WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Прогнозування і перспективні оцінки прогнозування з використанням методу ковзаючого середнього - Реферат

Прогнозування і перспективні оцінки прогнозування з використанням методу ковзаючого середнього - Реферат


Реферат на тему:
Прогнозування і перспективні оцінки прогнозування з використанням методу ковзаючого середнього
Для оцінки майбутніх доходів на основі показників минулих періодів використовують метод прогнозування. При цьому виникає необхідність в оцінці деяких кількісних характеристик, наприклад, таких як розподіл витрат і кількість службовців.
На жаль, багато компаній занадто імпровізують при складанні прогнозів доходів і не використовують нових ефективних способів прогнозування при плануванні своєї господарської діяльності. За допомогою Excel можна прогнозувати зміни багатьох змінних величин, якщо, звичайно, у вас є прийнятна базова лінія для складання прогнозу.
- Якщо ваш бізнес зв'язаний з телекомунікаціями, то ви, імовірно, станете прогнозувати ширину смуги частот, необхідну для забезпечення зв'язку ваших користувачів з віддаленими комп'ютерними системами.
- Якщо ви керуєте визначеною виробничою лінією, то напевно будете прогнозувати кількість одиниць продукції, які плануєте продати. Такий вид прогнозу здатний допомогти визначити ресурси, необхідні для підтримки діяльності, наприклад, такі як установка устаткування, складські приміщення і забезпечення технічного обслуговування.
- Якщо ви є менеджером відділу по обслуговуванню клієнтів, то для вас дуже важливо мати можливість прогнозувати збільшення кількості клієнтів. На підставі такого прогнозу ви можете, наприклад, прийняти рішення про те, що необхідно змінити штат співробітників, щоб забезпечити нові потреби фірми.
Встановимо, які елементи повинні складати основу для створення успішного прогнозу та які методи доцільно використовувати для дослідження даних базової лінії і для розробки прогнозів, про їхні переваги і недоліки, а також про те, як вибрати з них найбільш прийнятні для вас.
Для початку необхідно переконатися, що ваша базова лінія дійсно гарна. Базова лінія є числовим вираження результатів спостережень, проведених протягом тривалого періоду часу. З погляду прогнозування, існує чотири найважливіших характеристики базових ліній.
- Базова лінія містить у собі результати спостережень - починаючи самими ранніми і закінчуючи останніми.
- Усі тимчасові періоди базової лінії мають однакову тривалість. Не слід змішувати дані, наприклад, за один день із середніми триденними показниками. На практиці незначні відхилення можна ігнорувати.
- Спостереження фіксуються в той самий момент кожного тимчасового періоду. Наприклад, при складанні базової лінії на основі щотижневих результатів, варто фіксувати дані тільки в той самий день тижня.
- Пропуск даних не допускається. Пропуск навіть одного результату спостережень небажаний при прогнозуванні, тому, якщо у ваших спостереженнях відсутні результати за незначний відрізок часу, постарайтеся заповнити їх хоча б приблизними даними.
Якщо ваша базова лінія відповідає всім чотирьом вищезгаданим вимогам, то у вас набагато більше шансів скласти точний прогноз.
Прийнятним і швидким способом приблизно визначення відсутніх дані в базовій лінії є обчислення середнього значення результатів спостережень за попередній пропущеному відрізку період і безпосередньо наступний за ним. Наприклад, якщо значення чарунки А5 пропущено, можна ввести в чарунку А5 наступну формулу:
= СРЗНАЧ(А4;А6)
Для використання деяких інструментів прогнозування Excel необхідно, щоб результати спостережень у базовій лінії розташовувалися вертикально, тобто у виді стовпців.
Крім даних про саму базову лінію, вам також необхідно вибрати метод складання прогнозу. Excel пропонує такі основних підходи до цього процесу: підхід із застосуванням ковзного середнього, регресії (розглянуто в темі 5), згладжування і метод Бокса-Дженкинса.
Метод ковзного середнього застосовувати досить нескладно, однак він занадто простий для створення точного прогнозу. При використанні цього методу прогноз будь-якого періоду являє собою не що інше, як одержання середнього показника декількох результатів спостережень тимчасового ряду. Обчислення за допомогою цього методу досить прості і досить точно відбивають зміни основних показників попереднього періоду. Іноді при складанні прогнозу вони ефективніші, ніж методи, засновані на довгострокових спостереженнях.
Припустимо, ви - менеджер відділу обслуговування клієнтів фірми, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення. Днями ви одержали від позаштатної співробітниці повідомлення по електронній пошті, у якому вона сповістила вас, що останнім часом їй постійно дзвонять клієнти зі скаргами на нові програми вашої фірми. Ви просите її зареєструвати всі скарги, що надходять протягом двадцяти днів і повідомити вам результати.
Отриманий після закінчення цього часу звіт включає щоденну кількість дзвоників зі скаргами на .конкретний програмний продукт. Ці дані ви вводите в робочий лист Excel, розташувавши їх в чарунках А1:А20, як показано на мал. 6.1. Щоб зрозуміти, чи існує яка-небудь визначена тенденція надходження скарг, ви створюєте на основі середніх даних про отримані дзвінки ковзаюче середнє наступним чином:
1. Введіть в чарунку В4 формулу
=СРЗНАЧ(А1:А3)
2. Використовуючи функцію автозаповнення копіюйте та вставляйте цю формулу в чарунки В5:В20.
Рис. 6.1 - Прогнозування з використанням ковзного середнього приводять до втрати деяких даних у початковому періоді базової лінії
У даному випадку (і це видно з рис 6.1) показник ковзного середнього дійсно має тенденцію до збільшення, тому необхідно довести до відома про тривожну ситуацію керівництво відділу тестування продукції вашої компанії.
Іншим способом застосування ковзного середнього є використання надбудови Пакет аналізу. Установити цю надбудову можна в такий спосіб.
1. Виберіть команду Сервіс?Надбудови.
2. З'явиться діалогове вікно Надбудови. Установите прапорець опції Пакет аналізу і натисніть ОК.
3. При необхідності активізуйте робочий лист,

 
 

Цікаве

Загрузка...