WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Побудова поверхонь - Реферат

Побудова поверхонь - Реферат


Реферат на тему:
Побудова поверхонь
Продемонструємо технологію побудови поверхонь на прикладі наступної функції, що залежить від двох аргументів:
z =2х3 - у при х [-2; 2], у [-1; 1].
Перш ніж скористатися майстром діаграм, треба побудувати таблицю значень функції z за двома її аргументами, тобто в нашому випадку, за аргументом х від -2 до 2 з кроком 0,2 та за аргументом у від -1 до 1 із кроком 0,2.
Для цього:
1. Вводимо в чарунку А2 значення -2, а в чарунку А3 - значення -1,8. Вибираємо діапазон чарунок А2:АЗ, розташовуємо покажчик миші на маркері заповнення цього діапазону і протягуємо його на діапазон А4:А22. Таким чином, значення аргументу х протабульовані від -2 до 2 із кроком 0.2.
2. Вводимо в чарунку В1 значення -1, а в чарунку С1 значення -0.8. Вибираємо діапазон чарунок В1:С1, розташовуємо покажчик миші на маркері заповнення цього діапазону і протягуємо його на діапазон D1:L1. Значення аргументу y протабульовані від -1 до 1 із кроком 0.2.
3. В чарунку В2 вводимо формулу:
=2* ($A2^3)-B$1
4. Вибираємо чарунку В2, розташовуємо покажчик миші на маркері її заповнення і протягуємо його вниз на діапазон B2:L22.
Використання у формулі абсолютного посилання на рядок і стовпець істотне. Нагадаємо, що знак $ в імені чарунки, що знаходиться перед номером рядка, створює абсолютне посилання на рядок, а перед ім'ям стовпця - абсолютне посилання на стовпець. Тому при буксируванні формули з чарунки В2 на діапазони B2-L22, в чарунках цього діапазону будуть знайдені значення функції z при відповідних значеннях аргументів х и у.
Рис. 3.16 - Таблиця значень функції, що залежить від двох аргументів
Перейдемо до побудови поверхні за результатами табуляції. Для цього:
1. Виберемо команду Вставка | Діаграма.
2. У діалоговому вікні Майстер діаграм (крок 1 з 4): тип діаграми на вкладці Стандартні в списку Тип виберіть значення Поверхня, а в списку Вид вкажіть стандартну поверхню. Натисніть кнопку Далі.
3. У наступному діалоговому вікні майстра діаграм на вкладці Діапазон данихвиберіть перемикач Ряди в стовпцях, тому що дані розміщуються в стовпцях. У поле введення Діапазон зробіть посилання на діапазон даних A1:L22, тобто діапазон, що містить у собі як значення аргументів, так і значення функції. Натисніть кнопку Далі.
4. У діалоговому вікні Майстер діаграм (крок 1 з 4): параметри діаграми на вкладці Заголовки в полі Назва діаграми введіть поверхня, у полі Вісь X (категорій) вкажіть х, у полі Вісь Y (рядів даних) задайте у, у полі Вісь Z (значень) введіть z. На вкладці Легенда зніміть прапорець Додати легенду. Натисніть кнопку Готово (поверхня побудована, рис. 3.17).
Рис. 3.17 - Побудована поверхня і діалогове вікно "Формат трьохвимірної проекції"
MS Excel дозволяє користувачу не тільки змінювати розміри робочої області діаграми за допомогою маркерів зміни розмірів, але й орієнтацію поверхні в просторі. Для цього досить виділити діаграму, а потім вибрати команду Діаграма | Об'ємний вид. На екрані відобразиться діалогове вікно формат тривимірної проекції, елементи якого саме і дозволяють змінювати орієнтацію поверхні в просторі.
ЛІТЕРАТУРА
1. Бухвалов А.В. и др. Финансовые вычисления для профессионалов.- СПб.: БХВ-Петербург, 2001.-320с. ил.
2. Гарнаев А.Ю. Excel, VBA, Internet в экономике и финансах.- СПб.: БХВ-Петербург, 2001.- 816с.:ил.
3. Евдокимов В.В. и др. Экономическая информатика. Учебник для вузов. Под ред. Д.э.н., проф. В.В.Евдокимова. - СПб.: Питер, 1997. - 592с.
4. Згуровський М.З., Коваленко І.І., Міхайленко В.М. Вступ до комп'ютерних інформаційних технологій: Навч.посіб. - К.: Вид-во Європ. ун-ту (фінанси, інформ. системи, менеджм. і бізнес), 2000.- 265 с.
5. Информатика. Базовый курс/ Симонович С.В. и др.- СПб.: Питер, 2000.- 640с.:ил.
6. Карлберг, Конрад. Бизнес-анализ с помощью Excel.: Пер с англ.- К.: Диалектика, 1997.- 448с.: ил.
7. Лук'янова В.В. Комп'ютерний аналіз даних: Посібник. - К.: Видавничий центр "Академія", 2003. - 344с. (Альма-матер)

 
 

Цікаве

Загрузка...