WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Алгоритми маршрутизації в мережах. - Курсова робота

Алгоритми маршрутизації в мережах. - Курсова робота

комп'ютера-отримувача;
" таймер : проміжок часу з того моменту коли інформація була востаннє оновлена.
На додаток можуть бути додані різні флаги та інша інформація. Таблиця починається з опису об'єктів, що прямо під'єднані до системи. Вона оновлюється на основі інформації, що приходить від сусідніх шлюзів. Найважливіша інформація, якою обмінюються хости та шлюзи міститься в звітах оновлення. Кожний об'єкт, що бере участь в маршрутизації посилає звіти оновлення, що описують таблиці маршрутизації в тому стані, в якому вони знаходяться на даний момент. Можливо визначити оптимальний маршрут користуючись лише інформацією отриманою від сусідніх об'єктів.
Алгоритми вектору відстані базуються на таблиці даючи найкращий маршрут з міркувань ціни (будь-якої характериски,яку можна представити у вигляді суми ребер графу) . Формально, якщо вершини i та j сусідні, тоді ціна d(i,j) рівна ціні ребра між i та j. В нормальному випадку всі об'єкти на даній мережі однакові, d(i,j) однакове для всіх об'єктів даноі мережі і визначає ціну використовування цієї мережі. Щоб дістати ціну всього маршруту, потрібно додати ціни всіх ребер, що складають цей маршрут. Для зручності припустимо, що ціна - додатнє ціле. Нехай D(i,j) визначає ціну кращого маршруту з вершини i до вершини j. Вона має бути визначена для кожного ребра. d(i,j) визначатиме ціни окремих кроків. Формально, нехай d(i,j) визначає ціну маршруту, йдучи прямо з вершини i до вершини j. Це значення дорівнює нескінченності, якщо i та j не сусідні вершини. (Слід зауважити, що d(i,i) - нескінченність. Це так, якщо не брати до уваги, що вершина може мати пряме з'єднання до самої себе). Оскільки ціни адитивні, то можна показати отримання кращого маршруту так :
D(i,i) = 0, для всіх i
D(i,j) = min [d(i,k) + D(k,j)], інакше k
і найкращий маршрут той, що починається з вершини i до тих вершин k, для яких d(i,k) + D(k,j) мінімальне.
Ми можеме обмежити друге рівняння для тих k, що є сусідами i. Для інших d(i,k) нескінченність, тому вони не можуть дати мінімального значення.На основі цього можливо обчислити відстань. Об'єкт i примушує його сусідів k прислати ціну шляху до об'єкту призначення j. Коли i отримує ціну d(k,j) від всіх k, він додає d(k,j) до ціни шляху D(i,k). Потім і порівнює значення від всіх сусідів і вибирає найменше.
Реальні реалізації алгоритму запам'ятовують найкращу ціну й ідентифікацію сусіда, що її надіслав. Інформація заміщається, коли надсилається менша ціна. Це дозволяє обраховувати мінімум, не зберігаючи інформацію від всіх сусідів. Але в випадку, коли інформація надходить від об'єкта, що був записаний в таблиці як найкращий, інформація оновлюється в будь-якому випадку. Механізм визначення найкращого маршруту передбачає крах об'єкту на ділянці цього маршруту. В зв'язку з цим встановлено, що об'єкти мають відсилати оновлену інформаціію кожні 30 секунд. Якщо об'єкт, що дає кращу ціну, не відповідає протягом 180 секунд (враховується можливість втрати пакету), ціна шляху встановлюється в дуже велике значення.
2.2. OSPF, Dual IS-IS: Алгоритм відкриття найкоротшого шляху
2.2.1. Огляд алгоритму.
Алгоритм відкриття найкоротшого шляху використовується як в IP, так і в OSI середовищі. Він має складність О(N2).
Основний алгоритм, що будує PATHS з нуля, починає додавання систем з найвигіднішими маршрутами з оглядом на PATHS (не може існувати коротшого маршруту до SELF ). Потім визначається TENT використовуючи локальні таблиці з відомостями про сусідні вершини.
