WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

за ступінь стискання архіву. Найвищий ступінь стискання встановлюється пунктом Максимальний, а найнижчий - пунктом Швидкісний. Пункт Без стискання дозволяє додати файли в архів, при цьому не застосовуючи до них стискання.
Другий список - Розмір тому, байт - дозволяє настроїти розмір архівного тому. Якщо ви хочете одержати звичайний архівний файл, залишіть це поле порожнім. Якщо ж ви хочете, щоб у результаті програма створила архівні томи, введіть їхній розмір у байтах (при цьому враховуйте, що в одномукілобайті міститься не 1000, а 1024 байт, а в одному мегабайті 1024 Кб) або виберіть зі списку пункт Автовизначення (розмір тому визначатиметься автоматично при запису на накопичувач інформації).
На закладці Додатково ви можете здійснити більш тонке настроювання процесу архівації. Ми не будемо зупинятися докладно на кожному з її еле-ментів, а тільки розповімо вам про ті з них, які найчастіше використовуються.
Як ми вже говорили, на цій закладці можна настроїти розмір "запису про відновлення" архіву у відсотках.
На цій закладці також розташована кнопка Встановити пароль. Якщо ви не задали пароль у процесі роботи з архіватором, але хочете застосувати його зараз для шифрування архівованих даних, скористайтеся цією кнопкою. На екрані з'явиться діалогове вікно, у якому архіватор запропонує вам увести пароль двічі у два різних поля.
В обидва поля потрібно вводити той самий пароль. Для чого це робиться? Справа в тому, що при створенні пароля ви можете випадково зробити помилку, наприклад, зачепити зайву кнопку на клавіатурі. Програма прийме цей пароль, і потім ви не зможете ані витягти дані з архівного файла, ані повноцінно працювати з ним. Тому архіватор "підстраховується", пропонуючи користувачеві ввести пароль двічі. При введенні пароля у відповідних полях з'являтимуться не ті символи, які ви вводите, а зірочки, щоб користувачі, які знаходяться поруч, не змогли нічого побачити. Якщо ви не хочете, щоб пароль приховувався зірочками, відзначте прапорцем пункт Відображати пароль при введенні (при цьому одне поле зникне, і пароль треба буде вводити тільки один раз, адже ви візуально зможете контролювати процес набирання на наявність помилок).
На наступній закладці - Файли- вказуються ті файли й папки, які повинні бути додані в архів, а також файли (або маски), що повинні бути пропущені при архівації.
Імена файлів, що підлягають архівації, перераховано в полі Додані файли. Імена файлів беруться в подвійні лапки, перед кожним новим ім'ям стоїть пробіл. Для чого потрібно це перерахування? Справа в тому, що в користувача може виникнути потреба стиснути в один архів файли з різних папок. Звичайно, можна створити нову папку і скопіювати в неї потрібні вам файли, але кому потрібні ці зайві незручності? Ви завжди можете скористатися кнопкою Додати, яка знаходиться поруч з полем Додані файли. Ця кнопка викликає діалогове вікно, за допомогою якого ви, пересуваючись за структурою папок на різних дисках, можете послідовно додавати в поле Додані все нові й нові файли, які потребують архівування.
Чому цей спосіб додавання файлів зручніший, ніж спосіб із створенням нової папки й копіюванням у неї потрібних файлів? Відповідь дуже проста - у різних папках можуть міститися файли з однаковими іменами. Найпоширеніший приклад - практично будь-який текстовий файл, що містить у собі посібник з установки й роботи програми, називається readme.txt. Як ви вже знаєте, в одній папці не можуть міститися файли з од-наковими назвами. Тому проведення настроювань на закладці Файли - єдиний вихід у таких ситуаціях.
Що ж до поля Виключені з обробки файли, то в ньому, як ми вже казали, перераховуються файли, які не потрібно додавати в архів. Наприклад, якщо ви виділили для архівації цілу папку, але деякі файли з цієї папки ви не хочете додавати в архів, то можете прописати їхні імена й розширення в цьому полі через пробіл, беручи кожну назву в лапки. Ви також можете користуватися масками файлів. Якщо, наприклад, ви не хочете, щоб в архів запаковувалися файли типу МРЗ, то в рядку винятків потрібно прописати наступний параметр:
Нижче на закладці розташовані три перемикачі, за допомогою яких можна настроїти спосіб зберігання шляхів до архівованих файлів.
Якщо ви виберете перемикач Зберігати відносні шляхи, то архіватор збереже тільки шляхи до тих папок, що належать до поточної папки.
При виборі перемикача Зберігати повні шляхи буде збережено повні шляхи до папок (за винятком імені накопичувача інформації).
Перемикач Не зберігати шляхи дає архіватору команду зберігати тільки імена файлів, без шляхів до них. Не забувайте: якщо ви додаєте в архів файли з різних папок, які мають однакові назви, то вибір цього перемикача неможливий, інакше інформацію з цих файлів буде частково втрачено.
Унизу закладки розташований прапорець Поміщати кожен файл в окремий архів. Якщо ви активізуєте цей прапорець, то кожен файл, що знаходиться в поточній папці й підкаталогах цієї папки, буде поміщено в окремий архів. При цьому ім'я архіву, яке ви задаєте на закладці Загальні, ігноруватиметься, а назви кожного з архівів будуть задаватися автоматично за допомогою цифр.
Закладка Резервні копії містить елементи, які настроюють резервне копіювання архівованих файлів і папок.
Якщо ви активізуєте прапорець Очищати змінний диск перед архівацією на нього, то перед тим, як здійснити запис архівного файла на обраний вами накопичувач, з цього накопичувача буде видалено всю інформацію. Зазвичай ця опція використовується при запису на дискети, щоб вручну не очищувати їх від непотрібної інформації. Будьте обережні з цим пунктом: перед тим, як активізувати його, переконайтеся, що обраний вами накопичувач не містить корисної і важливої інформації!
Активізований прапорець Додавати тільки з установленим атрибутом "архівний" дозволяє додавати в архів тільки ті файли, яким привласнено атрибут "архівний" (нагадаємо, що атрибути файла можна переглянути у вікні його властивостей, що викликається за допомогою контекстного меню файла). Прапорець Знімати атрибут "архівний" після архівації пов'язаний з попереднім. Якщо ви активізуєте його, то після завершення процесу архівації з тих файлів, що були успішно додані в архів, буде знято атрибут "архівний".
Цікаву можливість надає прапорець Відкривати спільні файли. Справа в тому, що за замовчуванням програма не додаватиме в архів файли, які в цей момент використовуються іншим додатком. Це свого роду обережність, щоб уникнути різних збоїв, адже в процесі роботи додатки постійно модифікують файли, роблять у них якісь зміни, і в цій роботі їм краще не заважати. Однак якщо ви все-таки хочете заархівувати ті файли, з якими в цей момент ведуть роботу певні програми, активізуйте прапорець Відкривати спільні файли - тоді архіватор не перевірятиме, чи "зайняті" файли.
Прапорець Закінчення імені архіву за маскою

 
 

Цікаве

Загрузка...