WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

зазвичай використовується при оновленні архівів. Коли він активізований, у процесі створення архівного файла програма автоматично додає до його імені поточну дату, формат якої можна задати маскою в полі, розташованому поруч із прапорцем.
Під прапорцями на закладці розташовано групу спадних списків Час файла.
За замовчуванням WinRAR архівує файли й папки незалежно від дати їх створення і зміни. Використовуючи пункти "давніший, ніж" або "новіший, ніж" і поля поруч із списком Додавати файли, ви можете дати програмі команду, щоб вона додавала в архів файли, створені, наприклад, більш ніж три дні тому, або навпаки, за останнітри дні.
Список Установити час архіву дозволяє призначити час створення архіву. За замовчуванням у цьому списку обрано пункт "поточного системного часу", тобто будь-який архів при створенні або при зміні датується поточним системним часом. Однак ви можете також вибрати пункт "час оригінального архіву" - тоді час створення оновлюваного архіву залишиться незмінним, або пункт "часу найновішого файла" - тоді архіву буде привласнений час створення (або зміни) того файла, який був створений пізніше за всі інші файли цього архіву. Використання останнього пункту зручне в тих випадках, якщо ви збираєтеся часто оновлювати файли створюваного архіву - так вам буде легше довідатися про останню дату оновлення.
Остання закладка - Коментар.
На цій закладці ви можете додати свій коментар до архіву. Якщо ви хочете, щоб як коментар до архіву було приєднано інформацію з якого-небудь файла, введіть його ім'я і шлях до нього в полі Завантажити коментар із файла (при цьому ви можете скористатися кнопкою Огляд...). Ви також можете написати коментар вручну: наберіть його в полі Введення коментаря вручну.
Після того як ви зробите потрібні настроювання, натисніть кнопку ОК для початку процесу архівації. На екрані з'явиться діалогове вікно, у якому буде відображатися інформація про перебіг архівації. Після закінчення стискання за заданою вами адресою з'явиться архівний файл.
При інсталяції на комп'ютер архіватор WinRAR додає в контекстне меню файлів і папок чотири своїх пункти.
Якщо вам потрібно швидко заархівувати файли або папки, ви можете зробити це, не входячи в сам архіватор. Потрібно лише виділити ті об'єкти, які ви хочете стиснути, й вибрати пункти контекстного меню Додати в архів... (у цьому випадку ви зможете настроїти процес архівації) або Додати в ім'я_архівного_файла.гаг (програма заархівує об'єкти, використовуючи настроювання за замовчуванням - середній ступінь стискання тощо).
Робота з архівними файлами
Як ми вже говорили, з файлами, поміщеними в архів, можна робити різні операції, які згадувалися вище. Для того щоб ці операції стали доступними, в архівний файл потрібно ввійти - знайти його в робочій області вікна архіватора й натиснути Enter на клавіатурі. При цьому в адресному рядку ім'я поточного накопичувача інформації зміниться на ім'я архіву, у який ви ввійшли.
Якщо до архіву вводився коментар, він буде відображатися в спеціальній області праворуч.
Якщо при створенні архіву дані шифрувалися паролем, зашифровані файли буде позначено зірочкою. При спробі відкривання такого файла програма виведе на екран діалогове вікно, у яке запропонує вам ввести пароль. Щоб вам не доводилося вводити пароль щоразу при роботі з файлами, ви можете застосувати його один раз і до всього архіватора. Для цього скористайтеся іконкою ключа в рядку стану вікна архіватора або виберіть пункт Пароль спадного меню Файл. При цьому іконка ключа стане червоною. Тепер при створенні, зміні або розпакуванні будь-якого архіву (не тільки поточного) програма використовуватиме заданий пароль.
Знаходячись усередині архіву, ви можете скористатися кнопкою Інфо для одержання додаткової інформації про нього. При натисканні цієї кнопки на екрані з'являється діалогове вікно, що включає чотири закладки.
На першій закладці - Інформація - розташовано загальну інформацію про архів: операційна система, у якій здійснювалося стискання, кількість та обсяг стиснутих файлів, ступінь стискання, інформація про застосовані до архіву настроювання.
Елементи закладки Параметри дозволяють зробити ті настроювання, що були доступні при створенні архіву, але не були зроблені. Ви також можете змінити ці настроювання, якщо вони вже були застосовані до архіву.
Якщо ви не додали коментар при створенні архівного файла, то можете скористатися закладкою Коментар, щоб зробити це зараз.
І нарешті, за допомогою закладки SFX можна зробити архів таким, що саморозпаковується, або змінити відповідне настроювання вже існуючого архіву. Назви розпаковувальних модулів, перераховані на цій сторінці, відповідають операційній системі, у якій здійснюватиметься розпакування архіву. У процесі роботи із звичайним архівом ви можете додати до нього відповідний модуль, щоб зробити його таким, що саморозпаковується, або навпаки - видалити sfx-модуль, щоб створити звичайний архівний файл. При цьому програма не змінюватиме існуючий архів, що само-розпаковується, а створить новий.
Посилання на архіви, з якими ви часто працюєте, можна додавати у спадному меню Обране. Це дуже зручно - вам не доведеться щоразу переходити від диска до диска, від папки до папки в пошуках потрібного файла: ви зможете просто відкрити меню й вибрати ім'я потрібного архіву. Для того, щоб додати архів у меню.
Обране, скористайтеся пунктом Додати до Обраного... - на екрані з'явиться діалогове вікно, у якому програма запропонує вам увести ім'я посилання на архів (за замовчуванням як ім'я прописується повний шлях до архівного файла). Для того, щоб змінити черговість пунктів меню Обране або змінити назву окремих посилань на архіви, скористайтеся пунктом Упорядкувати обране....
Такими є основні можливості роботи з архівними файлами формату RAR. Про інші особливості архіватора WinRAR, які не так часто використовуються при роботі з архівами, ви можете прочитати в довідковій службі архіватора.
Витягання файлів з архіву
Рано чи пізно в користувача виникає потреба розпакувати дані, що зберігаються в архіві. Якщо архів здатний саморозпаковуватися, то з ним проблем не виникне - по суті, це звичайний програмний файл. Зробіть на ньому подвійне клацання або натисніть Enter на клавіатурі, і в діалоговому вікні, що з'явиться, задайте шлях для розпакування. Потім натисніть кнопку Витягти.
Якщо ж ви маєте справу із звичайним архівним файлом, то процедуру розархівації можна зробити трьома способами. Для простого витягання всіх файлів можна просто скористатися пунктами контекстного меню архівного файла, які WinRAR додає при інсталяції у систему.
Якщо вам просто потрібно витягти вміст архіву в окрему папку, ім'я якої відповідатиме імені архіву, не здійснюючи при цьому жодних додаткових настроювань, виберіть пункт Витягти або Витягти в поточну папку. Якщо ж ви хочете

 
 

Цікаве

Загрузка...