'я і вирішити, де її розмістити на диску.
Для тогощоб зберегти робочу книгу і дати їй ім'я:
1. Активізуйте робочу книгу, що збираєтеся зберегти.
2. Виберіть команду Файл | Зберегти як, або натисніть комбінацію клавіш + чи клавішу . На екрані відобразиться діалогове вікно Збереження документа.
3. У поле Ім'я файлу введіть ім'я файлу. За замовчуванням MS Excel пропонує для робочої книги наступні стандартні імена книга1, Книга2 і т.д., але використовувати їх не рекомендується.
4. У списку Папка виберіть диск і папку майбутнього розміщення файлу.
5. Натисніть кнопку Зберегти.
Для збереження робочої книги без перейменування виберіть команду Файл | Зберегти, або натисніть комбінацію клавіш +, або натисніть кнопку Зберегти на панелі інструментів Стандартна.
Вікна робочої книги можна закрити, або вибравши команду Файл | Закрити, або натиснувши комбінацію клавіш +.
Якщо ви зробили які-небудь зміни після останнього збереження в робочій книзі, то MS Excel видасть запит на збереження робочої книги перед її закриттям.
Для закриття всіх робочих книг при натиснутій клавіші виберіть команду Файл | Закрити усі.
Якщо деякий файл вам уже не потрібний, і ви хочете його видалити, MS Excel надасть вам і цій можливості. Для видалення файлу знаходячись у діалоговому вікні Відкриття документа, виберіть значок (icon) файлу, клацніть правою кнопкою миші й у контекстному меню виберіть команду Видалити.
Відомо, що вікно MS Excel містить багато елементів, властивим усім Windows-додаткам. Загальний вигляд вікна MS Excel набудовується за допомогою елементів керування вкладки Вид діалогового вікна Параметри, що відображається на екрані вибором команди Сервіс | Параметри. Елементи керування цього вікна дозволяють чи сховати відобразити: рядок формул, рядок стану, вертикальний і горизонтальну смуги прокручування, ярлички листів, сітку, заголовки рядків і стовпців. Крім того, можна дозволити відображати в чарунках або формули, або значення, що повертаються ними, чи відображати ховати впроваджені в робочий лист об'єкти, або показувати тільки контури цих об'єктів, установлювати колір сітки.
За замовчуванням у MS Excel видно дві панелі інструментів: Стандартна і Форматування. Вони розташовуються відразу ж під рядком меню. Користувач може цілком керувати відображенням і розташуванням будь-якої панелі інструментів. Крім того, припустиме створення користувальницьких панелей інструментів. Основні вбудовані панелі інструментів MS Excel зображено на рис. 2.5.
Щоб відобразити чи сховати панель інструментів:
1. Виберіть команду Вид | Панелі інструментів | Настроювання. Відкриється діалогове вікно Настроювання (рис. 2.6). На вкладці Панелі інструментів цього вікна відзначені ті панелі інструментів, що у даний момент відображаються на екрані.
2. Установіть чи скиньте прапорець будь-якої панелі інструментів.
3. Натисніть кнопку Закрити.
Елементи керування вкладки Параметри діалогового вікна Настроювання, відображуваного на екрані вибором команди Вид | Панелі інструментів | Настроювання, дозволяють керувати: розміром кнопок, появою спливаючої підказки з назвою кнопки при розташуванні на ній покажчика миші, створенням спецефектів при розкритті елементів меню.
До основних операції над робочими листами належать: вибір, видалення, копіювання, перейменування, вставка, приховання і відображення, масштабування.
Рис. 2.5 - Основні вбудовані панелі інструментів MS Excel
Рис.2.6 - Діалогове вікно "Настроювання"
Чотири кнопки прокручування листів у нижньому лівому куті вікна робочої книги служать для швидкого перебирання ярличків листів. Натискування по крайній лівій кнопці прокручування листів дозволяє переміститися до першого ярличка, а по крайній правій кнопці - до останнього. Натискування ж на середніх кнопках прокручування прокручують ярлички по одному вліво чи вправо.
Перед операціями введення даних, видаленням, копіюванням і вставкою треба вибрати (виділити) відповідний лист.
Для перейменування робочого листа здійсніть такі топерації:
1. Виберіть лист, що буде перейменовуватися.
2. Укажіть команду Формат | Лист | Перейменувати.
3. Ім'я обраного листа виявиться виділеним.
4. Розташуєте тестовий курсор на ярличку листа і за допомогою клавіатури відредагуйте його ім'я.
5. Натисніть клавішу .
Для видалення робочого листа чи групи листів:
1. Виберіть лист, що видаляється, чи групу листів.
2. Укажіть команду Правка | Видалити лист.
3. На екрані з'явиться діалогове вікно, що попереджає про те, що скасувати видалення листів буде неможливо. Натисніть кнопку ОК.
Обрані робочі листі видалені.
Для переміщення чи копіювання робочого листа чи групи листів:
1. Виберіть переміщуваний чи копійований лист чи групу листів.
2. Вкажіть команду Виправлення | Перемістити/скопіювати лист. На екрані з'явиться діалогове вікно Перемістити чи скопіювати (рис. 2.7.).
3. Зі списку в книгу виберіть ім'я книги, у яку станете переміщати чи копіювати обраний лист. У цьому списку також можна вказати елемент (нова книга), що приведе до того, що переміщення чи копіювання буде здійснюватись в нову книгу. Зі списку Перед листом можна вибрати ім'я листа, перед яким буде розміщатися скопійований чи переміщуваний лист. У цьому списку можна також вибрати значення (перемістити в кінець). Прапорець Створювати копію визначає операцію, здійснювану над листом: переміщення чи копіювання.
4. Натисніть кнопку ОК.
Рис. 2.7 - Діалогове вікно "Перемістити чи скопіювати"
У межах однієї робочої книги робочий лист найпростіше переміщати буксируванням. А саме: треба вибрати

 
 

Цікаве

Загрузка...