WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Зберігання інформації - Реферат

Зберігання інформації - Реферат

модифікації, вартість пам'яті, час на створення, вартість на реорганізацію. Якісні критерії: гнучкість, адаптивність, доступність для нових користувачів, сумісність з іншими системами, можливість конвертації в інше обчислювальне середовище, можливість відновлення, можливість розподілу і розширення. Складність в оцінці проектних рішень пов'язана також з різною чутливістю і часом дії критеріїв. Наприклад, критерій ефективності зазвичай є короткостроковим і надзвичайно чутливим до змін, що проводяться, а такі поняття, як адаптованість і конвертованість, виявляються на тривалих тимчасових інтервалах і менш чутливі до дії зовнішнього середовища.
Призначення сховища даних - інформаційна підтримка прийняття рішень, а не оперативна обробка даних. Тому база даних і сховище даних не є однаковими поняттями. Архітектура СХД представлена на мал. 1.11.
Мал. 1.11. Архітектура СХД
Основні принципи організації сховищ даних наступні . 1. Предметна орієнтація. У оперативній базі даних зазвичай підтримується декілька предметних областей, кожна з яких може послужити джерелом даних для СХД. Наприклад, для магазина, торгуючого відео- і музичною продукцією, інтерес представляють наступні предметні області: клієнти, відеокасети, CD-диски і аудіокасети, співробітники, постачальники. Явно простежується аналогія між предметними областями СХД і класами об'єктів в об'єктно-орієнтованих базах даних. Це говорить про можливість застосування методів проектування, вживаних в об'єктно-орієнтованих СУБД. 2.Засоби інтеграції.Приведення різних представлень однієї і тієї ж суті до деякого загального типу. 3.Постійність даних. У СХД не підтримуються операції модифікації в сенсі традиційних баз даних. У СХД підтримується модель "масових завантажень" даних, здійснюваних в задані моменти часу по встановлених правилах на відміну від традиційної моделі індивідуальних модифікацій. 4.Хронологія даних. Завдяки засобам інтеграції реалізується певний хронологічний часовий аспект, властивий вмісту СХД.
Основні функції репозиторіїв: ? парадигма включення/виключення і деякі формальні процедури для об'єктів; ? підтримка множинних версій об'єктів і процедури управління конфігураціями для об'єктів; ? повідомлення інструментальних і робочих систем про події, що цікавлять їх; ? управління контекстом і різні способи огляду об'єктів репозиторія; ? визначення потоків робіт.
Розглянемо коротко основні напрями наукових досліджень в області баз даних: ? розвиток теорії реляційних баз даних; ? моделювання даних і розробка конкретних моделей різноманітного призначення; ? відображення моделей даних, направлених на створення методів їх перетворення і конструювання комутативних відображень, розробку архітектурних аспектів відображення моделей даних і специфікацій визначення відображень для конкретних моделей даних; ? розробка, вибір і оцінка методів доступу; ? створення самоописуваних баз даних, що дозволяють застосовувати єдині методи доступу даних і метаданих; ? управління конкурентним доступом; ? розвиток системи програмування баз даних і знань, які забезпечували б єдине ефективне середовище як для розробки додатків, так і для управління даними; ? вдосконалення машини баз даних; ? розробка дедуктивних баз даних, заснованих на застосуванні апарату математичної логіки і засобів логічного програмування, а також просторово-часових баз даних; ? інтеграція неоднорідних інформаційних ресурсів.
Представлення і використання інформації
В умовах використання інформаційних технологій функції розподілені між людиною і технічними пристроями. При аналізі діяльності людини найбільше значення мають ергономічні (інженерно-психологічні) і психологічні (соціально-психологічні) чинники. Ергономічні чинники дозволяють, по-перше, визначити раціональний набір функцій людини, по-друге, забезпечити раціональну взаємодію людини з технічними засобами і інформаційним середовищем. Психологічні чинники мають велике значення, оскільки впровадження інформаційних технологій в корені змінює діяльність людини. Разом з позитивними моментами, пов'язаними з раціоналізацією діяльності, наданням нових можливостей, виникають і негативні явища. Це може бути викликано різними чинниками: психологічним бар'єром, ускладненням функцій, іншими суб'єктивними чинниками (умовами і організацією праці, рівнем заробітної плати, результативністю праці, зміною кваліфікації). При роботі в середовищі інформаційних технологій людина сприймає не сам об'єкт, а деяку його узагальнену інформаційну модель, що накладає особливі вимоги на сумісність користувача з різними компонентами інформаційних технологій. Важливою ознакою, яку необхідно враховувати при розробці і впровадженні інформаційних технологій є відношення людини до інформації. Воно може бути пасивним, коли користувачеві надається інформація по жорсткому алгоритму, і активним, коли користувач створює необхідні йому дані. Основним завданням операції представлення інформації користувачеві є створення ефективного інтерфейсу в системі "людина-комп'ютер". При цьому здійснюється перетворення інформації у форму, зручну для сприйняття користувача. Серед існуючих варіантів інтерфейсу в системі "людина-комп'ютер" можна виділити два основні типи: на основі меню ("дивися і вибирай") і на основі мови команд ("згадуй і набирай"). Інтерфейси типу меню полегшують взаємодію користувача з комп'ютером, оскільки не вимагають попереднього вивчення мови спілкування з системою. На кожному кроці діалогу користувачеві пред'являються всі можливі в даний момент команди у вигляді наборів пунктів меню, з якого користувач повинен вибрати потрібний. Такий спосіб спілкування зручний для початківців і непрофесійних користувачів. Інтерфейс на основі мови команд вимагає знання користувачем синтаксису мови спілкування з комп'ютером. Перевагою командної мови є її гнучкість і потужність. Вказані дві способи реалізації інтерфейсу представляють крайні випадки, між якими можливе існування різних проміжних

 
 

Цікаве

Загрузка...