WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання елементів управління в книгах і листах Microsoft Excel - Реферат

Використання елементів управління в книгах і листах Microsoft Excel - Реферат


Реферат на тему:
Використання елементів управління в книгах і листах Microsoft Excel
Макроси, написані на Visual Basic for Applications, можуть виконувати набагато більше задач, чим макроси, у яких записуються лише натискання клавіш.
В VBA є досить широкий набір вбудованих елементів управління. Серед найбільш часто вживаних можна назвати кнопки, поля введення, списки, перемикачі, написи, лічильники та інші. Використовуючи цей набір і редактор досить легко можна створити будь-який користувацький інтерфейс, який би задовольнив найвибагливішого користувача, крім того, використовуючи можливості мови Visual Basic можна вирішити і автоматизувати практично будь-яку задачу.
Для використання елементів управління в книгах MS Excel необхідне знання мови VBA. Освоївши цю мову програмування, ви зможете додавати різні команди в меню Excel, створювати нові діалогові вікна і складні додатки, призначені для тих користувачів, що раніш не працювали з Excel. Щоб виконувати подібні задачі, не досить уміти записувати і запускати макроси. Але найпростіші дії з елементами управління можна виконувати вдало поєднавши можливість записів макросів і деякі теоретичних відомостей про елементи управління.
Найперше, що нам потрібно знати про елементи управління, це те, що вони є об'єктами, а кожен об'єкт в термінології об'єктно-орієнтованого програмування має властивості, методи і події. Для кожного елемента управління набір властивостей, методів і подій різний, але вони мають між собою багато чого спільного. Отже для створення елементів управління нам прийдеться маніпулювати деякими властивостями, методами і подіями, тобто змінювати поведінку об'єкта.
Створення елементів управління.
Елементи управління створюються при допомозі панелі Элементы управления (Рис.8.5) , яку можна відобразити вибором команди Вид|Панели инструментов|Элементы управления, або натиснувши кнопку Элементы управления панелі інструментів Visual Basic.
Рис.8.5 - Панель інструментів "Элементы управления"
Всі кнопки, крім перших трьох служать для створення елементів управління. Для розміщення елемента управління на формі натисніть відповідну кнопку панелі інструментів Элементы управления і з допомогою миші перенести рамку елемента управління в потрібне місце.
Вивчення VBA за допомогою макросів
У попередньому пункті докладно розповідалося про те, як створюються і запускаються макроси. Макроси - це послідовності інструкцій, виконуючи які, Excel здійснює визначені дії. Як уже було сказано, макроси значно підвищують ефективність роботи, оскільки дозволяють уникнути витрат зусиль і часу на виконання повторюваних операцій. При записі макросу виконані користувачем дії і команди записуються у виді операторів, або рядків коду мови VBA. Декілька операторів складають процедуру, а процедури поєднуються в модулі, які можна розглядати як контейнери з кодом програми мовою Visual Basic for Applications.
Для того щоб одержати представлення про те, як записується макрос мовою Visual Basic for Applications, розглянемо приклад конкретної процедури, отриманої при записі макросу.
Приклад. Нехай нам потрібно, для визначення рейтингу груп факультету(університету) на кожній атестації студентів, визначати середній бал по атестації кожної групи факультету (університету). Крім того дані про кожну атестацію повинні зберігатись. Після виконання цієї процедури на екрані з'явиться така ж таблиця, як на Рис. 8.6. Оскільки таблиця, у якій вказується середній бал створюється декілька разів за семестр, можна автоматизувати цей процес, скориставшись макросом.
Рис. 8.6 - Таблиця "Рейтинг"
Для того щоб одержати макрос, що створює шаблон таблиці, виконаєте наступні дії.
1. Відкрийте нову робочу книгу.
2. Виберіть команду Сервис|Макрос|Начать запись.
3. У діалоговому вікні Запис макросу введіть ім'я Рейтинг і клацніть на кнопці ОК.
4. Клацніть на клітинкці B1 і введіть у неї Атестація:.
5. Клацніть на клітинці С1 і введіть у неї =Сегодня().
6. Клацніть на клітинці B2 і введіть у неї Курс.
7. Клацніть на клітинці А3 і введіть Група.
8. Виділіть клітинки А3-А4 і натисніть кнопку Обьеденить ячейки .
9. Клацніть на клітинці В3 і введіть Кількість оцінок.
10. Виділіть клітинки В3-Е3 і натисніть кнопку Обьеденить ячейки
11. Клацніть на клітинці В3 і введіть Середній бал.
12. Виділіть клітинки F3-F4 і натисніть кнопку Обьеденить ячейки.
13. Клацніть на клітинці В4 і введіть 5.
14. Клацніть на клітинці С4 і введіть 4.
15. Клацніть на клітинці D4 і введіть 3.
16. Клацніть на клітинці E4 і введіть 2.
17. Виділіть клітинки A1-F4 і натисніть кнопки (напівтовстий шрифт) та (вирівнювання по центру).
18. Клацніть на клітинці A5 і введіть ФН.
19. Клацніть на клітинці A6 і введіть МХВ.
20. Клацніть на клітинці A7 і введіть УТР.
21. Клацніть на клітинці A8 і введіть ЕК.
22. Клацніть на клітинці A9 і введіть Всього.
23. Клацніть на клітинці В9 і введіть =СУММ(B5:B8).
24. Скопіюйте цю формулу в клітинки С9,D9,E9 протягнувши макер заповнення.
25. В клітинку F5 ведіть формулу =СРЗНАЧ(B5:E5).
26. Скопіюйте цю формулу в клітинки F6-F9 протягнувши маркер заповнення.
27. Клацніть на клітинці B5 (це значить, що буде виділена ця клітинка і можна приступати до введення даних).
28. Клацніть на кнопці Зупинити запис.
Для того щоб перевірити результат виконання цього макросу, перейдіть на порожню сторінку, використовуйте команду Сервис|Макрос|Макросы, виберіть макрос під ім'ям Табель і клацніть на кнопці Виконати. На порожньому робочому листі з'явиться таблиця, у якій потрібно вказувати кількість середній бал кожної групи.
Рис. 8.7 - Програмний код макросу в редакторі Visual Basic Editor
Вихідний код мовою VBA
Звичайно, основна мета виконання приведеного вище прикладу полягає не в тому, щоб показати, як створюються макроси, а в тому, щоб зрозуміти, як записується макрос у кодах Visual Basic for Applications. Скористайтеся командою Сервис|Макрос|Макросы, щоб відкрити діалогове вікно Макрос. Виберіть макрос Рейтинг і клацніть на кнопці Изменить. При цьому відкриється вікно редактора Visual Basic Editor, показане на рис. 8.7. Як видно з малюнка, код програми мовою Visual Basic for Applications з'явиться праворуч - у вікні Модуль.
Текст програми буде виглядати так:
Sub Рейтинг()
' Рейтинг макрос
' Макрос

 
 

Цікаве

Загрузка...