WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання елементів управління в книгах і листах Microsoft Excel - Реферат

Використання елементів управління в книгах і листах Microsoft Excel - Реферат

напівжирний шрифт.
В коді програми можна використовувати символ продовження (підкреслювання). Символ підкреслення наприкінці першого рядка вказує, що запис визначеної дії продовжується в наступному рядку. (Якщо наприкінці рядка немає символу підкреслення, то відповідно до синтаксису Visual Basic for Applications цей рядок розглядається як закінчений оператор.)
Працюючи з Visual Basic for Applications, ви знайдете, що за допомогою операторів виділення, введення даних і керуючих операторів можна виконувати будь-які дії.
Створення діалогових вікон
Одна з переваг роботи з мовою Visual Basic полягає в тому, що користувач може не тільки використовувати засіб запису макросів, але і сам писати програми, що будуть виконувати конкретні дії (наприклад, відкривати діалогові вікна, створені користувачем), тобто те, що не можна зробити за допомогою макросів. Для того щоб відкрити на екрані діалогове вікно з визначеним повідомленням,скористайтеся функцією MsgBox. Синтаксис виклику цієї функції має такий вигляд:
MsgBox(prompt[, buttons] [, title] [, helpfile, context])
В круглих дужках цієї функції стаять аргументи, які може приймати ця функція (квадратні дужки означають, що даний аргумент можна пропустити). Першим аргументом цієї функції є повідомлення (prompt), яке буде з'являтись у діалоговому вікні, buttons - типи кнопок, які будуть використовуватись в вікні ( по замовчуванню буде тільки одна кнопка OK), title - заголовок цього вікна, helpfile і context - відносяться до довідки, яку можна викликати з цього діалогового вікна.
В найпростішому випадку можна використовувати цю функцію з одним аргументом - повідомленням, наприклад, в нашому випадку, в кінці макросу, перед End Sub, введіть:
MsgBox("Введіть кількість оцінок в кожній групі")
Вийдіть з редактора перейдіть на новий робочий лист і виберіть команду Сервис|Макрос|Макросы. У діалоговому вікні Макрос виберіть макрос Рейтинг і клацніть на кнопці Выполнить. При виконанні макросу на екрані з'явиться діалогове вікно, як на рис .8.8. Такі діалогові вікна можна використовувати як путівники, що вказують користувачеві, що потрібно робити далі.
Рис. 8.8 - Діалогове вікно, створене з допомогою функції MsgBox.
Введення інформації
Мовою Visual Basic можна написати програми, що будуть виводити на екран запит, або обробляти відповідь користувача. Щоб ввести якусь інформацію, потрібно скористатися функцією InputBox, що виконує практично ті ж дії, що і функція MsgBox, але при роботі з функцією InputBox у діалоговому вікні буде присутній рядок введення. Значення, що користувач введе в цьому рядку, і буде результатом роботи даної функції.
Ця функція має приблизно ж такий синтаксис як і функція MsgBox:
InputBox(prompt[, title] [, default] [, xpos] [, ypos] [, helpfile, context])
Тут немає аргумента buttons, проте є два аргумента xpos та ypos які вказують в пікселях, як і де буде розташований рядок введення в діалоговому вікні.
Створимо діалогове вікно з використанням функції InputBox. Перейдіть до модуля, що був створений у ході виконання вправи, і включіть в нього функцію InputBox. Скористайтеся командою Сервис|Макрос|Макросы, щоб відкрити діалогове вікно Макрос. Виберіть макрос Рейтинг і клацніть на кнопці Изменить, щоб відкрити вікно редактора Visual Basic Editor. Знайдіть рядок:
ActiveCell.FormulaR1C1 = "Курс"
Помістіть курсор наприкінці цього рядка і натисніть клавішу , щоб вставити порожній рядок. У наступних двох рядках введіть:
Range("С2").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = InputBox("Введіть курс:")
Рис 8.9. Діалогове вікно, створене з допомогою функції MsgBox
Вийдіть з редактора, а потім перейдіть на нову сторінку і знову виконайте макрос. (Використовуйте команду Сервис|Макрос|Макросы. У діалоговому вікні Макрос виберіть макрос Рейтинг і клацніть на кнопці Выполнить.) При виконанні макросу на екрані з'явиться діалогове вікно, показане на рис.8.9, у яке потрібно ввести ім'я співробітника. Введене ім'я буде розміщено в клітинці С2 робочого листа.
Редагування програм
Перейшовши на сторінку модуля, можна вводити будь-які оператори мови Visual Basic for Applications точно так само, як і текст при роботі з текстовим процесором.
Якщо лист модуля відкритий, можна вставити в програму, розміщену на цій сторінці, текст іншої програми. Щоб додати до однієї програми текст іншої програми, помістите курсор у те місце програми, куди буде уставлений фрагмент іншої програми, і виконаєте команду Вставка|Файл. У діалоговому вікні Вставка файлу вкажіть ім'я файлу, що містить текст програми, яку потрібно додати до тексту програми на сторінці модуля, і клацніть на кнопці ОК.
Отже, без перебільшення можна сказати, що той, хто намагається писати програми мовою Visual Basic for Applications, занурюється в захоплюючий світ програмування. Хоча ви, напевно, ще не зовсім уявляєте собі, яким могутнім засобом є VBA, проте тепер ви знаєте, як з його допомогою створювати макроси, що будуть виконувати різні задачі (наприклад, створювати діалогові вікна і меню). Однак це далеко не усе, що можна робити за допомогою цього засобу програмування. У папці Examples, що зберігається в папці Microsoft Office ви знайдете кілька програм мовою Visual Basic for Applications (якщо при установці Excel були встановленні ці приклади).
Підсумовуючи, можна сказати, що створюючи програми на Visual Basic for Applications, ви зможете автоматизувати, або визначити хід виконання тих або інших задач у додатках Microsoft Office.
ЛІТЕРАТУРА
1. Бухвалов А.В. и др. Финансовые вычисления для профессионалов.- СПб.: БХВ-Петербург, 2001.-320с. ил.
2. Гарнаев А.Ю. Excel, VBA, Internet в экономике и финансах.- СПб.: БХВ-Петербург, 2001.- 816с.:ил.
3. Евдокимов В.В. и др. Экономическая информатика. Учебник для вузов. Под ред. Д.э.н., проф. В.В.Евдокимова. - СПб.: Питер, 1997. - 592с.
4. Згуровський М.З., Коваленко І.І., Міхайленко В.М. Вступ до комп'ютерних інформаційних технологій: Навч.посіб. - К.: Вид-во Європ. ун-ту (фінанси, інформ. системи, менеджм. і бізнес), 2000.- 265 с.
5. Информатика. Базовый курс/ Симонович С.В. и др.- СПб.: Питер, 2000.- 640с.:ил.
6. Карлберг, Конрад. Бизнес-анализ с помощью Excel.: Пер с англ.- К.: Диалектика, 1997.- 448с.: ил.
7. Лук'янова В.В. Комп'ютерний аналіз даних: Посібник. - К.: Видавничий центр "Академія", 2003. - 344с. (Альма-матер)

 
 

Цікаве

Загрузка...