WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

логічних дисків, а не на дискеті, цей список буде недоступний. Якщо ж у шляху до архівного файла як накопичувач інформації прописано диск А:, то ви можете вибрати один з таких параметрів запису:
Автоматично - програма автоматично заповнить вільний простір кожної дискети частиною архівного файла. При цьому інформація, що зберігається на цих дискетах, залишиться непошкодженою.
Автоматично + стерти перше дискове - програма запросить дозвіл на очищення кожної дискети, зітре файли, що містяться на ній, а потім заповнить її частиною архівного файла.
Без розподілу - програма створить звичайний архівний файл, не розтягуючи його на кілька дискет.
З першими двома параметрами все зрозуміло. У вас може виникнути закономірне питання: "Навіщо потрібен третій параметр, адже якщо місця на дискеті вистачить, то програма однаково не задіюватимеінші дискети!" Справа в тому, що архів, створений методом span (від англ. "приєднувати"), не може бути оновлений: у нього не можна додавати файли й не можна витя-гати з нього окремі файли. Його можна тільки повністю розархівувати. Тому якщо ви не хочете, щоб архівний файл вийшов span-архівом, виберіть третій параметр із списку.
У процесі створення архівного файла програма при заповненні кожної дискети видає діалогове вікно, у якому просить користувача вставити в дисковід наступну дискету для запису.
Настроювання архіватора
Під списком розташовано дві групи прапорців.
У першій, Опції, ви можете активізувати збереження повних шляхів до архівованих файлів (пункт Зберігати інформацію про шляхи), а також дати команду програмі зберігати імена файлів у форматі MS DOS (пункт Включати файли DOS 8.3). Як ми вже казали, формат припустимих імен у цій операційній системі відрізняється від формату, що використовується у Windows. В операційній системі MS DOS максимальна довжина імені файла складає лише 8 знаків, а розширення - 3 знаки.
За допомогою другої групи, Атрибути, ви можете проінструктувати програму про те, що робити з атрибутами архівованих файлів. Активізований прапорець Включати, якщо встановлено атрибут архівний дозволяє архіватору додавати в архів тільки ті файли, які мають у властивостях відповідний атрибут. Якщо ви активізуєте прапорець Відновити атрибут архіву, то в процесі архівації з файлів буде знято атрибут "архівний" (зверніть увагу на те, що в російській версії архіватора WinZip допущена помилка - пункт називається "Відновити атрибут архіву", хоча насправді атрибут видаляється). І нарешті, останній прапорець Включати системні і приховані дає програмі команду додавати в архів також файли з атрибутами "прихований" і "системний".
Внизу вікна розташована вже знайома вам кнопка Пароль, за допомогою якої ви можете задати пароль для шифрування архівованих даних. Потрібно сказати, що архіватор WinZip має менш надійну систему шифруван-WinRAR, тому використовувати його виключно з метою захисту інформації не слід.
Зробивши всі необхідні настроювання, натисніть на кнопку Додати, щоб почати процес архівації.
Архівацію файлів також можна робити крок за кроком; для цього скористайтеся інтерфейсом WinZip Wizard. Дотримуючись інструкцій архіватора, переходьте від одного діалогового вікна до іншого, роблячи відповідні настроювання. Потрібно сказати, що архівування даних за допомогою WinZip Wizard займає більше часу, ніж звичайне архівування за допомогою контекстного меню обраних об'єктів.
Робота з архівними файлами
Щоб відкрити архівний файл і перейти до роботи безпосередньо з даними, які містяться в ньому, просто зробіть на цьому файлі подвійне клацання. WinZip запуститься автоматично, і якщо ви використовуєте інтер-фейс WinZip Classic (він зручніший для роботи із запакованими файлами), у робочій області архіватора відобразяться всі файли, що містяться в архіві.
Якщо WinZip Classic у вас уже запущений, просто перетягніть архів у робочу область його вікна. За допомогою кнопок, розташованих під системним меню вікна архіватора, ви можете додавати файли в архів (кнопка
Додати) і витягати окремі файли з архіву (кнопка Витягти). Цікаву можливість надає команда Настроювання, яка викликається за допомогою однойменної кнопки або однойменного пункту спадного меню Дії. З її допомогою ви можете не тільки розпакувати архів, але й автоматично створити в головному меню операційної системи вкладене меню з ярликами розархівованих файлів.
Як ми вже казали, WinZip підтримує можливість створення архівів, що саморозпаковуються. Щоб створити такий архів, відкрийте архівний файл за допомогою інтерфейсу WinZip Classic і виберіть пункт Створити exe-файл зі спадного меню Дії. На екрані з'явиться діалогове вікно, у полі Створити zip-файл, який саморозпаковується... якого автоматично пропишеться шлях до архівного файла, що потрібно конвертувати. Друге поле, Шлях для розпакування, за замовчуванням не заповнений. Однак якщо ви хочете, то можете прописати в ньому той шлях, який пропонуватиметься користувачеві при розпакуванні файла (звичайно ж, користувач може змінити цей шлях, якщо він йому не підходить). За допомогою перемикачів, розташованих нижче, ви можете вибрати метод упакування для span-архівів.
Архіватор WinZip, так само, як і архіватор WinRAR, дозволяє додавати до архівів коментарі. Для того щоб це зробити, виберіть пункт Коментарі... із спадного меню Дії. На екрані з'явиться діалогове вікно, у якому ви зможете набрати і зберегти (за допомогою кнопки Зберегти) свій коментар. Ви також можете вибрати шрифт, яким відображатиметься коментар - для цього скористайтеся кнопкою Шрифт.
Витягання файлів з архіву
Так само, як і у випадку з архіватором WinRAR, файли з ZIP-архівів за допомогою архіватора WinZip можна витягти двома шляхами - скориставшись контекстним меню архівного файла або безпосередньо через вікно архіватора.
Користуватися контекстним меню архівного файла набагато зручніше, тому що ви можете вибрати з його допомогою потрібний спосіб розархівації, не звертаючись при цьому до самої програми. Отже, файли архіватора WinZip мають два пункти контекстного меню, пов'язані з процесом їх розархівації .
Пункт Extract to... дозволяє користувачеві задати папку, у яку повинні бути витягнуті файли з архіву, а також настроїти процес розархівації. При виборі пункту Extract to folder ім'я_архіву файли з архіву будуть витягнуті в папку, яку архіватор створить за назвою архівного файла. При виборі цього пункту контекстного меню вам не доведеться нічого настроювати.
Наприкінці розділу, присвяченого архіваторам, потрібно сказати, що на домашньому комп'ютері цілком достатньо одного архіватора WinRAR, тому що він уміє працювати з файлами практично всіх існуючих на сьогоднішній день архівів. Однак можливою є також паралельна інсталяція відразу декількох архіваторів - вони не заважатимуть один одному.

 
 

Цікаве

Загрузка...