WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

Форматування абзаців. Архівація - Контрольна робота

натискати на клавішу Enter - текст переноситься на наступний рядок автоматично.
Для створення нового абзацу в місці, де встановлено курсор, треба натиснути на клавішу Enter; при цьому в
документ вставляється маркер абзацу, а введення переноситься на перший рядок нового абзацу. Маркери абзацу переглядаються при активізації кнопки Непечатаемые знаки.
Абзац має такі параметри:
1 - відступи праворуч, ліворуч відносно розмірів полів сторінки;
2 - абзацний відступ;
3- вирівнювання;
4- міжрядковий інтервал.
Перші два параметри абзацу встановлюють за допомогою маркер, що знаходяться і спеціальній лінійці, яку можна активізувати за командами Вид, Линейка. Користуватися маркерами лінійки треба так: установити покажчик миші на одному з маркерів і, натиснувши на її клавішу, "тягнути" його по лінійці до потрібного розміру.
Маркери виконують такі функції: верхній лівий змінює положення відступу першого рядка (або абзацного відступу); нижній - положення першого рядка і лівого відступу абзацу разом; правий - положення правого відступу абзацу.
Третій параметр абзацу встановлюють за допомогою відповідних кнопок панелі інструментів Форматирование:
- по левому краю;
- по центру (вирівнювання відносно центра);
- по правому краю;
- по ширине (вирівнювання по ширині).
Якщо треба змінити параметри окремого абзацу, то курсор має бути встановлений будь-де в абзаці, а якщо це стосується блока тексту, то його доцільно спочатку виділити.
Четвертий параметр абзацу (а також попередні) встановлюють за допомогою команд Формат, Абзац головного меню. Після їх активізації на екрані дисплея з'являється діалогове вікно (рис. 4.4), в якому задають:
4 - параметри вирівнювання тексту (відносно лівої та правої меж, за шириною, відносно центра);
3 - розміри лівого і правого відступів;
2 - розміри відступу першого рядка (абзацного відступу);
І - інтервал між рядками.
Таке саме діалогове вікно з'являється, якщо встановити курсор у межах блока тексту, натиснути на праву клавішу мишу й активізувати команду Абзац.
Форматування абзаців
Передусім слід пояснити, які текстові об'єкти позначаються терміном абзац.
Абзац у документі Word - це фрагмент тексту, що закінчується знаком абзацу. Цей знак є прихованим символом, який вводиться щоразу, як ви натискаєте клавішу Enter.
До абзацу можна застосовувати окремий набір параметрів форматування, таких як міжрядкові інтервали, вирівнювання тощо. Часто в одному документі абзаци оформлені по-різному, скажімо, абзаци заголовка, основного тексту і виноски відрізнятимуться своїми шрифтами, інтервалами й іншими параметрами.
Інформація про параметри форматування міститься у знаку абзацу. Як уже зазначалося, знак є прихованим (тобто таким, що не друкується) символом, який розміщений зразу за останнім символом абзацу. Побачити знак абзацу можна, якщо на панелі інструментів Стандартная клацнути по піктограмі Непечатаемые символы.
Параметри абзаців
Розглянемо приклади форматів абзаців. Абзац, який ви читаєте, і кілька абзаців нижче тексту мають певний абзацний відступ першого рядка. Однак абзац може починатися не лише відступом, а й виступом.
Абзацний відступ може стосуватися не тільки першого рядка, а й усіх рядків абзацу. У цій книзі усі визначення (наприклад, визначення абзацу в попередньому пункті) надруковані з абзацним відступом. Він може вимірюватися у міліметрах або пунктах.
До властивостей абзацу належать також інтервали між абзацами. Звичайно цей інтервал дорівнює міжрядковому інтервалу, але може бути і більшим - тоді кажуть про відбиття абзацу. У книзі, яку ви зараз читаєте, відбиття є в абзацах визначень: інтервали між визначеннями та сусідніми абзацами зверху та знизу більші порівняно з міжрядковим інтервалом всередині абзацу.
До речі, абзаци визначень мають ліворуч елемент, який називається маркером. Маркерами у цій книзі відмічені дії користувача і назви .
Зовнішній вигляд абзацу визначається його вирівнюванням, яке може виконуватися по лівому або правому краях, по центру або по ширині.
Завдання вирівнювання, інтервалів і відступів
Щоб задати вирівнювання певного абзацу (по лівому, по правому краю тощо), установіть курсор у цей абзац і клацніть по потрібній кнопці на панелі інструментів ментів Форматирование.
Найкращі можливості для форматування абзаців має діалогове вікно Абзац, яке відкривається командою Формат - Абзац. Вихідні значення пара-метрів у цьому діалозі відповідають поточному формату абзацу.
а допомогою вкладки Отступы и интервалы цього діалогу можна задати такі параметри формату абзацу.
Тип вирівнювання. Для визначення вирівнювання у списку Выравнивание треба вибрати одну з опцій: По левому краю, По центру, По правому краю або По ширине.
Абзацні відступи. Задати відступи (ліворуч, праворуч, для першого можна в групі Отступ, вводячи потрібні значення у відповідні поля.
Міжрядковий интервал. За умовчанням застосовується одиничний інтервал (який дещо перевищує максимальний розмір шрифту у даному рядку). У списку междустрочный передбачено ще полуторний, подвійний і мінімальний інтервали. Якщо у вказаному списку обрати параметри Точно або Минимум, то можна задати величину інтервалу у полі Значение.
Інтервали перед і після абзацу. Ці параметри виражаються в пунктах і задаються у групі Интервал у полях перед і после.
Зміни, які вносяться до поточного формату абзацу, зразу візуально відображаються у віконці у нижній частині вкладок.
Створення списків
Розглянемо створенню списків, тобто послідовних абзаців, які відформатовані за допомогою виступів (виступ - це спосіб форматування абзацу, при якому перший рядок вирівняний по лівому краю сторінки, а наступні - зсунуті праворуч). На місці виступів у списку розміщується ток самий маркер або послідовні натуральні числа. Відповідно списки бувають марковані і нумеровані. Марковані списки застосовуються для опису перерахувань, скажімо, властивостей об'єкта, основних положень доповіді, дій користувача (численні приклади маркованих списків ви з стрічали у цьому посібнику). Нумеровані списку використовують ся для подання інформації, якщо важливим є порядок елементів. Це можуть бути описи покрокових процедур, списки куплених товарів у накладній тощо.
Пристрої для друкування призначені для виведення на папір, а в деяких випадках і на спеціальну плівку символьної та графічної інформації. Найчастіше в ПК як пристрої друку використовують принтери, інколи плоттери.
Принтери бувають матричні, струминні та лазерні.
Найрозповсюджені - принтери матричного типу. Вони можуть працювати в текстовому або в графічному режимі. Спосіб одержання зображення символів у них подібний до способу одержання зображення символів на екрані дисплея. Друкувальна голівка матричного принтера має 9 або 24 металевих

 
 

Цікаве

Загрузка...