WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Створення інтерактивних Web-сторінок - Реферат

Створення інтерактивних Web-сторінок - Реферат


Реферат на тему:
Створення інтерактивних Web-сторінок
Використання сценаріїв
Сценарії використовуються для надання Web-сторінкам динамічності. Наприклад, за допомогою сценаріїв можна перевіряти правильність введених у форму даних перед тим, як відправити них на сервер. Якщо ви що-небудь можете помістити на Web-сторінку, то до нього можна приєднати сценарій, або керувати їм за допомогою сценарію.
Найпоширенішою та найпершою мовою сценаріїв є мова JavaScript, хоча, лідерство в неї прехоплює мова VBScript, розроблена фірмою MicroSoft на основі мові Visual Basic. Але, по-перше, мову підтримують JavaScript і Internet Explorer. По-друге, JavaScript - могутня мова сценаріїв, що задовольняє більшість виникаючих вимог. VBScript є альтернативною мовою сценаріїв, і вона являє собою спрощену версію мови Visual Basic.
Додавання сценаріїв на Web-сторінку
Для додавання VBScript, JavaScript на Web-сторінку використовується дескриптор , що має один-єдиний атрибут LANGUAGE. Привласніть цьому атрибутові значення VBSCRIPT, щоб вибрати мову VBScript. Оскільки дескриптор є контейнером, необхідно використовувати завершальний дескриптор . От як це виглядає:
I Оператори VBScript I
Можна і не використовувати атрибут LANGUAGE. Якщо ви не вкажете цей атрибут, то більшість браузерів буде використовувати мова JavaScript, хоча це і не визначено ні консорціумом W3C, ні яким-небудь стандартом.
Якщо Web-браузер, не підтримує VBScript чи JavaScript, то він ігнорує дескриптори і , однак відображає усе, що знаходиться між ними, припускаючи, що там розміщено якийсь текст HTML.
Для того щоб сховати текст сценарію, використовуйте коментар. Перед блоком коду сценарію необхідно коментар відкрити, а після останнього оператора - закрити. Web-6poyзepы, що підтримують JavaScript, ігнорують коментарі, а інші - ігнорують усе, що в них знаходиться.
function AddSeries(last)
intTotal = 0;
for(j = 1; j
Підключення сценаріїв до подій
Уміння вбудовувати сценарії в Web-сторінки і завантажувати них через Internet недостатньо адже іноді вам потрібно буде перехопити якась подія від об'єктів, поміщених на Web-сторінку. Для цього потрібно навчитися підключати сценарії до подій.
Більшість об'єктів на Web-сторінці має події.
Таблиця 9.5 - Основні події HTML
Назва Умова виникнення
OnBlur Поле форми втрачає фокус
OnChange Уміст полючи або списку змінюється
Onclick Користувач клацає на об'єкті
OnFocus Поле форми одержує фокус
OnMouseOut Покажчик миші виходить за межі об'єкта
OnMouseOver Покажчик миші переміщається над об'єктом
OnSelect Користувач вибирає поле форми
OnSubmit(submit) Користувач клацає на кнопці відправлення
Об'єкти, події й оброблювачі подій взаємодіють. Оброблювач подій зв'язується з об'єктом, використовуючи подію. Зв'язування здійснюється за допомогою додаткових атрибутів подій, яким привласнюється один оператор, що виконує функцію. Наприклад, для зв'язку функції на JavaScript, що називається MyFunction (), з подією onclick кнопки, необхідно, щоб дескриптор виглядав у такий спосіб:
Так само просто зв'язується оброблювач подій і з іншими подіями. У нашому випадку атрибут події - onClick. Можна додати оброблювач ще однієї події і зв'язати його з якою-небудь подією:
Припустимо, ви завантажили сценарій, що відображає в рядку стану повідомлення, коли користувач наводить покажчик миші на яке-небудь посилання на сторінці. Ви поміщаєте цей сценарій на свою сторінку, а він не працює. Проблема полягає в тім, що він не зв'язаний з подіями. Необхідно зв'язати функцію Message () з подією onMouseOver для кожного дескриптора у файлі HTML, як показано нижче.
Зв'язування нового сценарію.
Зв'язування нового сценарію
Уперед
Назад
Створення інтерактивних Web-сторінок з допомогою мови сценаріїв VBScript.
VBScript - це мова Web-сценаріїв. Він є одним з діалектів мови VBA і також вбудований в додатки MS Office, як іVBA. Редактор VBScript можна викликати в додатках MS Office, виконавши команду Сервис|Макрос|Редактор Сценариев або натиснувши сполучення клавіш Alt+Shift+F11.
VBScript дозволяє:
1. Вставляти в HTML-документи програми обробки зі сторони клієнта.
2. Одержувати доступ до властивостей, методів і подій
2.1. Елементів HTML-документів.
2.2. Active-X елементів HTML-документів.
2.3. Об'єктів Internet Explorer.
VBScript - інтерпритатор, який вбудований в браузер, і відповідно браузер може запускати програми написані на VBScript. Тобто ці сценарії виконуються на стороні клієнта.
На відміну від сценаріїв VBScript, ASP-сценарії (Active Service Page) дозволяють створювати сценарії, які будуть виконуватись на стороні сервера, тобто ASP-сценарії передають в браузер не саму програму, а тільки тест і HTML-дескриптори згенеровані Web-сервером. При допомозі моделі ADO (AvtiveX Data Object) ASP також доступні бази даних, які зберігаються на сервері. Але для використання ASP-сценаріїв недостатньо офісних додатків, редакторів Visual Basic for Application і редактора сценаріїв VBScript. Для цього необхідно встановити також Web-сервер Internet Information Server, який би міг інтерпретувати ASP-сценарії, а також якщо потрібний доступ до даних які зберігаються в базі даних, бажано встановити систему управління базами даних Microsoft SQL Server.
На сьогоднішній день досить велика кількість Web-серверів і Web-сайтів працюють на платформі Windows, з використанням Internet Information Server і відповідно створено велику кількість програм з допомогою ASP для доступу до інформаційних ресурсів Internet.
ЛІТЕРАТУРА
1. Бухвалов А.В. и др. Финансовые вычисления для профессионалов.- СПб.: БХВ-Петербург, 2001.-320с. ил.
2. Гарнаев А.Ю. Excel, VBA, Internet в экономике и финансах.- СПб.: БХВ-Петербург, 2001.- 816с.:ил.
3. Евдокимов В.В. и др. Экономическая информатика. Учебник для вузов. Под ред. Д.э.н., проф. В.В.Евдокимова. - СПб.: Питер, 1997. - 592с.
4. Згуровський М.З., Коваленко І.І., Міхайленко В.М. Вступ до комп'ютерних інформаційних технологій: Навч.посіб. - К.: Вид-во Європ. ун-ту (фінанси, інформ. системи, менеджм. і бізнес), 2000.- 265 с.
5. Информатика. Базовый курс/ Симонович С.В. и др.- СПб.: Питер, 2000.- 640с.:ил.
6. Карлберг, Конрад. Бизнес-анализ с помощью Excel.: Пер с англ.- К.: Диалектика, 1997.- 448с.: ил.
7. Лук'янова В.В. Комп'ютерний аналіз даних: Посібник. - К.: Видавничий центр "Академія", 2003. - 344с. (Альма-матер)

 
 

Цікаве

Загрузка...