WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

штирків (голівок), близько розміщених по вертикалі. Одержавши сигнал від комп'ютера, штирки ударяють по фарбувальній стрічці і залишають на папері відмітки - крапки. Потім голівкапересувається на один крок ліворуч або праворуч і друкує наступний стовпець крапок. Сукупність таких стовпців і утворює зображення.
Інформація для рядка, який друкується, зберігається в спеціальній пам'яті принтера в закодованому вигляді. Кожній крапці рядка, що друкується, в пам'яті, відповідає свій біт, в який схема управління друкуванням заносить 1, якщо крапку треба друкувати, і 0, якщо крапка не друкується. В кожному положенні друкувальної голівки удар по фарбувальній стрічці наносять тільки ті штирки, які знаходяться в позиції крапок, відмічених в пам'яті кодом 1.
Найвища швидкість матричних принтерів досягається при використанні " зашитих" в ньому шрифтів. У цьому випадку одна сторінка тексту друкується не довше 1 хв. У графічному режимі одна сторінка повністю друкується приблизно за 5 хв.
Якість друкування визначається роздільною здатністю принтера, яка, так як і в дисплеї, виражається кількістю друкованих крапок на дюйм (dpi). В 9-голковому принтері Epson FX-100 роздільна здатність - 244 точки на дюйм (244 dpi), а в 24-голковому Epson LQ-500 - 360 dpi.
В струминних принтерах зображення одержується шляхом нанесення на папір рідкого тонера. В них друкарські головки - це форсунки, які виприс-кують тонер на папір. Швидкодія та якість друкування цих принтерів краща, ніж у матричних. Крім того, деякі моделі струминних принтерів працюють в кольорі. Однак порівняно з матричними струминні принтери дорожчі і потребують систематичного і якісного обслуговування.
Лазерні принтери забезпечують найвищу швидкість і найкращу якість порівняно з описаними вище типами принтерів.
Їх принцип дії такий: лазерний промінь електризує поверхню друкуючого барабана. При цьому ступінь електризації залежить від вигляду зображення, яке потрібно друкувати. Ділянки барабана зі зміненою полярністю притягують порошок тонера, який потім наноситься на папір.
Швидкість друкування лазерних принтерів досягає 20 сторінок за хвилину. Вони мають роздільну здатність 300, 600 і 1200 dpi. Друкування цих принтерів може бути чорно-білим і кольоровим.
Плотери (раніше їх називали графопобудувачами) використовують в основному в інженерній практиці. Вони забезпечують друкування креслень високої якості, в тому числі і багатоколірне друкування.
3. ДЕЯКІ ВІДОМОСТІ ПРО АРХІВАЦІЮ.
Один з недоліків магнітних носіїв полягає у тому, що вони не забезпечують абсолютну збереженість інформації. Ця інформація може бути зруйнована або повністю внаслідок фізичного псування носія, внаслідок дії зовнішніх магнітних полів, старіння магнітного покриття та; ін. Бувають випадки, коли потрібна інформація знищується випадково.
Ці обставини вимагають від користувача мати на дискетах архівні копії документів. При цьому їх необхідно перевіряти та поновлювати не менше ніж один раз на півроку.
Якщо увесь обсяг інформації, яким Ви користуєтесь, уміщується на кількох дискетах, то архівні копії можна зберігати в тому самому вигляді, в якому ви з ними працюєте, тобто в початковому. Для створення копій таких документів використовують стандартні засоби операційних систем.
Але зберігання архівів у початковому вигляді дуже не вигідно за великих обсягів інформації. Річ у тому, що при зберіганні інформації щ початковому вигляді не ефективно використовується поверхня носія. Доцільно вихідну інформацію попередньо стиснути (упакувати), а потім уже створювати її копії. (Такий Діроцес створення архівних копій називають архівацією. При архівації досягається економія дискового простору від 20 до 90 %, що дозволяє на одному й тому самому носії зберігати значно більший обсяг інформації.;
Для Архівації файлів використовують спеціальні програми, які називають архіваторами. Перші архіватори з'явилися в 1985 р. Вони можуть об'єднувати в один архівний файл цілі групи файлів, включаючи і каталоги.
Можливості сучасних архіваторів широкі і різноманітні. Aлe можна виділити функції, які є загальними. До них відносяться: можливість додавання файлів в архів, поновлення архіву, перегляд файлів в архіві, знищення файлів в архіві, захист файлів від несанкціонованого доступу, вилучення файлів з архіву, перевірка цілісності архіву та ін. і
Архівний Файл може використовуватися тільки після того, як він буде відловлений у початковому вигляді, тобто розархівований. Розархівацію виконують або ті самі архіватори, або окремі програми, які називають розархіваторами.
До числа найвідоміших та широко використовуваних архіваторів (розархіваторів) слід віднести: PKZIP.EXE, PKUNZIP.EXE, ARJ.EXE, PKPAK.EXE, PKUNPAK.EXE, LHA.EXE.
Усі ці програми запускаються з командного рядка DOS. Як приклад розглянемо роботу з універсальною програмою ARJ. Команди виклику ARJ у загальному вигляді мають вигляд:
ARJ[-(sw)[-(sw)...]][(file-names)...], де:
o параметр визначає дію програми. Наприклад, а - архівація (Add), e - розархівація (Exstract), x - розархівувати файл; з повним іменем (вклю-чаючи підкаталог) і т.д.; І
o sw- ключ, який задає додаткову дію. Ключів може бути кілька або не бути зовсім;
o archive-name - ім'я архівного файла;
o file-names - список файлів, які архівуються або розархівуються. Коли цей параметр відсутній, при розархівуванні з архіву відновлюються всі файли, а при архівуванні в архів включаються всі файли поточного каталога. Якщо при архівуванні потрібно включити і підкаталог, то необхідно застосувати ключ -г (перед ключем завжди ставиться знак "-").
Архіватори - воістину всенародні програми. їх використовують і початківці, і досвідчені користувачі, і хакери. Вони потрібні й удома, і на роботі, одним словом - повсюди. Архіватори - це програми, які вико-ристовуються для стискання інформації.
Незважаючи на те що лазерні диски й інші альтернативні накопичувачі інформації, які мають досить солідний обсяг, набувають чимраз більшої популярності, проте звичайні користувачі дотепер воліють використовувати звичайні тридюймові дискети для перенесення інформації з одного комп'ютера на інший.
Архіватори з'явилися дуже давно, ще в часи операційної системи MS DOS, коли проблема з вільним простором на жорсткому диску й дискетах стояла особливо гостро (адже тоді ще не було таких накопичувачів інфор-мації, як лазерний диск або zip-диск). Більшість з архіваторів минулих років не мали повноекранного інтерфейсу й могли працювати тільки в командному рядку (тобто для проведення архівації, розархівації, перегляду вмісту архіву тощо користувачеві потрібно було вводити в командний рядок ім'я програмного файла архіватора з відповідними параметрами-ключами). Щоб довідатися, які ключі використовуються в тому або іншому архіваторі, потрібно було ввести в командний рядок ім'я його

 
 

Цікаве

Загрузка...