WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

програмного файла з параметром "/?", наприклад:
pkzip.exe /?
У зв'язку з відсутністю будь-яких істотних візуальних розходжень архіватори оцінювали за трьома критеріями:
* швидкість стискання даних, тобто час, затрачуваний на створення архівного файла;
* ступінь стисканняданих, тобто відношення розміру отриманого архівного файла до фактичного розміру даних,стиснутих у цьому файлі;
* якість стискання, що зазвичай можна перевірити, заархівувавши архівний файл повторно тим самим або яким-небудь іншим архіватором.
Зараз в основному всі архіватори можуть працювати як у командному рядку, так і в повноекранному режимі, що, звичайно ж, значно полегшує роботу з ними. Але, так чи інакше, перераховані вище критерії дотепер є визначальними при проведенні різних порівняльних аналізів і тестів програм-apxiваторів.
НАЙПОПУЛЯРНІШІ ПРОГРАМИ-АРХІВАТОРИ
Узагалі в комп'ютерному світі існує безліч програм-архіваторів. Деякі з них і донині підтримують тільки інтерфейс командного рядка (для таких архіваторів нерідко створюються програми-оболонки для запуску в повноекранному режимі), деякі можуть запускатися як з командного рядка, так і в повноекранному режимі. При тестуванні стають переможцями різні архіватори - деякі якісніше стискають звукові файли, деякі - графічні тощо. Однак установлювати на комп'ютер усі наявні у світі архіватори, звичайно ж, недоцільно. По-перше, вони займуть занадто багато місця. По-друге, запам'ятовувати команди всіх архіваторів досить складно. Більш логічно придбати й установити на комп'ютер один або два найчастіше використовувані і найбільш функціональні архіватори, що підтримують роботу не тільки із власними архівними файлами, але і з файлами інших програм-архіваторів.
При цьому в комп'ютерному світі хоча й використовуються альтернативні архіватори, але все-таки перевага віддається двом з них - архіваторам WinRAR та WinZip. Кожний з цих архіваторів має дуже довгу історію, існує безліч версій, адаптованих під різні операційні системи - MS DOS, Windows тощо (слово "Win" у назві цих архіваторів указує на те, що це версії, розроблені спеціально для операційної системи Windows). Обидва архіватори можуть працювати як з командного рядка, так і в повноекранному режимі, вони мають дуже зручний ("дружній") інтерфейс і досить гарні показники тестування. Архіви програми WinRAR загалом ма-ють вищі показники ступеня стискання, а програми WinZip - вищі показники швидкості. Нижче ми докладно розглянемо обидва архіватори, розповімо вам про їхні основні можливості та способи настроювання.
АРХІВАТОР WINRAR
Дітище російського програміста Євгенія Рошаля - архіватор WinRAR - займає одне з перших місць за популярністю на комп'ютерному ринку.
Це справді дуже потужна і багатофункціональна програма, яка вміє працювати не тільки із своїми архівними файлами (що мають розширення .гаг або .rхх для файлів архівних томів), але й підтримує також формати файлів, що належать до інших архіваторів: ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, а в останній версії також формати BZIP2, JAR і АСЕ 2.0 (тільки при розархі-ву ванні).
Цікавою особливістю архіватора є можливість відновлення фізично ушкоджених архівів. Взагалі ушкоджені архіви - це справжнє лихо сучасного комп'ютерного ринку. Зараз, коли програми записуються на лазерні диски й накачуються в Інтернет масово і без належної перевірки на працездатність, імовірність придбання "зіпсованого" архіву значно збільшується. Тому незайвим буде мати такий архіватор, який у разі потреби зможе відновити інформацію, що зберігається в архівному файлі. Звичайно, WinRAR це вдається не завжди - все залежить від ступеня ушкодження архівного файла й від методу стискання, який використовувався при архівації (наприклад solid-архіви відновити практично неможливо). Але, так чи інакше, імовірність того, що дані буде відновлено хоча б частково, все ж таки висока. Якщо ж під час стискання до архіву було додано запис про відновлення (recovery record), то, за словами творців WinRAR, інформацію з архівного файла вдасться відновити у будь-якому разі і при будь-яких ушкодженнях.
Ще одне нововведення, реалізоване в WinRAR, - це можливість додавання коментарів до архіву.
WinRAR - один з тих небагатьох архіваторів, які крім стандартного набору функцій, можуть створювати "цільні" solid-архіви, архівні файли й архівні томи, що саморозпаковуються, а також підтримувати настроювання ступеня стискання за допомогою зміни розміру використовуваного словника.
Вікно архіватора WinRAR являє собою певну подобу стандартної папки Windows (див. мал. 273). Угорі, під заголовком вікна, розташовані спадні меню, які містять різні команди й настроювання, яких ми торкнемося пізніше. Нижче розташовуються кнопки швидкого доступу, до кожної з яких прив'язано певну команду.
Кнопка Додати викликає діалогове вікно додавання файла в архів, кнопка Витягти в... - навпаки, витягання з архіву.
За допомогою кнопки Тест можна протестувати всі файли, що знаходяться в архіві, на наявність помилок.
Кнопка Перегляд дозволяє переглянути вміст файла незалежно від того, чи знаходиться він в архіві. Причому ті файли, тип яких зареєстрований в операційній системі (наприклад, текстові файли формату ,txt, .rtf, звукові файли WAVE і т. д) WinRAR відкриває за допомогою зовнішніх переглядачів і редакторів, а ті файли, тип яких не зареєстрований у Windows, - за допомогою власного внутрішнього текстового редактора.
Скориставшись кнопкою Видалити, можна видалити файли як з архіву, так і просто з жорсткого диска.
Кнопка Виправити викликає діалогове вікно відновлення ушкоджених архівів.
Цікаву функцію має кнопка Оцінити. З її допомогою можна розрахувати розмір майбутнього архівного файла у відсотках за умови використання швидкого, стандартного або максимального методів стискання. Причому розрахунок процентного обсягу здійснюється як для архівації даних у форматі RAR, так і для їх архівації у форматі ZIP.
Під кнопками розташований рядок адреси для вибору накопичувача інформації, на якому знаходяться архівовані дані або вже готові архівні файли. Папки й файли накопичувача, а також їхній тип, розмір і дата останньої зміни відображаються нижче - у робочій області вікна архіватора.
Унизу вікна знаходиться рядок стану, розбитий на три області. У першій області розташовані дві іконки: за допомогою іконки дисководу можна швидко вибрати потрібний вам накопичувач інформації, а за допо-могою іконки ключа - установити пароль, який використовуватиметься при архівації і розархівації файлів. У другій області рядка стану відображуються дані про виділений у робочій області вікна об'єкт (якщо цим об'єктом є файл, то про його розмір у байтах). Нарешті, у третій області рядка стану відображається інформація про те, скільки підкаталогів (тобто вкладених па-пок) і файлів містить відкрита в робочій області вікна

 
 

Цікаве

Загрузка...