WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Базові відомості по роботі з MS Excel - Реферат

Базові відомості по роботі з MS Excel - Реферат


Реферат на тему:
Базові відомості по роботі з MS Excel
MS Excel відноситься до програмних продуктів, що називаються електронні таблиці. Електронна таблиця - це інтерактивна програма, що складається з набору рядків і стовпців, зображених на екрані в спеціальному вікні. Область, що знаходиться на перетинанні рядка і стовпця, називається чарунка (клітинка). В чарунці можуть знаходитися число, текст чи формула, за допомогою якої здійснюють обчислення, що відносяться до одній чи кількох чарунок. Чарунки можна копіювати, переміщати, змінювати їхній розмір, форматувати, а також редагувати відображувану в них інформацію. При зміні значення чарунки відбувається автоматичне перерахування значень всіх чарунок, що використовують у формулах змінену чарунку. На основі груп чарунок створюються діаграми, зведені таблиці і карти. Електронну таблицю можна зберігати в окремому файлі для подальшого її використання.
MS Excel працює в інтерактивному режимі. Це означає, що користувач вибирає деякі команди чи робить дії, a MS Excel, на них реагує. Працювати з командами можна одним з чотирьох способів:
1. через основне меню;
2. через контекстне меню;
3. за допомогою кнопок і інших елементів керування панеллю інструментів;
4. натискаючи комбінації "гарячих" клавіш.
Як правило, для однієї і тієї ж команди передбачено кілька способів її виклику. Наприклад, зберегти робочу книгу можна або вибравши команду Файл | Зберегти, або натиснувши комбінацію клавіш + , або, натиснувши кнопку Зберегти панелі інструментів Стандартна.
Контекстне меню є контекстно-залежним, тобто його зміст залежить від того, що користувач робить у даний момент. Контекстне меню викликається натисненням правої кнопки миші майже на будь-якому об'єкті в MS Excel. Це дозволяє заощаджувати час, тому що в контекстному меню відображаються найбільше часто використовувані команди до обраного об'єкта.
Створювані в MS Excel файли називаються робочими книгами (workbook). Робоча книга складається з декількох робочих листів (worksheet). Робочий лист - це найпоширеніший лист, що звичайно мають на увазі, говорячи про електронну таблицю. Крім того, робоча книга може містити в собі:
- діаграми (chart);
- модулі VBA (module);
- діалогові вікна (UserForm).
Активною (active) робочою книгою є та, з якою у даний момент ви працюєте, наприклад, у яку вводите дані.
Для того щоб усі вікна робочої книги були видні на екрані:
1. Виберіть команду Вікно | Розташувати. На екрані відобразиться діалогове вікно Розташування вікон (рис. 2.1).
2. У групі Розташувати відзначте необхідний перемикач: поруч, зверху вниз, зліва направо, каскадом.
3. Натисніть кнопку ОК.
Вибравши пункт Вікно (рис. 2.2), користувач відкриє меню, у нижній частині якого приведені імена усіх відкритих книг. Вказівка елемента меню з ім'ям робочої книги приведе до її активізації. Книгу також можна активізувати, просто клацнувши на шуканому вікні, якщо воно візуально проглядається на екрані.
Відкриті вікна циклічно активізуються натисканням комбінації клавіш + чи +. Натискання комбінації клавіш + ++ робить перехід між вікнами в зворотному порядку.
Вибравши команду Файл | Закрити чи натиснувши комбінацію клавіш + +, ви можете закрити активну робочу книгу. При цьому перевіряється, чи були в робочій книзі зроблені зміни з часу останнього збереження файлу. Якщо ні, то MS Excel закриває файл без усяких повідомлень. У противному випадку він запропонує зберегти файл перед закриттям.
Закриття самого MS Excel виробляється вибором команди Файл | Вихід чи натисканням комбінації клавіш +.
MS Excel працює з наступними трьома типами файлів.
1. Робоча книга, що являє собою xls-файл.
2. Шаблон - xlt-файл. Шаблони (templates) створюються і використовуються для економії часу при створенні нових робочих книг. У деякому змісті шаблон - це просто вже попередньо відформатована і розмічена робоча книга.
3. Надбудова - xla-файл. Деякі надбудови (adds-in) подаються разом з MS Excel. Крім того, ви самі можете створити власні надбудови.
Рис. 2.1 - Діалогове вікно "Розташування вікон"
Рис. 2.2 - Вікно MS Exsel з відкритим меню "Вікно"
Після запуску MS Excel автоматично створює нову робочу книгу з ім'ям книга1. За замовчуванням робоча книга складається з трьох робочих листів з іменами від лист1 до лист3.
Кількість листів за замовчуванням при створенні нової робочої книги задається лічильником Листів у новій книзі вкладки Загальні діалогового вікна Параметри, відображуваного на екрані після вибору команди Сервіс | Параметри (рис. 2.3).
Рис. 2.3 - Вкладка "Загальні" діалогового вікна "Параметри"
Вкладка Загальні діалогового вікна Параметри дозволяє також:
- установити тип (список Стандартний шрифт) і розмір (список Розмір) шрифту, використовуваного на робочому листі за замовчуванням;
- установити значення в поле Список раніше відкритих файлів містить елементів, не більш, що задає максимальна кількість раніше відкритих файлів, що перелічуються в нижній частині меню Файл;
- призначити робочий каталог додатку в полі Робочий каталог;
- задати ім'я користувача додатка в поле Ім'я користувача.
Нову робочу книгу можна також створити в такий спосіб:
1. Виберіть команду Файл | Створити, або натисніть кнопку Створити на панелі інструментів Стандартна, або натисніть комбінацію клавіш +.
2. Після вибору команди на екрані відобразиться діалогове вікно Створення документа.
o Вкладка Загальні діалогового вікна Створення документа дозволяє створити стандартну робочу книгу, тобто робочу книгу, засновану на використовуваному за замовчуванням шаблоні.
o Вкладка Рішення діалогового вікна Створення документа надає можливість створити робочу книгу по одному із шаблонів: Авансовий звіт, Балансовий звіт, Рахунок-фактура і т.д. (рис. 2.4)
3. Виберіть необхідний шаблон і натисніть кнопку ОК.
Рис. 2.4 - Вкладка "Рішення" діалогового вікна "Створення документа"
Відкриття існуючої книги і продовження роботи з нею здійснюється шляхом відкриття відповідного файлу. Для цього:
1. Виберіть команду Файл | Відкрити, або натисніть кнопку Відкрити на панелі інструментів Стандартна, або натисніть комбінацію клавіш +. На екрані відобразиться діалогове

 
 

Цікаве

Загрузка...