WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → WEB – ПРОГРАМУВАННЯ - Реферат

WEB – ПРОГРАМУВАННЯ - Реферат

html-документу
Розглянемо більш детальніше дескриптори, які відносяться до кожної частини html-документу.
Загальні дескриптори і коментарі.
До загальних дескрипторів можна віднести:
1) - дескриптор-контейнер, повідомляє браузеру, що вся інформація, яка знаходиться між і є текстом, закодованим у відповідності із форматом HTML.
2) - дескриптор контейнер, який вказує на те, що даний текст, який міститься між цими дескрипторами є коментарем. Коментарі, так як і коментарі в будь-якій мові програмування, на екран не виводяться.
3) - ще один вид дескриптора-коментаря.
Дескриптори заголовку HTML-документа
Заголовок html-документа задається за допомогою дескриптора-контейнера . Цей дескриптор не є обов'язковим, проте дає необхідну інформацію для програми-браузера. Елементи, які розміщені всередині цього контейнера, в вікні браузера не відображаються.
Цей дескриптор може містити в собі такі дескриптори (використовуються тільки між парою :
1) - дескриптор контейнер, який служить для задання тексту, що буде відображатись в рядку заголовку вікна браузера.
Приклад:
Наша організація
Головна сторінка нашої організації
В вікні браузера це буде виглядати наступним чином:
Рис. 9.2 - Використання заголовків.
2) - задає повний URL документа. Використовується для вказування відносних URL. Має один обов'язковий атрибут HREF, який задає повний URL документа.
3) - надає інформацію про документ для браузера, пошукових серверів і інших додатків.
Синтаксис:
,
де
CONTENT - вміст дескриптора, в поєднанні з HTTP-EQUIV може використовуватися для автоматичного пере завантаження документа.
HTTP-EQUIV - забезпечує браузеру супровідну інформацію про документ. Якщо його значення рівно REFRESH, то документ перезавантажується через вказане в якості значення атрибута CONTENT.
NAME - ім'я дескриптора.
URL - URL завантажувального документа, після вказання інтервалу в секундах в якості значення атрибута CONTENT.
Примітка: Цей дескриптор дуже важливий при роміщенні головних Web-сторінок (зазвичай сторінок з назвами index.html) на Internet-сайтах. В цьому дескрипторі вказується ключові слова для пошуку пошуковими сторінками, а також короткий опис документа. Можна, наприклад, в документ вставити такі рядки.
Дескриптори тіла HTML-документа
Найголовнішою частиною HTML-документу все ж можна назвати тіло HTML-документу, саме в цій частині використовується найбільша частина дескрипторів, записуються сценарії, аплети тощо. Повністю про всі дескриптори та їх структуру, як вже було сказано, можна дізнатися за адресою: http://www.w3c.org. Ми ж розглянемо найбільш часто вживані дескриптори HTML.
Форматування символів у HTML
Нижче приведені деякі дескриптори форматування символів, підтримувані HTML. Кожен дескриптор, приведений тут є контейнером, тобто необхідно також використовувати завершальні дескриптори для завершення відповідного форматування.
Серед цих дескрипторів розглядають фізичні та логічні. Фізичні дескриптори конкретно вказують, як необхідно форматувати текст. Наприклад, дескриптор форматує текст напівжирним шрифтом. Дескриптори , , , , , , і також є фізичними. Логічні дескриптори визначають не те, як відображати текст, а що він собою представляє, залишаючи Web-браузеру можливість "вирішувати", як відображати даний текст. Дескриптори, що залишилися в таблиці, є логічними.
Таблиця 9.1 - Дескриптори форматування символів.
Дескриптор Опис
Напівжирний
Курсив
Підкреслений
Перекреслений
Перекреслений
Нижній індекс
Верхній індекс
Більший
Маленький
Приклад коду
Виділення (зазвичай курсив)
Використання визначеного шрифту
Моношириний
Приклад
Виділення (звичайно напівжирний)
Телетайп
Ім'я перемінної або параметра
Приклад
Приклад використання дескрипторів форматування символів:
Форматування символів
Напівжирний
Курсив
Підкреслений
Перекреслений
Перекреслений
Нижній індекс
Верхній індекс
Більший
Меншиий
Виділення (зазвичай курсив)
У Web-браузері Microsoft Internet Explorer, цей текст буде відображатись так, як показано на Рис.9.3.
Рис.9.3 - Приклад форматування символів.
Використання шрифтів
Кожний браузер для відображення використовує свій шрифт, тому одна і таж сторінка в різних браузерах буде відображатись різними шрифтами. Але, якщо нам потрібно використовувати визначений шрифт, то можна вказати, який шрифт слід використовувати. Крім цього можна задати розмір і колір шрифту.
Для того щоб визначити шрифт тексту, його розмір і колір, використовуйте дескриптор разом з атрибутами COLOR, FACE і SIZE. Можна вибрати будь-яку комбінацію цих атрибутів. Атрибут COLOR задає колір тексту. Колір можна вказувати буквеним, або числовим значенням (Див. Табл. 9.2) Атрибут FACE задає назву шрифту і задається одним або декількома назвами шрифтів, розділених комами. Якщо Web-браузер не знайде на машині перший зазначений шрифт, вона спробує відобразити текст другим і т.д. Атрибут SIZE задає відносний розмір шрифту: +1 позначає на один розмір більше, +2 - на два розміри більше, а -1 - на один розмір менше.
Шрифт, що вказується вами, у дескрипторі повинен існувати на комп'ютері користувача і мати те ж ім'я. У противному випадку браузер спробує відобразити його альтернативним шрифтом або шрифтом за замовчуванням.
Приклади зміни шрифту:
Приклад зміни шрифту
Приклади зміну шрифту
Цей приклад демонструє, як змінювати шрифт
для блоку тексту.
Цей приклад демонструє, як змінювати розмір
для блоку тексту.
Цей приклад демонструє, як змінювати шрифт, розмір і колір блоку тексту.
Цей текст в браузері Microsoft Internet Explorer буде виглядати так:в
Рис 9.4. Приклад зміни шрифту.
Кольори в HTML
Кольори в HTML можна задавати назвами та в шіснадцядковому RGB-форматі. В RGB-форматі форматі кольори задаються за допомогою шаблону #RRGGBB, де RR - дві шістнадцядкові цифри, які задають інтенсивність червоного кольору, GG - дві шістнадцядкові цифри, які задають інтенсивність зеленого кольору, BB - дві шістнадцядкові цифри, які задають інтенсивність синього кольору. Наприклад, #FFOOOO - це червоний, тому що інтенсивність синьої і зеленої складових на нулі, а червоної - на максимумі.
Проте найпростіше вказувати колір за назвою. Існує шістнадцять визначених назв кольорів:
Таблиця 9.2 - Базові кольори HTML
Константа Колір Значення
AQUA Бірюзовий(Аквамарин) #00FFFF
BLACK Чорний #000000
BLUE Синій(Голубий) #0000FF
FUCHSIA Бузковий #FF00FF
GRAY Сірий #808080
GREEN Зелений #008000
LIME Салатовий

 
 

Цікаве

Загрузка...