WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → WEB – ПРОГРАМУВАННЯ - Реферат

WEB – ПРОГРАМУВАННЯ - Реферат

URL-адресу Web-сторінки в адресному полі, скористатися меню, вибрати сервер у списку Обране (Favorites) і т.д.
Можливості Web-браузерів не обмежуються одним тільки відображенням HTML-документів. За допомогою Web-браузера можна,наприклад, переглянути Gopher-сервер або завантажити файли з FTP-сервера.
Використання елементів керування, надбудов і Java-аплетів
Раніш на Web-сторінці можна було знайти тільки текст і зображення. А тепер до ваших послуг усілякі мультимедійні об'єкти, а також об'єкти-додатки, наприклад, надбудови (plug-ins), елементи керування Active і аплети написані мовою Java. У будь-якого типу об'єкта, що знаходиться на Web-сторінці, є власний користувальницький інтерфейс. Наприклад, при натисненні правої кнопки миші на одних об'єктах на екрані з'являється контекстне меню, у якому можна вибрати команду. А інші об'єкти відображають елементи керування прямо на Web-сторінці.
В даний час у Web можна знайти об'єкти трьох різних типів: надбудови Netscape, елементи керування Active і Java-аплеты. Але розходження між цими типами об'єктів, взагалі ж, несуттєві. Усі вони виконують одне основне призначення: розширюють можливості Web-браузера. Одні об'єкти додають браузеру мультимедійні можливості, яких у нього не було, а інші - можливості відображення вмісту бази даних.
Більшість об'єктів установлюється на вашому комп'ютері самостійно. Вам нічого не потрібно робити, хіба що почекати небагато, поки браузер їх завантажить. Але деякі модулі розширення не здатні на таке, тому їх приходиться встановлювати вручну. При відвідуванні Web-сервера, на якому використовується один з подібних модулів розширення, браузер дасть вам докладні інструкції про те, як знайти й встановити необхідні файли.
Робота з динамічними даними
Динамічний HTML користується в даний час величезною популярністю, оскільки дозволяє розроблювачеві створити дійсно інтерактивну Web-сторінку, а не статичний документ. Подібна можливість досягається за рахунок того, що для кожного елемента Web-сторінки можна написати сценарій. Наприклад, можна написати сценарій зміни кольору слова при приміщенні на нього покажчика миші, чи написати сценарій імітації феєрверку при натиненні кнопки миші на деяких елементах Web-сторінки.
3. Створення WEB - сторінок
Створення Web-сторінок з допомогою мови HTML
Гіпертекстові Web-сторінки зберігаються в звичайних текстових файлах з розширенням НТМ або HTML. HTML - мова розмітки гіпертекстових документів, призначена для створення та написання гіпертекстів. HTML - базується на стандартній мові узагальненої розмітки (SGML - Standard Generalized Markup Language) та призначений для опису взаємопов'язаних документів у розподіленій мережевій інформаційній системі WWW. HTML описує не тільки структуру документів, а й зв'язок між ними. У загальному вигляді HTML - це набір стилів (tags), які виділяють різні компоненти WWW-документів.
Зовнішній вигляд документа на екрані користувача визначається браузером. Браузери є графічні та текстові, в кожнім браузері документ буде виглядати по-своєму, але структура його залишиться незмінною, оскільки вона задана форматом html..
Мова HTML є лінійною мовою й у стандартному варіанті не підтримує циклів або розгалужень, при умові, що не використовуються технології SSI (Server Side Includes), DHTML (Dynamic HTML) або ASP (Active Server Pages) чи PHP. Браузер передивляється документ від початку і до кінця, одразу форматуючи сторінку. Використання програм, які мають назву CGI-script (VB-Script, JAVA-Script), а також використання мов серверного програмування (включаючи SSI, ASP, PHP, JAVA) змінилося уявлення про HTML документ, як про статичний текст з елементами гіпертекстової розмітки. Нові технології дозволяють генерувати активні документи і використовувати всю техніку програмування для їх створення.
Чистий HTML- це мова, що описує, як повинен виглядати документ. Його також можна назвати мовою розмітки.
Основним елементом HTML є дескриптори або теги. Документ форматується при додаванні дескриптора, що точно вказує, як повинен виглядати текст. Дескриптори HTML розташовані у кутових дужках . Умовно дескриптори модна розбтити на три частини:
· Дескриптори, які інформують браузер про те, що документ є HTML-документом, і дескриптори коментарів.
· Дескриптори заголовків HTML-документа.
· Дескриптори тіла HTML-документа.
Розрізняють два тири дескрипторів: дескриптори-контейнери і прості дескриптори.
Дескриптори-контейнери обмежують текст із двох сторін. Завершальний дескриптор відрізняється від починаючою тільки косою рисою - . Між ними може знаходитися як текст, так і інші дескриптори.
Наприклад: дескриптор включає режим напівжирних символів, а дескриптор - виключає. Усередині цієї фрази дескриптор включає режим курсиву, а дескриптор - виключає. Тобто наступний вираз записаний мовою HTML -
Це реченнямістить фразу , надруковану курсивом .
На екрані браузера буде виглядати таким чином:
Це речення містить фразу, надруковану курсивом.
Існують також дескриптори, що не є контейнерами. Ці дескриптори просто вставляють спеціальний елемент або виконують спеціалізовану функцію на Web-сторінці. Наприклад, один з найбільш вживаних дескрипторів використовується для розриву рядка, а дескриптор використовується для вставки на сторінку малюнка. У цих випадках завершальні дескриптори не використовуються.
Атрибути HTML
Безліч дескрипторів HTML також приймають параметри, які називаються атрибутами. Атрибути використовуються для вказівки додаткової інформації Web-браузерові про те, як застосовувати цей дескриптор. Якщо ви додасте дескриптор, що створює посилання, то атрибути будуть використовуватися для вказівки URL зв'язаної Web-сторінки. Атрибути - це імена, яким через знак рівності (=) привласнюються визначені значення. Наприклад, для зв'язку з файлом HTML необхідно атрибутові HREF привласнити URL цього файлу - HREF=document2.htm і помістити його між відкриваючою і закриваючою кутовою дужками дескриптора :
Друга сторінка
Якщо рядок значення параметра містить пробіли, її необхідно записувати в одинарних або подвійних лапках. Наприклад, .
Структура документів HTML
Кожен файл HTML має однакову базову структуру. Умовно його можна розбити на дві частини - заголовок і тіло. Відповідно є дескриптори які відносяться до заголовка і тіла html-документу, але крім цього, як ми говорили, існують ще загальні дескриптори. Тому, структуру html, розглядають поряд з структурою дескрипторів.
В загальному кожен html-файл починається з дескрипторів і закінчується дескриптором . Усередині цього контейнера вкладені два інші: і . Контейнер містить заголовну інформацію про документ, а контейнер вміст документа. В загальному ж структура html-файлу така:
Текст заголовку html-документа
Текст

 
 

Цікаве

Загрузка...