WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Прогнозування і перспективні оцінки прогнозування з використанням методу ковзаючого середнього - Реферат

Прогнозування і перспективні оцінки прогнозування з використанням методу ковзаючого середнього - Реферат

що містить дані про вашу базову лінію.
4. У меню Сервіс ви знайдете нову команду Аналіз даних. Виберіть команду Сервіс?Аналіз даних.
5. З'явиться діалогове вікно Аналіз даних, у якому містяться всі доступні функції аналізу даних. Зі списку виберіть інструмент аналізу Ковзаюче середнє і натисніть ОК.
6. З'явиться діалогове вікно Ковзаюче середнє, як показано на рис. 6.2.
Рис. 6.2 - Діалогове вікно Ковзаюче середнє дозволяє визначити період спостережень, що входять у кожне середнє значення
7. У поле Вхідний інтервал введіть дані про вашу базову лінію або вкажіть діапазон у робочому листі, посилання на нього з'явиться в цьому полі (в нашому випадку це діапазон А1:А20).
8. У поле Інтервал уведіть кількість тижнів, що хочете включити в підрахунок ковзного середнього.
9. У поле введення Вихідний інтервал введіть адресу чарунки, з якої хочете почати вихід (або просто виведіть курсор на цій чарунці в робочому листі).
10. Натисніть ОК.
Excel виконує замість вас роботу з внесення значень у формулу дляобчислення ковзаючого середнього. Значення ковзаючого середнього починаються зі значень #Н/Д, що дорівнюють значенню зазначеного вами інтервалу мінус один. Це робиться через недостатню кількість даних для обчислення середнього значення декількох перших результатів спостережень. На мал. 6.3 показаний результат обчислення ковзного середнього для даних, приведених на мал. 6.1, з інтервалом у 3 періоди.
Рис. 6.3 - Ковзаюче середнє згладжує зміщення базової лінії, що лежить у його основі
Однак надбудова для обчислення ковзного середнього (лінія тренда) зв'язує прогноз з кінцевими результатами спостережень у конкретному середньому значенні. Порівняєте, наприклад, рис. 6.1, на якому ковзаюче середнє отримано шляхом введення формул безпосередньо в робочий лист, а мал. 6.3, складений за допомогою надбудови для обчислення ковзаючого середнього.
Не логічно розглядати деяке число як прогноз на період, на основі якого складався цей прогноз. У стандартній інтерпретації значення 10 є прогнозом не на третій, а на четвертий день.
Ви можете змінити форму представлення інформації, створивши графік, у якому дані базової лінії використовуються для того, щоб продемонструвати лінію тренду ковзаючого середнього. Однак при цьому може виникнути проблема: на графіку не показані фактичні числові значення ковзаючого середнього. Крім того, у нього є ще один недолік: прогноз створюється на один часовий період раніш. Причому в цьому випадку ви не зможете виправити ситуацію, тому що не існує можливості змінити розташування лінії тренду графіка.
Якщо ці недоліки вам не занадто заважають, то можете обчислити ковзаюче середнє, виконавши наступні кроки.
1. Виділите дані своєї базової лінії.
2. Натисніть на кнопці Майстер діаграм, розташованої на стандартній панелі інструментів, або виберіть команду Вставка?Діаграма?На новому листі. Якщо вам більше подобається перший спосіб, натисніть і, не відпускаючи правої кнопки миші, виділите область на робочому листі, у якій вам би хотілося побачити графік.
3. На першому кроці роботи засобу Майстер діаграм перевірте правильність посилань на чарунки базової лінії і натисніть на кнопці Далі.
4. На другому кроці виберіть тип діаграми Графік і натисніть на кнопці Далі.
5. На третьому кроці виберіть Вид графіка, що включає як лінії, так і маркери, наприклад, вид 1, 4 чи 5. Натисніть на кнопці Далі.
6. На четвертому кроці установите перемикач у стовпцях опції Ряди даних знаходяться. Установите параметри опцій Вважати стовпці мітками осі х чи Вважати стовпці мітками легенди. Натисніть на кнопці Далі.
7. На останньому кроці роботи майстра визначите назви діаграми й осей, а також необхідність відображення легенди у відповідних полях діалогового вікна. Натисніть на кнопці Готово.
8. Якщо ви вирішили вставити діаграму безпосередньо в робочий лист, клацніть на діаграмі двічі, щоб відкрити її для редагування.
9. Виділите ряд дані діаграми, а потім виберіть команду Діаграма?Додати лінію тренду.
10. У діалоговому вікні, що з'явилося, Лінія тренду натисніть на вкладці Тип. Виберіть лінію тренду Ковзаюче середнє, а потім - необхідні періоди за допомогою лічильника. Період - це кількість спостережень, що включається в будь-яке обчислення ковзаючого середнього.
11. Натисніть ОК.
Закінчивши виконання перерахованих вище дій, ви побачите на графіку лінію тренда ковзного середнього (разом з фактичними даними спостережень), як це показано на рис. 6.4. Перших кілька показників ковзаючого середнього відсутні по тій же причині, по якій засіб Ковзаюче середнє повертає замість цих показників Н/Д. Справа в тім, що ковзаюче середнє, що включає дані трьох попередніх спостережень, не може бути обчислене доти, поки не буде закінчено спостереження за третім періодом.
Рис. 6.4 - Оскільки ковзаюче середнє базується на даних попередніх спостережень, вони мають тенденцію запізнюватися в порівнянні зі змінами в базових лініях, що лежать у їхній основі
ЛІТЕРАТУРА
1. Бухвалов А.В. и др. Финансовые вычисления для профессионалов.- СПб.: БХВ-Петербург, 2001.-320с. ил.
2. Гарнаев А.Ю. Excel, VBA, Internet в экономике и финансах.- СПб.: БХВ-Петербург, 2001.- 816с.:ил.
3. Евдокимов В.В. и др. Экономическая информатика. Учебник для вузов. Под ред. Д.э.н., проф. В.В.Евдокимова. - СПб.: Питер, 1997. - 592с.
4. Згуровський М.З., Коваленко І.І., Міхайленко В.М. Вступ до комп'ютерних інформаційних технологій: Навч.посіб. - К.: Вид-во Європ. ун-ту (фінанси, інформ. системи, менеджм. і бізнес), 2000.- 265 с.
5. Информатика. Базовый курс/ Симонович С.В. и др.- СПб.: Питер, 2000.- 640с.:ил.
6. Карлберг, Конрад. Бизнес-анализ с помощью Excel.: Пер с англ.- К.: Диалектика, 1997.- 448с.: ил.
7. Лук'янова В.В. Комп'ютерний аналіз даних: Посібник. - К.: Видавничий центр "Академія", 2003. - 344с. (Альма-матер)

 
 

Цікаве

Загрузка...