WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

настроїти процес розархівації, скористайтеся пунктом Витягти файли.... На екрані з'явиться діалогове вікно, у якому ви зможете задати шлях для розархівації (праворуч відображається дерево каталогів, у якому ви можете знайти потрібну папку - шлях при цьому пропишеться автоматично), а також зробити додаткові настроювання.
Ви можете визначити методи розархівації, використовуючи дві групи перемикачів Режим оновлення та Режим перезапису. У групі Режим оновлення при виборі перемикача Витягти із заміною файлів здійснюється звичайна розархівація даних, причому файли з архіву заміняють файли з ідентичними назвами (якщо такі містяться в папці, у якій здійснюється розархівація). При виборі перемикача Витягти з відновленням файлів файливитягаються з архіву, а також відбувається заміна вже існуючих файлів їх пізнішими версіями (якщо такі містяться в архіві). При виборі перемикача Оновити існуючі файли розпаковуються тільки ті файли, які мають назви, ідентичні назвам уже існуючих у папці файлів, і дату зміни пізнішу, ніж у вже існуючих файлів. У наступній групі - Режим перезапису - ви можете визначити порядок заміни вже існуючих файлів архівними. Якщо ви виберете перемикач Видавати запит при перезапису, то перед заміною файла архіватор виводитиме на екран діалогове вікно із запитом на підтвердження цієї операції. При виборі перемикача Переписувати без запиту архіватор замінятиме існуючі файли архівними, не запитуючи при цьому дозволу ко-ристувача. Якщо ж ви не хочете, щоб при розархівації відбувалася заміна файлів, увімкніть останній перемикач - Пропускати існуючі файли.
У вас є можливість здійснити гнучкіше настроювання процесу розархівації за допомогою трьох прапорців. Активізований прапорець Витягання без шляхів дає архіватору команду не витягати шляхи до файлів. Будьте обережні - якщо у вашому архіві містяться файли з різних папок, але з однаковими назвами, то в результаті втрати шляхів при витяганні цих файлів ушкодиться інформація! Якщо ви активізуєте прапорець Знімати атрибут "архівний", то із всіх витягнутих файлів буде знятий атрибут "архівний". Прапорець Залишити ушкоджені файли дає відповідну команду.
Розархівацію можна зробити також із самого архіватора, установивши курсор на архіві й натиснувши кнопку Витягти (або скориставшись відповідними пунктами спадного меню Команди).
Ви також можете витягати окремі файли як із звичайного архіву, так і з такого, що саморозпаковується. Для цього ввійдіть в архів, відзначте потрібні файли й натисніть кнопку Витягти в....
АРХІВАТОР WINZIP
Архіватор WinZip (мал. 291) створено закордонними програмістами. Це ще один архіватор, що користується великою популярністю у комп'ютерному світі, - близько 70 % файлів в Інтернеті запаковуються саме з його допомогою.
Як ми вже казали, WinZip істотно перевершує WinRAR у швидкості стискання. Що ж до ступеня стискання, то в деяких випадках він трохи відстає від свого конкурента. Зате, на відміну від WinRAR, цей архіватор не тільки підтримує роботу з файлами інших архіваторів формату ARJ, LZH, ARC, TAR, TAZ, TGZ, Z, GZ, CAB, UUE, XXE, UU, B64, HQX, BHX, але й уміє відкривати архівні файли таких додатків, як Microsoft Media Player 7 (формату WMZ), Yahoo! Player (формату YFS) і програвана WinAmp (формату WSZ). Файли, створені самим WinZip, мають розширення zip.
Що ж до можливостей настроювання процесу архівації, то у WinZip їх значно менше, ніж у WinRAR. Цей архіватор не підтримує створення цільних архівів; у користувача немає можливості відразу створити архів, що саморозпаковується (хоча потім звичайний архів можна конвертувати в exe-файл). WinZip не підтримує повною мірою створення файлів архівного тому. Тобто, якщо в WinRAR ви могли створювати архівні томи будь-якого розміру на будь-якому накопичувані (чи то логічний диск вінчестера, чи то дискета), то за допомогою архіватора WinZip ви можете лише "розтягти" один архівний файл на кілька дискет, не маючи при цьому можливості задати розмір архівного тому (його розмір визначатиметься автоматично, відповідно до обсягу дискети). Але, так чи інакше, WinZip підтримує всі основні можливості створення архівів: відновлення файлів, збереження повних шляхів, шифрування даних тощо.
У WinZip передбачено два різних інтерфейси - WinZip Wizard та WinZip Classic. Під час інсталяції програми ви можете вибрати, з яким із цих двох інтерфейсів ви хочете працювати. Після установки ви можете переключатися між інтерфейсами за допомогою кнопок з відповідними назвами.
Не можна однозначно сказати, який із двох інтерфейсів зручніший: вони абсолютно різні, кожен з них має свої недоліки й переваги.
Інтерфейс WinZip Classic дуже схожий на інтерфейс архіватора WinRAR, тоді як інтерфейс WinZip Wizard являє собою послідовність діа-логових вікон, у яких користувач може крок за кроком пройти всю процедуру настроювання архівації, створення архівних файлів тощо.
Потрібно сказати, що при створенні архівних файлів найзручніше використовувати швидкі посилання, які цей архіватор, подібно до архіватора WinRAR, додає в контекстні меню всіх файлів і папок.
Створення архівного файла
Процес створення архівного файла дуже простий: вам потрібно виділити об'єкти, що підлягають архівації, відкрити їхнє контекстне меню й вибрати в ньому пункт Add to_iм'я apxiay.zip.
Це швидкий спосіб створення архівних файлів; вам при цьому не доведеться робити які-небудь настроювання, програма зробить усе сама. Але, як ви вже знаєте, автоматичний метод створення будь-якого об'єкта завжди набагато менш якісний, ніж ручний. Тому, якщо ви хочете взяти участь у процесі архівації і зробити необхідні вам настроювання, скористайтеся іншим пунктом контекстного меню об'єктів - Add to Zip (альтернативний спосіб - відкрити WinZip Classic і перетягнути в його робочу область виділені об'єкти).
При виборі цього пункту меню на екрані з'явиться діалогове вікно з різними настроюваннями. Практично всі з них вам уже знайомі - вони були заді-яні в архіваторі WinRAR.
Угорі розташоване поле, у яке потрібно ввести шлях до вже існуючого архіву або прописати шлях та ім'я нового архіву. За допомогою двох кнопок - Новий... та Відкрити... ви можете знайти потрібну вам папку й архівний файл - у цьому випадку шлях пропишеться автоматично.
Далі розташований спадний список Дії, у якому ви можете вибрати метод стискання файлів: чи потрібно заміняти, оновлювати файли тощо. Пункти цього списку аналогічні до пунктів у настроюваннях архіватора WinRAR.
Нижче знаходиться спадний список Стискання, у якому ви можете визначити ступінь стискання. Пункт Максимально (повільно) відповідає найвищому ступеню стискання, пункт Супершвидко - найнижчому, а при виборі пункту Немає стискання взагалі не здійснюватиметься.
Спадний список Дисковий розподіл відповідає за розтягування файла на кілька дискет. Якщо ви створюєте архівний файл на одному з

 
 

Цікаве

Загрузка...