WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

папка.
Узагалі, інтерфейс архіватора WinRAR дуже простий, тому навіть новачкові буде легко з ним розібратися. Щоб продемонструвати основні можливості цього архіватора, нижче ми опишемо способи створення різних архівних файлів і розархівації даних, а також способи роботи з файлами, що знаходяться в архіві.
Створення архівного файла
Для початку слід визначитися, які файли або папки потрібнозаархівувати. Потім ці папки або файли потрібно виділити (тобто підсвітити курсором). Не зайвою буде оцінка перспективи стискання - для цього скористайтеся кнопкою Оцінити, пунктом Оцінити передбачуваний ступінь стискання зі спадного меню Команди або сполученням "гарячих" клавіш Alt+S.
Для викликання настроювань архівації потрібно натиснути кнопку Додати, вибрати пункт Додати файли в архів... спадного меню Команди або скористатися комбінацією "гарячих" клавіш Alt+A. На екрані з'явиться діалогове вікно, яке включає кілька закладок.
На закладці Загальні ви можете зробити основні настроювання архівації.
У полі Ім'я архіву потрібно задати ім'я майбутнього архівного файлу. За замовчуванням архіватор пропонує дати архіву ім'я архівованої папки або файла. Якщо ж файлів і папок в архіві кілька, то архіватор пропонує назвати архівний файл іменем тієї папки, у якій він зберігається. При цьому архівний файл буде створено в тій самій папці, у якій знаходяться архівовані об'єкти. Якщо ж ви хочете, щоб архів відразу записувався, наприклад, на дискету, у полі введення імені архіву вкажіть не тільки ім'я майбутнього архівного файла, але й повний шлях до нього, наприклад:
A:archive.rar
Якщо архівний файл уже існує і ви хочете лише оновити або додати до нього деякі файли, тоді введіть у цьому рядку ім'я архівного файла і, якщо він знаходиться в іншій папці, повний шлях до нього.
Нижче розташований спадний список Метод відновлення, де ви можете вибрати метод створення архіву.
При методі Додати із заміною файлів відбувається звичайна архівація даних. Якщо ви додаєте нові файли до вже існуючого архіву і їхні імена збігаються з іменами файлів в архіві, то заархівовані файли будуть замінені архівованими файлами - незалежно від їхнього розміру, дати створення або зміни. Це найчастіше використовуваний метод створення архівів.
При виборі методу Додати з відновленням файлів також відбувається звичайний процес архівації, але з однією відмінністю. Якщо ви додаєте файли до існуючого архіву, у якому вже є файли з аналогічними іменами, то заархівовані файли будуть замінені архівованими тільки в тому випадку, якщо дата створення архівованих файлів є пізнішою. При цьому методі відбувається додавання нових файлів в архів і відновлення старих версій файлів, що знаходяться в архіві, новими. Такий метод дуже зручний, якщо ви, наприклад, створюєте архів ваших текстів (як резервну копію). Якщо в процесі роботи ви відредагуєте які-небудь текстові файли, то при архівації вони замінять собою власні старі версії в архіві; якщо ж редагування яких-небудь файлів не здійснювалося, то такі файли не будуть повторно архі-вуватися, що заощадить ваш час.
За допомогою методу Оновити існуючі файли можна зробити тільки оновлення файлів в архіві їхніми новими версіями, не додаючи ніяких додаткових файлів до архіву.
Метод Синхронізувати вміст архіву - найскладніший з усіх методів створення архівів. При ньому існуючі в архіві файли оновлюються, якщо є їхні пізніші версії, нові файли додаються в архів, а ті заархівовані файли, яких немає в списку доданих фалів, видаляються з архіву. Таким чином, відбувається синхронізація файлів і папки, що містить архівовані об'єкти, із вмістом самого архіву.
Настроювання архіватора
Поруч із спадним списком розташована кнопка Профілі..., при натисканні якої відкривається додаткове меню.
За допомогою пунктів цього меню ви можете зберегти поточний профіль настроювань архівації. Що це таке і для чого використовується? Зазвичай у процесі архівування різних папок користувач щоразу робить у WinRAR практично однакові настроювання - наприклад, завжди вибирає перший метод створення архіву, найвищий ступінь стискання тощо. Для того щоб при архівації кожних наступних файлів або папок йому не доводилося робити настроювання заново, ці настроювання можна зберегти в так званому "профілі" і призначити його профілем за замовчуванням при роботі з архі-ватором.
Крім того, меню кнопки Профілі... містить також інші пункти - в основному, це "швидкі команди", які користувач може використовувати відразу, не здійснюючи настроювань:
* за допомогою команди Прикріплення до e-mail можна не тільки створити архівний файл, але й відразу ж прикріпити його до листа електронної пошти;
* команда Резервна копія обраних файлів дозволяє зробити резервну копію виділених файлів;
* за допомогою команди Томи розміром 1,44МВ ви можете заархівувати виділені дані у вигляді файлів архівних томів розміром по 1,44 Мбайт, тобто створити архівні томи саме такого розміру, щоб кожний з них поміщався на окрему дискету;
* вибравши команду ZIP-архів (низький ступінь стискання), ви зможете створити архівний файл у форматі ZIP, використовуючи при цьому низький ступінь стискання.
У центрі закладки розташовано дві групи.
Перша група - Формат архіву - містить два перемикачі, за допомогою яких користувач може вибрати формат архівного файла (ZIP або RAR).
Друга група - Параметри архівації - містить у собі сім прапорців для настроювання процесу архівації.
Якщо ви активізуєте прапорець Видалити файли після архівації, то успішно заархівовані файли будуть видалятися з жорсткого диска.
Активізований прапорець Створити SFX-архів дозволяє створити архів, що саморозпаковується, а прапорець Створити безперервний архів - "цілісний" архів.
За допомогою прапорця Додати електронний підпис ви можете включити в архів інформацію про його творця, дату останнього оновлення архіву й ім'я цього архіву. Потім цю інформацію можна буде переглянути, скориставшись пунктом Інформація про архів із спадного меню Команди.
Прапорець Мультимедіа-стискання зазвичай активується при стисканні звукових файлів формату WAVE або малюнків 24-бітової палітри (при цьому ступінь стискання архівного файла помітно зростає).
Якщо ви активізуєте прапорець Інформація для відновлення, то в процесі архівації програма додасть до архіву запис про відновлення. Розмір цього запису можна настроїти на закладці Додатково в полі Інформація для відновлення.
Останній прапорець, Заблокувати архів, дозволяє створити блокований архівний файл. Файли заблокованого архіву неможливо редагувати за допомогою програми WinRAR, тому якщо ви архівуєте важливу інформацію і не хочете, щоб вона була випадково зіпсована при роботі з архіватором, то можете скористатися цією опцією.
Ліворуч, унизу закладки, розташовані два спадних списки.
Перший - Метод стискання - відповідає

 
 

Цікаве

Загрузка...