Система не може бути розміщеною в PATHS до тих пір, поки не доведено, що не існує маршруту, коротшого за даний. Коли система N розміщується в PATHS, перевіряється ціна маршруту до кожної вершини M сусідньої до N через саму вершину N. Цей маршрут визначається як сума ціни маршруту до N та ціни ділянки NM. Якщо розміщений в TENT та нове значення буде більшим, маршрут ігнорується.Якщо розміщений в TENT та нове значення буде меншим, старий запис заміщується новим. Якщо розміщений в TENT та нове значення таке ж саме як те, що вже є в TENT то набір {Adj(M)} встановлюється як поєднання старого запису (того, що міститься в TENT) та нового - {Adj(N)}. Якщо M не знаходиться в TENT, то даний маршрут додається в TENT.
Потім алгоритм знаходить триплети in TENT з мінімальним x.
2.2.2. Реалізація алгоритму відкриття найкоротшого шляху в DUAL IS-IS середовищі
Крок 0: Встановимо TENT та PATHS як пусті. Встановимо tentlength в 0.
(tentlength - це довжина шляху досліджуваних елементів TENT.)
1) Додамо до PATHS, де SELF - початкова система, W -спеціальна величина, що визначає трафік до SELF що пройдений, включаючи внутрішній процес.
2) Тепер загрузимо TENT локальними даними шляхів (Кожен запис в TENT має бути визначений як маршрутизатор або кінцева система OSI, щоб дозволити правильну перевірку в Кроці 2).
Для всіх суміжних вершин Adj(N) на всіх можливих каналах:
d(N) = ціна маршруту, що проходить через (N)
Adj(N) = кількість вершин сусідніх N.
3) Якщо триплет в TENT, то
Якщо x = d(N), то {Adj(M)} := {Adj(M)} U {Adj(N)}.
4) Якщо N - маршрутизатор або кінцева система OSI, і більше не існує суміжних вершин {Adj(M)} то видалимо надлишкову вершину.
5) Якщо x d(N), видалити з TENT і додати триплет .
7) Якщо не в TENT, то додати в TENT.
8) Тепер додаються системи, для яких локальний маршрутизатор не має суміжних вершин, але вони згадані в сусідніх псевдовершинах LSP. Суміжність для таких систем визначається маршрутизатором.
9) Для всіх широковєщательних каналів в активному стані, знайти псевдовершину LSP для цього каналу. Якщо така існує, для всіх сусідів N, про які згадувається на цій вершині і не визначені в TENT, додати запис:
to TENT, where:
d(N) = ціна проміжку .
Adj(N) = кількість вершин, що стоять на шляху до заданого маршрутизатора.
10) Перейти в Крок 2.
Крок 1: Визначити нульовий PDU в LSP ситеми, щойно доданої в PATHS
1)dist(P,N) = d(P) + metric.k(P,N) для кожного сусіда N (як для кінцевої системи, так і для маршрутизатора) системи P.
2) Якщо dist(P,N) >максимальної ціни проміжку, нічого.
3) Якщо є в PATHS, нічого.
d(N) повинне бути меншим ніж dist(P,N), або N не повинне бути в PATHS. За бажанням можна зробити додаткову перевірку чи є d(N) меншим за dist(P,N).
4) Якщо триплет в TENT, тоді:
a) Якщо x = dist(P,N) тоді{Adj(N)}:= {Adj(N)} U {Adj(P)}.
b) Якщо N - маршрутизатор або кінцева система OSI, і більше не існує суміжних вершин {Adj(M)}, то видалимо надлишкову вершину.
c) Якщо x dist(P,N), видалити з TENT, та додати
5) Якщо не в TENT, додати в TENT.
Крок 2: Якщо TENT пустий, зупинитися. Інакше:
1) Знайти елемент , з мінімальним x таким чином:
a)Якщо елемент залишився в TENT в списку для tentlength, вибрати цей елемент. Якщо в списку існує більше одного елементу, вибрати один з цих елементів для системи, що є псевдовершиною, вибрати ту, що не є псевдовершиною. Якщо більше нема елементів в списку для tentlength, збільшити tentlength і повторити Крок 2.
b)Видалити з TENT.
c) Додати в PATHS.
d) Якщо система тільки що додана в PATHS - кінцева система, то перейти в Крок 2. Інакше : перейти в Крок

 
 

Цікаве

Загрузка...